Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Mokka
  • Adryann22

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Pana sa aleg opel mokka am fost la skoda unde un model de skoda rapid costa in jur de 18000 de euro cu multe dotari pe ea si care ajungea in romania in jur de 0 luna,o luna jumate la opel asteptarea te omoara frate.
O intrebare pt daimon lucrezi cumva la opel?
Skip ads

  • daimon

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2013 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Nope... de ce intrebi?
  • pos29iun

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sincer, cel putin la aspect ai facut o alegere buna. Skoda Rapid... hmmm... Am fost la skoda (interesat de Yeti) si m-am urcat intr-una si m-a dezamagit la interior... ca acum 10-15 ani.
Apoi... trec peste distanta mica Cehia-Romania (fata de cele 2 luni de transport + ceva asteptat la vapor) care s-ar face in maxim o saptamana si ma intreb oare ce comenzi are skoda la modelul Rapid...
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
In 1 Martie 2014 am dat si eu comanda.
A 1.4 NET, 103 kW / 140 CP, Start-Stop, AWD, 6-viteze manualã, Cosmo, Deep Espresso Brown, pachet iarna, Navi 950, roata rezerva de dimensiuni reduse.

Dealer-ul mi-a dat termen verbal mijlocul lui iulie (termen scris 150 zile lucratoare), insa aici citesc .... minuni negative. Oare primesc in mijlocul lui iulie sa pot programa concediul la inceputul lui august?
Skip ads

  • mudpie

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Felicitari si asteptare usoara!
Din ce am reusit sa aflu si sa constat, 4 luni e minimul la care te poti astepta - din astea, 2 luni sunt doar transportul. Acum a fost si campania minunata de promovare si a crescut simtitor numarul comenzilor fata de anul trecut, deci e posibil sa se lungeasca nitel si perioada de asteptare. E posibil s-o primesti la timp, dar eu nu mi-as programa concediul in functie de asta.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Nasol..... ce sa spun. Nu duc lipsa de rabdare, dar speram sa plec in concediu cu noua masina. Poate totusi am noroc....
  • pos29iun

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu am la mijlocul lui august concediu... si ma bazez ca vine.
Deja 3 masini comandate la inceputul lui august aici pe forum.
Mi-a placut aia cu 150 zile lucratoare... adica 30 saptamani... adica 7 luni jumate... HA. deci pana de Craciun ajunge... Asta-i vestea buna.
La mine scrie asa: "aproximativ 4 luni de la plata avansului, in functie de disponibilitatea producatorului"
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Scrie asa ceva la tine in contract "aproximativ 4 luni de la plata avansului, in functie de disponibilitatea producatorului"? Mie mi-au spus ca mijlocul lui iulie (ambii dealeri din Brasov) dar in contract scrie 150 zile lucratoare. Asta ma sperie. Vad ca se poate si la 7 luni (asa citeam mai in fata)..... DECI....... cam nasol
Skip ads

  • pos29iun

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Da, exact cum am pus intre ghilimele scrie in contract.
Iar verbal toti dealerii din Bucuresti (6 la numar) mi-au spus 4-5 luni... care ar coincide cu jumatatea lui Iulie (exact 4 luni jumatate).
M-am uitat pe forumurile Opel Mokka din Franta si Anglia, cam atat este termenul de livrare si la ei (4-5 luni). Englezii (la Vauxhall) au un sistem de urmarire a comenzii in care introduc numarul comenzii dat de dealer cam dupa o saptamana am inteles... si apoi afla exact saptamana in care se estimeaza intrarea in productie si apoi sunt anuntati cand a fost produsa, cand a fost imbarcata, etc... La francezi nu este acest sistem (la ei se cheama tot Opel... deci... teapa)
Mai mentionez ca la francezi si englezi descarcarea se face in alte porturi, nu in Slovenia.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Azi am fost si eu la brasov la dealer si..... am vazut termenul de urmarire al comenzii.... transparent.... 25 AUGUST! Deci.... ADIO concediu pe anul asta cu Opel Mokka, poate doar Transalpina! Poate de vina sunt eu ca am schimbat de la data comenzii initiale si inclusiv a contractulu configuratia masinii. In fine.... am de asteptat pana in 25 august Sa speram ca macar 25 august este termen de livrare +/- 1 saptamana dupa cum spunea dealer-ul. Apropo.... daca vreti Opel sau Chevrolet catuati la BV pe Ionut Udrea de la Radacini..... SUPER baiat. Veti obtine pret si suport! Ori am fost eu norocos ori asa este el mereu (cred ca a 2-a varianta este valabila). INCERCATI!
  • daimon

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2013 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Spor la asteptare... eu am comandat-o in 20 aprilie 2013 si a sosit pe 30 decembrie 2013. Bafta!.... poti urmari masina la dealer... sa iti spuna din cand in cand in ce cod de fabrica este.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Dupa ce te-ai vazut cu sacii in caruta..... acum ne stui "spor la asteptare". Multumim! ce putem spune?
Skip ads

  • daimon

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2013 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Pai cand postam eu framantarile mele pe aici toata lumea imi spunea ca 8 luni este prea mult si sugerau sa renunt. Oricum timpul de livrare a scazut simtitor, la jumatate. Bafta si sincer va inteleg
  • mudpie

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Normal ca spor la asteptare... Odata ca nu aveti incotro, pe urma Mokka e o masina care chiar merita asteptarea Smile
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Posesorii de Mokka ce spun? Oare Antara merita mai mult? Am aceasta "frica" in mine sa nu fi gresit.
  • daimon

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2013 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Bineinteles ca si Antara merita, mai ales in promotia Opel 24, dar Mokka este o masina 2013 SI CHIAR MERITA...eu abia astept sa o conduc maine dimineata
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Sper din suflet sa fi facut alegerea buna. Vreo 2 luni am oscilat intre Mokka si Antara. Sa nu mai spun de alte modele din clasa Mokka. Acum am facut-o, deci trebuie sa ma bucur sau sa ma consolez.
  • mudpie

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2013

  • Mesaj Privat
M-am uitat binisor si la Antara si cel mai mult m-a frapat faptul ca plansa de bord pare luata de-a dreptul din Vectra C... Vectra, nu Insignia. Mokka, pe de alta parte, e o masina moderna de care ma bucur ori de cate ori ma sui in ea.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Martie, aprilie, mai, iunie, iulie, august..... nu e chiar asa mult. Smile Trece repede Razz
  • daimon

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2013 1.7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Asa mai merge... capul sus...acum trece vara!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Mokka

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR