Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • TCM

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Deschid acest nou topic in speranta ca fiecare va contribui cu un sector de drum pe care era, sau chiar a reusit, sa-si rupa masina. Evident in toata tara drumurile sunt proaste, dar fiecare a intalnit in vacanta/concediu o surpriza de acest gen. Sa incercam sa vedem ce iese si poate asa o sa "investim" mai putin in amortizoare, bucse, capete de bara etc.

Incep eu: Simeria-Calan-Hateg-Petrosani

ASTRA Y20DTH, 2001
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Era in reparatii ultima data, Lugoj Timisoara , drum de camioane si asfalt in salturi si tocmai cand ti-e lumea mai draga vezi in fata o "buza" de 20 25 de centimetrii pe care trebuie sa te sui
  • alias

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1997 C 20 LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
ocoliti bucurestiul !!!!
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
sambata am fost la Oradea , deci pe ruta Deva-Brad-Varfurile-Stei-Beius-Oradea , pe portiuni de drum sunt cateva locuri cu denivelari,gropi , in special tronsonul situat intre Varfurile si Beius care e groaznic ,este ruta celor care transporta cu Tiru`- de la European -Drinks in tara si din cauza ca sunt multe camioane drumul se afla in stare jalnica , adevarat am vazut ca se petecea drumul, dar petecele lor sunt rau facute adica cu diferenta mare de nivel ,.........alt drum pe care eu circul e ruta Deva-Mintia-Faget-Lugoj-Timisoara care si aici intradevar se lucreaza dar sunt portiuni de drum in stare jalnica, la fel petecit dar cu diferente de nivel ...etc.
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
@edy Lugoj Timisoara e drumu' de Hummer Very Happy cel putin asa era anu trecut cand am fost in Timisoara si nici acum nu l-au refacut
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Drumul groazei Pitesti - Cimpulung Muscel Evil or Very Mad Evil or Very Mad ...pur si simplu parca este bombardat...mai rar asemenea drum. Foarte multe accidente datorita gropilor nesemnalizate (marcarea acestora ar fi si cam dificila, deoarece sunt pe tot traseul Twisted Evil ).

Uitasem...ca tot am venit din Sibiu...pacat..orasul este frumos....dar drumurile sunt adevarate capcane Shocked.
Si vorba unui coleg...."capitala culturala" Rolling Eyes.


Ultima modificare facuta de @dyS la Lun 02 Oct, 2006 10:55 am, modificat de 2 ori in total
  • BV-31STE

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Un drum pe care va sfatuiesc sa-l ocoliti (daca se poate) este ruta Sibiu-Brasov (pe care o fac saptamanal)

Se lucreaza in draci, sunt numai putin de 10 semafoare, gropi, tiruri o gramada, magarii mai pun si cate un radar, asa de control.

Noaptea e o adevarata aventura sa mergi pe drumul asta.

Ca sa nu mai zic ca in Sibiu ("capitala culturala in 2007" Laughing yeah right) e o circulatie infernala. Ca sa traversezi orasul iti ia mai mult de o ora.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
culoarul Rucar Bran. Zona deosebit de frumoasa dar drumul este sub orice critica.
Mare pacat
Skip ads

  • cip04

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2006

  • Mesaj Privat
1. Pentru bucuresteni..... Sos Giurgiului, de la un cap la altul indiferent de sensul de mers.
2. Drumul judetean Alexandria -Pitesti.
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Da, "Soseaua" Giurgiului... VARZA !
Si multe altele ... Fara numar , fara numar , fara numar !

La fiecare groapa luata cu roata iti aduci aminte ca esti roman !
Si deja a devenit stresant ....
Traiasca Romania Dodoloata!
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Toplita. Bombardament.
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
targoviste-campulung e varza.
cred ca era mult mai interesant un topic cu drumurile bune pe care ati mers. e bine sa stie omu si pe unde poate sa mearga.
intreb moderatorii daca ar fi folositor sa deschidem un topic cu drumurile bune la zi.
Skip ads

  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Corect: evitati cu orice pret Rasnov-Rucar-Campulung-Pitesti!

Daca e DN1 blocat - cum a fost ieri, ore in sir - luati-o prin Cheia, e mult mai bine!

Despre aberatia care s-a intamplat ieri, cand mii de soferi au fost nevoiti sa stea ore in sir in ambuteiajul de langa Sinaia, mai multe aici:
http://www.drive-test.ro/?a=det&art_id=39
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
brasov - sibiu...ce pot spune am mers sambata...si cu toate semafoarele si podurile in lukru am mers cu 120-140, in comune 60-70; la radare imi dadeau flashuri aia din fata deci totul a fost ok.

am trecut si prin sambata...care e in drumul spre sibiu...foarte frumos acolo.

drum de evitat... cel dintre hoghiz si sercaia.

iar un drum foarte bun: Brasov - Sighisoara (impecabil)

Intr-adevar ieri a fost teroare p DN...intre azuga si sinaia, de fapt ianinte de azuga...cam dupa predeal...am stat cam 3 ore la coada.

De inttors am venit pe Targoviste - imi place drumul - are multe serpentine, putine radare - iar cand dai de vre-unu' ti-l semnalizeaza cei din fata.
  • Dr.Opel

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Tocmai am facut in week-end traseul Buc-Tirgoviste-Cimpulung-Rucar-Bran-Brasov-Sacele Cheia-Valeni-Ploiesti-Buc.

Pt ca fac foarte des traseul asta (mai putin varianta Sacele-Cheia Valeni; de obicei ma intorc prin Risnov-Sinaia) va pot spune cite ceva despre drumurile in cauza.

Buc-Tirgoviste - drum destul de bun spre foarte bun. Recomand iesirea prin Bucurestii-Noi Straulesti, apoi la Lukoil-ul de la intrarea in Mogosoaia se face stinga, apoi la urmatoarea intersectie (rond) Chitila se face dreapta spre Tirgoviste. La Racari este o mica ocolire de citiva km destul de intortocheata cu latime ceva mai mica, insa cu asfalt bun. Apoi drum drept si f bun pina in Tirgoviste (Atentie la o masina de politie cu radar care circula pe sosea din cind in cind). Tirgoviste-Cimpulung: f bun primii 10 km; urmeaza cam 30 km de asfalt f prost pina la Malu cu Flori de unde incepe un asfalt bun pina in Stoenesti, dupa care asfaltul iar este cam prost pe o portiune de 5-6 km. Apoi, de la intersectia Cimpulung-Brasov, spre Cimpulung, sosea buna care tine pina in oras, dupa care starea drumului alterneaza iar pina in Pitesti. Catre Bran, asfalt f bun pina in Rucar, dupa care cratere in asfalt pe serpentinele spre Dimbovicioara si Fundata. La iesirea din Fundata, sosea f buna pina la iesirea din Bran. Apoi pina in Risnov, sosea din placi de beton prost imbinate. Cel mai bun mi s-a parut Sacele-Cheia-Ploiesti, facut dintr-o bucata de la un cap la altul, fara petice si portiuni denivelate cum e de obicei in Romania. Partea proasta este ca pe aici circula camionele grele si TIR uri greu de depasit in curbele din zona Cheia.
  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
eu am mers in ultima saptamana pe o mare parte din drumurile mentionate de voi mai sus;sunt portiuni intr adevar proaste, unde in loc sa mergi cu 80 90 , limita "teoretica" in afara localitatii , mergi cam cu...60 la ora;drumurile proaste cam asta inseamna..nu sunt"ca in palma" gen urziceniul sau altele de genul;toplita intr adevar e cam prost ca e cu tot felul de denivelari , dar..se circula....

sunt de acord ca drumurile nu sunt toate excelente , dar sa spunem ca sunt varza..cred ca si unii dintre noi exagereaza un pic;eu am fost plecat o saptamana prin tara , mi am dat spoilerul de tuning de pe fatza jos special pentru a nu il "lasa" prin vreo groapa si pot sa va spun ca nua s fi avut nici o problema nici cu el...

u drum intr adevar prost este sighisoara-fagaras,varianta"cea mai scurta",primii..30 de km..restul e ok
pot spune ca pe rucar bran drumul nu e nici bun dar nici "varza" sau super naspa....chiar urat este drumul brasov-sibiu pe care asa cum cineva a mai spus ,se lucreaza f mult (ma rog...stau degeaba muncitorii), sunt multe semafoare si se merge groaznic.
a...sa nu uit..un drum care pe departe merita"premiul I " este...autostrada A1...uraaa...inca o data , si . totodata detinatoarea trofeului de ceva ani buni ....incredibiiil Smile..
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
s-o fi stricat culoarul rucar bran intre timp. acum un an am mers foarte bine pe acolo. de la cimpulung la tirgoviste insa mai rau. in unele zone e lasat mult in jos. praguri mari.

cel mai prost drum, care bate de departe tot ce ati scris mai sus este tisita-soveja. (ma rog nu chiar de la tisita, vreo 10 km mai incolo incepe parte rea). 40 de km (dincolo de aia 10 buni) facuti in doua ore, cu spume la gura. tata a rupt un arc acolo. eu am scapat cu ea intreaga. nu s-a lucrat la drumul ala de pe vremea nemtilor, cred. nu mai bag masina pe acolo!
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
e ceva ciudat cu topicul asta. nu apar toate mesajele cind intru pe el.

dr.opel:
de ce iesi prin bucurestii noi? iesirea prin chitila mult mai dreapta si e buna. soseaua chitila a fost asfaltata pe ambele sensuri. singurul loc rau a ramas acolo unde a fost capatul tramvaiului (si va fi din nou). nu mai e dezastrul de acum ceva timp. in chitila s-a largit drumul si se merge bine. e enervant rau rondul de care ai amintit si tu.

ocolirea de la racari are asfalt prost. e acum mai drept pentru ca nu a plouat de mult si se ocupa de el, il repara des. asfaltul e pus direct pe pamint, la ploi se duce naibii. in plus tirurile iau virajele pe acolo de parca ar fi pe autostrada cu 10 benzi si la volan ar fi schumacher. de citeva am intepenit trezindu-ma cu unul din asta in fata. podetul de la intrarea in satul de tigani e in curba si e locul preferat unde se rastoarna tirurile. am vazut mai multe accidente acolo. in rest, de cind s-a largit drumul se merge foarte bine. pacat ca au renuntat (sau poate nu?) sa il largeasca pina la tirgoviste.
  • Dr.Opel

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pai drumul spre Tirgoviste pina la Tartasesti s-a largit la marea repezeala deorece este satul natal al lui Bombo... nici santuri n-au apucat sa-i faca iar cind ploua toata apa curge de pe trotoarele pe care stau caii, in curtile oamenilor... iar la Contesti s-a asfaltat la marea repezeala si urma sa se ridice (se va face totusi cindva) un pod peste calea ferata pt ca intiiul vinator sa ajunga mai repede la padurea unde l-a lasat fara un... pe ministrul Sirbu... Dupa ce a pierdut in alegeri, ritmul lucrarilor a scazut si podul nu e nici astazi gata. Asa ca, ce bine ar fi sa avem in fiecare an cite un prim ministru din alta zona a tarii, poate asa vom avea citeva drumuri bune.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
a se evita filiasi-strehaia. Problema e ca nu ai pe unde
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR