Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • negru2004

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salut!

Din ce am observat la masina mea si din ce am mai gasit pe net, amplificatorul care vine din fabrica pe masinile dotate cu Infinity Sound System are un bug: la unele track-uri, volumul creste singur spontan(in general la electro, house si orice melodie cu joase puternice). Un exemplu bun este "Pitbull - Hotel Room Service". Precizez ca nivelul volumului care apare pe display nu creste, ci creste doar intensitatea sunetului. Nu este vorba de functia de adaptare a volumului in functie de viteza. Eu tin acea functie dezactivate plus ca ce am descris mai sus se intampla inclusiv cu masina parcata si motorul oprit.
Masina mea este produsa in iunie 2010. Nu stiu exact cand au fost introduse amplificatoarele noi fara acest bug in productie, dar din ce am vazut pe urmatorul link, au aparut amplificatoare noi Infinity, fara acest bug, si cineva din afara tarii l-a schimbat pe garantie(asta dupa ce in prealabil i l-au dat jos pe cel original si i-au montat un amplificator Blaupunkt tot pe garantie, ptr. ca cele Infinity fara bug nu aparusera inca): http://www.facebook.com/pag...185963753?sk=wall

Omul zice ca dupa inlocuire i-au disparut toate problemele legate de sunet.
Pentru cei care au Infinity Sound System pe masini: ati observat si voi aceasta problema la amplificatoarele voastre? Daca da, a fost cineva la reprezentanta si i s-a schimbat amplificatorul cu unul nou fara probleme? Se pare ca in octombrie 2011 a fost contactat respectivul de catre Opel, i s-a comunicat ca au aparut noile modele de amplificatoare Infinity si a fost chemat ptr. inlocuire pe garantie.
Skip ads

  • chivuletz

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2011

  • Mesaj Privat
salut.. si eu am un Opel Insignia cu Infinity Sound...si am si eu aceeasi problema...am citit pe cv site k dak iti schimbi amplificatorul...ar disparea orice problema de sunet.....si as avea si eu o intrebare...unde se afla acest amplificator?
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
in porbagaj sub capitonajul de pe partea dreapta
PS
foarte aproape de locul unde este balamaua de la spatarul scaunului spate Wink
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Eu am sistem Infinity, dar nu am aceasta problema legata de sunet. Am sa fac proba cu melodia rerspectiva si voi fi atent la acest aspect.
Skip ads

  • negru2004

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
@chivuletz
De ce nu te duci la dealer sa-ti schimbe amplificatorul cu unul nou fara probleme pe garantie?

@irmscher O1
Ai apucat sa verifici problema cu melodia respectiva? Pe langa "Pitbull - Hotel Room Service" mai poti incerca si "Black Eyed Peas - Imma Be". Chiar sunt curios daca si la tine se manifesta. Regleaza bass-ul la 8(cel putin) si volumul intre 30 - 40. De la 35 in sus se observa cel mai usor cresterea spontana a volumului la pasajele cu bass puternic din melodiile de mai sus.
  • chivuletz

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2011

  • Mesaj Privat
@negru2004 O sa ma duk la urmatoarea revizie Very Happy ...dar as fi tentat sa pun un alt amplificator poate putin mai puternic? Confused
  • chivuletz

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2011

  • Mesaj Privat
salutare din nou...azi am fost la service la opel cu aceasta problema... si surpirza.... cik sistemul nu are nici o defectiune... or bagat masina pe test sa vada daca ii da cv erori si nimik... iar ei fara codul de la eroare nu au ce sa faca....nu poate sa imi schimbe nimik..nici amplificator nici nimik... nu inteleg cum la altii care au aceeasi problema li s-au rezolvat aceasta problema...
  • Rachim

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2009

  • Mesaj Privat
In cazul asta eu zic ca e bine sa ii contactezi pe cei din Ungaria de la garantii.
Skip ads

  • chivuletz

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2011

  • Mesaj Privat
da..mam gandit..dar nu stiu maghiara Sad
  • optzeci

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Nu trebuie sa stii maghiara. Poti sa le scrii in romana sau engleza.
  • chivuletz

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2011

  • Mesaj Privat
aaa da este cv site unde fac cv programare ? Confused sauu?
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
chivuletz mail la cac@gm.com .. scri problema si la sfarsit sa scri acolo numele si un numar de telefon si te suna ei
Skip ads

  • chivuletz

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Ms frumos. o sa incerc si acolo
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am facut verificari mai amanuntite si..... daaaaaa...... am si eu aceasta problema cu amplificatorul. Nu stiu cat ma deranjeaza neaparat, sistemul cred ca e gandit mai mult pentru fidelitate decat pentru putere, eu muzica o ascult mai incet.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR