Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Vand / Cumpar Piese
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,275
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor, Smile

Am introdus mici modificari la sectiunile Vand/Cumpar Piese, Vand/Cumpar Masina, Bazar si Schimb.
Una din ele este felul in care se face sortarea anunturilor.
Cealalta este reducerea intervalului de timp dintre Up-uri de la 6 zile la 5 zile.

Sortarea (normala) nu se mai face dupa data ultimului mesaj din anunt, ca pana acum, ci dupa data ultimului "Up" (engleza: Sus).
"Up" poate sa faca doar autorul anuntului si doar odata la 5 zile.

Asadar, langa butonul "Raspunde" din stanga-jos a paginii va aparea butonul "Up".
Cand are culoarea verde inseamna ca puteti pune anuntul pe prima pagina.

Cand are culoarea neagra inseamna ca mai trebuie sa asteptati.

Puteti vedea cat timp a mai ramas pana la urmatorul "Up" in doua feluri:
1. mergeti cu mouse-ul peste butonul Up si asteptati sa apara tooltip cu timpul ramas
2. faceti click pe buton

Astfel, nu mai trebuie sa calculati daca a trecut timpul minim pentru a pune anuntul inapoi pe prima pagina.
Se elimina confuzia facuta de unii dintre "data ultimului mesaj" si "data ultimului mesaj al meu".
Nu vor mai fi inchise anunturi pentru nerespectarea regulamentului cu privire la mesajele menite sa aduca anuntul pe prima pagina.
Se descurajeaza comentariile inutile.
Si toate anunturile primesc expunere egala si corecta in lista.


Ultima modificare facuta de Mr.Opel la Mar 19 Nov, 2013 1:21 pm, modificat de 2 ori in total
  • valeriu_48

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 y 17 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Extraordinara treaba.
  • dragos circo

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salut Mr. Opel ! Spune-mi, te rog, mai putem sorta anunturile dupa data cum era pana acum. Nu sant priceput in ale calculatoarelor, am incercat, dar nu am reusit. multumesc
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
dragos, utilizeaza optiunea "Data" in filtrul "Sorteaza dupa"

  • dragos circo

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
jE a scris:dragos, utilizeaza optiunea "Data" in filtrul "Sorteaza dupa"
multumesc pt ajutor, dar tot nu am rezolvat. am sortat "data" si "descrescator", dar tot asa le aranjeaza.
  • claudiu1178

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Mr.Opel a scris:Salutare tuturor, Smile

Am introdus mici modificari la sectiunile Vand/Cumpar Piese, Vand/Cumpar Masina, Bazar si Schimb.
Una din ele este felul in care se face sortarea anunturilor.
Cealalta este reducerea intervalului de timp dintre Up-uri de la 6 zile la 5 zile.

Sortarea (normala) nu se mai face dupa data ultimului mesaj din anunt, ca pana acum, ci dupa data ultimului "Up" (engleza: Sus).
"Up" poate sa faca doar autorul anuntului si doar odata la 5 zile.

Asadar, langa butonul "Raspunde" din stanga-jos a paginii va aparea butonul "Up".
Cand are culoarea verde inseamna ca puteti pune anuntul pe prima pagina.

Cand are culoarea neagra inseamna ca mai trebuie sa asteptati.

Puteti vedea cat timp a mai ramas pana la urmatorul "Up" in doua feluri:
1. mergeti cu mouse-ul peste butonul Up si asteptati sa apara tooltip cu timpul ramas
2. faceti click pe buton

Astfel, nu mai trebuie sa calculati daca a trecut timpul minim pentru a pune anuntul inapoi pe prima pagina.
Se elimina confuzia facuta de unii dintre "data ultimului mesaj" si "data ultimului mesaj al meu".
Nu vor mai fi inchise anunturi pentru nerespectarea regulamentului cu privire la mesajele menite sa aduca anuntul pe prima pagina.
Se descurajeaza comentariile inutile.
Si toate anunturile primesc expunere egala si corecta in lista.

Foarte bine gandit ! Arrow
  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Pai nu merge !
topicul e asta : https://www.clubopel.com/vie...p=1268382#1268382
ultimul meu up este din 08.01.2012 ora 12:16 pm
daca incerc sa dau up din buton imi apare : au ramas 3 zile , 7 ore , etc , adica echivalentul ultimului mesaj din topic de pe 10.01.2012 .
  • SILVIU006

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2005 1910 cdti/ 120 cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Ce pot sa va spun despre modalitatea aleasa de dumnevoastra: DEZASTRU. Am iteles eu ca trebuie sa iasa bani din publicitate dar nu trebuia creata harababura asta. Daca vrei sa cauti ceva este foarte greu sa gasesti. Parerea mea este ca trebuia gasita alta modalitate (contra unui cost modic) si lasat tot asa cum a fost. Daca vrei sa cauti ceva interesant gasesti doar de la pag. 20 in sus iar pe prima pagina cate "un surub" nu cred ca este corect pentru un membru al clubului care cauta sa achizitioneze cava. In mod normal cel mai bun sta in fata, nu? Parerea mea este ca ar trebui sa reflectati asupra modificarilor facute si ar trebui ceva schimbat intr-un fel s-au altul . Va multumesc!
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am si eu de spus doua lucruri:
1 Se poate cumva sterge acele up-uri din anunturi si sa ramana doar ultimul pentru ca este foarte naspa/aiurea/ cum vreti sa ii ziceti sa vad un anunt de vanzare care are mai mult up-uri decat informatii.

2.Chestia cu "care e ultimul pret" - se poate integra cumva in anunturi? Smile
  • MARIUS_1605

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salut.
Buna treba ati facut.
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,275
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@dragos circo - acum se poate. Alege din lista Sorteaza dupa "Ultimul mesaj" + Descendent
@umblaretz - s-a luat ca punct de plecare data ultimului mesaj din anunt. Doar nu crezi ca am stat si am cautat sute de anunturi sa vad cand si-au facut ultimul Up ... Smile
@pascaru_val - nu si nu
  • dragos circo

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Mr.Opel a scris:@dragos circo - acum se poate. Alege din lista Sorteaza dupa "Ultimul mesaj" + Descendent
@umblaretz - s-a luat ca punct de plecare data ultimului mesaj din anunt. Doar nu crezi ca am stat si am cautat sute de anunturi sa vad cand si-au facut ultimul Up ... Smile
@pascaru_val - nu si nu
am rezolvat. merge. multumesc
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
foarte buna functia, insa as avea 2-3 idei (bune sau rele, coder-ul decide)

1. daca intru pe Mesajele mele si am un topic la care de-abia am dat UP acesta nu apare deasupra
ar fi bine sa apara si la mesajele mele deasupra...
la sectiunea respectiva apare deasupra...

2.
a) ar fi o idee ca in topic-uri ori sa apara un mesaj generic de la system (postare) user-ul x a dat UP la acest topic ultima data pe 5 septembrie (care rezolva si problema de mai sus) iar la urmatorul UP doar sa se modifice data acelui UP si sa vina la urma ori ultimul mesaj de UP sa se stearga si sa apara cel nou ori sa ramana ambele...

b) un topic sa aiba undeva scris, eventual la urma dupa toate postarile, data ultimului UP de catre autor, informatie vizibila tuturor userilor
in felul asta un user daca cauta ceva anume intra pe un topic in care nu s-a mai postat de 6 luni, macar sa stie daca autorul topic-ului se ingrijeste de acest topic... sau l-a abandonat.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
3. la topic-urile inchise sa nu se mai poata da "UP"
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Sa traiti, BINEE
Sincer, cam harababura, parerea mea.
Tot la formatul vechi erea ok, si cu durata de UP, si cu toate.
Care nu-i atent la intervalul de 6 zile, nu o sa fie atent nici la cel de 5 zile.
Deh, sa vedem cum o sa fie, ne acomodam, sper.

@revin, aiurea rau, eu acum am postat o anumita discutie pe anunturile mele, de gen UP, avand cele 6 zile deja, dar nu am dat clic pe "UP". Discutiile sunt la locul lor, dar nu in fruntea listei, ca sa zic asa.
Acum daca revin la anunturi si dau clic pe "UP", acesta fiind VERDE, ce o sa fie? O sa treaca 'fruntase'?
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
cip077 a scris:
Acum daca revin la anunturi si dau clic pe "UP", acesta fiind VERDE, ce o sa fie? O sa treaca 'fruntase'?


Pai nu asta e rolul acelui buton? Sa duci anuntul pe prima pagina?
  • Dannutzz

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Mda...e o idee buna...cel putin mie mi-a fost inchis anuntul ptr ca am dat din greseala up dupa 5 zile...desi am explicat ca eram dupa accident si eram in tratament...nu s-a mai putut face nimik....acum sigur nu o sa se mai repete greseli de genu`.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca ar fi fost solutia ideala daca ar fi fost si singura modalitate de UP.Diversele discutii,amestecate cu UP-uri,cred ca vor duce la o debandada,cel putin la inceput.
Ce se vede acum pe prima pagina,la Vand/Cumpar,sunt si anunturi de azi,si din decembrie,si septembrie,si de acum o saptamana..Adica unele au ajuns aici cu UP,(nemarcate ca de obicei,cu rosu),altele cu discutii noi (marcate ”regulamentar”,cu rosu). Initial am crezut ca s-a stricat ceva,sau se lucreaza..

Pe forumul omolog,din BG,UP la cateva zile (nu are importanta la cate),si comentarii + intrebari la telefon sau PM.Deci sunt zeci de anunturi,(poze obligatorii si date de contact la fel)ordonate,frumos,ZERO comentarii si intrebari,UP de la buton.
Asa nu mai intreaba @X-ulescu daca bobina de 1.6 se potriveste la 1.6,sau care-i ultimul pret,ca sa faca posturi si el..
Daca observati,sunt sute de vizualizari,0 comentarii.Exact rubrica Vand/Cumpar..
http://www.opelclub.bg/index.php?showforum=115


Ultima modificare facuta de SUPERDRAGOS la Dum 15 Jan, 2012 12:25 pm
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Pai asta spuneam si eu, se face dezordine totala. Eu unul optez pe varianta veche, cu o singura modalitate de UP. Care nu este atent,.. asta e. Sau sa fie o avertizare prealabila, inaintea inchiderii anuntului.
Dar in principal, modificarea in ceea ce priveste UP-ul, trebuie regandita.
Respect.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
cip077 a scris:modificarea in ceea ce priveste UP-ul, trebuie regandita.

Subscriu.
Am scris si la Sugestii. Doar daca ne asculta cineva...
Skip ads

  1. Home
  2. Vand / Cumpar Piese

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR