Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • adonis1

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2010

  • Mesaj Privat
sal toata lumea, eu am un opel vectra c 2004 y20dth! am vrut sa schimb casetofonul original cu unul normal de pe piata , deoarece cel vechi nu mai citea cd-urile dar dupa ce l-am scos pe cel vechi si am bagat mufele la celalalt nu merge , nu se aprindea (am incercat pe alta masina si mergea ) ar fi ceva di copiuteru masini ? nu stiu , poate careva sa ma ajute cu un sfat ceva? multumesc
Skip ads

  • alex_paval

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salut, aceeasi chestie am patit si eu. Incearca sa rotesti de cheie un click, vezi daca merge, sau cu contactul pus . Stima
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Mai poate fi ceva ce am patit eu la vectra b am incercat un mp3 unu-i prieten la mine si tot asa nu se aprindea si al meu care ii nu ii cel original ca l-am schimbat dar la el casetofonu isi lua masa (-) de pe carcasa si cand i-am pus - pe carcasa s-a aprins.
  • adonis1

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2010

  • Mesaj Privat
aaaa ok o sa incerc si asa ! ms
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
in cazul in care nu isi ia masa din mufa din spate va sfatuiesc sa montati un fir separat care sa-l prindeti cu suruburi de caroseria masinii si de carcasa unitatii audio...
e posibil ca in timp contactul sa devina imperfect si sa nu mai functioneze corect (se opreste aiurea si fara motiv, volumul scade si luminile variaza ca intensitate, etc)
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
jgyprime a scris:in cazul in care nu isi ia masa din mufa din spate va sfatuiesc sa montati un fir separat care sa-l prindeti cu suruburi de caroseria masinii si de carcasa unitatii audio...
e posibil ca in timp contactul sa devina imperfect si sa nu mai functioneze corect (se opreste aiurea si fara motiv, volumul scade si luminile variaza ca intensitate, etc)


Ai perfecta dreptate, Unele casetofoane au chiar ele un surub pe carcasa pentru {-}.

Spor la treaba (adonis1).
  • johnut

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2011

  • Mesaj Privat
adonis1 a scris:sal toata lumea, eu am un opel vectra c 2004 y20dth! am vrut sa schimb casetofonul original cu unul normal de pe piata , deoarece cel vechi nu mai citea cd-urile dar dupa ce l-am scos pe cel vechi si am bagat mufele la celalalt nu merge , nu se aprindea (am incercat pe alta masina si mergea ) ar fi ceva di copiuteru masini ? nu stiu , poate careva sa ma ajute cu un sfat ceva? multumesc


Ce model de casetofon ai avut pe masina (originalul)?
  • adonis1

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2010

  • Mesaj Privat
acum o sa incerc cum a-ti zis voi cu chestia cu masa ,sper sa mearga multumesc mult Smile
Skip ads

  • adonis1

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2010

  • Mesaj Privat
iar modelul de casetofon este dintracela vechi care citeste decat cd-uri track
  • alex_paval

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Aici fiind vorba despre vectra C , toate casetofoanele isi iau masa din mufa universala, deci nu mai e ca la modelele vechi cu masa pe surubel , pt ca toata consola e din plastic. Este posibil sa isi ia masa pe carcasa, daca ai spus ca e un casetofon mai vechiut, dar un tip si o serie de casetofon poate ne-ar ajuta mai mult sa-ti rezolvam misterul.Ai incercat faza cu pusul contactului sa vezi daca-ti baga curent pe el ?
  • adonis1

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am incercat faza cu contactul si am observat ca la un momentdat fara fata ,casetofonul are curent dar daca ii pun fata si incerc sa il aprind in merge!
  • Alexx12

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1997 x16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2013

  • Mesaj Privat
am si eu o nelamurire.....am avut casetofon original pe vectra b ..lam schimbat cu un sony x-plod...iar acuma nu imi merge fara cheie in contact....in schimb cel original mergea perfect ...la sony daca nu am cheia in contact nu imi merge deloc....care e problema...am inteles de la cineva ca ar fi vorba de un fir galben..care trebuie scos si izolat ca sa nu mai faca contact nicaieri..... true?
Skip ads

  • Alexx12

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1997 x16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2013

  • Mesaj Privat
am nevoie de un raspuns....deja incepe sa ma enerveze....
  • glo

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Leaga-l la curent pe diect.
  • Alexx12

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1997 x16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2013

  • Mesaj Privat
am rezolvat...am taiat firul galben si lam legat de cel rosu.iar acuma merge brici...imi raman salvate si setarile pe care le fac ptr bass si toate cele....asta e rezolvarea. :X


\Very Happy/
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR