Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • yonutz_2010@yahoo.co

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1996 X 17 DT (TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2011

  • Mesaj Privat
sal am si eu o mare problema nu imi ma functioneaza telecomanda si este un chin ca trebuie sa port 2 chei dupa mine cea de contact si cea de la usa care incuie am schimbat bateria se aprind cele 2 leduri de pe telecomanda din dreptul butoanelor de inchis si deschis dar nu se intimpla nimic si am auzit ca se poate reprograma din nou ceva de genul cine ma poate ajuta cu ceva sfaturi ce poate fi facut rog ajutor su unde trebuie sa umblu si ce trebuie sa fac aceasta este telecomanda mea
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Intri frumos in masina, inchizi usa dupa tine Smile , bagi cheia in contact, pui contactul sa se aprinda becurile din bord si tii apasat pe butonul "inchis" al telecomenzii, pana vei auzi actuatoarele ca inchide si deschide usile! Dupa aceasta operatie iesi afara din ea cu cheile...si iti inhizi masina cu telecomanda! Smile Cu asta ai "reprogramat-o"...
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Si eu am o problema asemanatoare. Dar a mea este configurata si mi se inchid doar usile de pe dreapta si portbagajul dar nu raman nici ele inchise ca se deschid imediat pentru ca nu se inchide usa la sofer si nici stanga spate.
  • yonutz_2010@yahoo.co

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1996 X 17 DT (TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2011

  • Mesaj Privat
am incercat ce miati spus voi si nu merge am incercat treaba cu contactul pus si nimic nu stiu care ar putea fi cauza de nu functioneaza dar nu ar trebui in mod normal sa aiba un led ceva sa indice cind se armeaza in afara de cele 2 de pe telecomanda unde ar putea fi nu imi dau seama cam ce ar putea fi
Skip ads

  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
yonutz_2010@yahoo.co a scris:am incercat ce miati spus voi si nu merge am incercat treaba cu contactul pus si nimic nu stiu care ar putea fi cauza de nu functioneaza dar nu ar trebui in mod normal sa aiba un led ceva sa indice cind se armeaza in afara de cele 2 de pe telecomanda unde ar putea fi nu imi dau seama cam ce ar putea fi

Poate gasesti si tu asa ceva si se poate vedea daca se armeaza,la mine este sub capota la tablou de relee sau ce sunt alea.



  • George_Geo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2010

  • Mesaj Privat
la el acea telecomanda este de la inchidera centralzata a masinii.nu este de la alarma.am mai vazut la un prieten asa inchidere.este pe un model din anii1996-2000 daca nu ma insel.Sunt de acord cu ''D_M_G''.mai incearca inca o data ce a spus el.Urcate in masina,pui contactul(sa se aprinda becurile din bord)si apoi apesi pe butonul de inchis al telecomenzii.bafta
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ssergiiu a scris:
yonutz_2010@yahoo.co a scris:am incercat ce miati spus voi si nu merge am incercat treaba cu contactul pus si nimic nu stiu care ar putea fi cauza de nu functioneaza dar nu ar trebui in mod normal sa aiba un led ceva sa indice cind se armeaza in afara de cele 2 de pe telecomanda unde ar putea fi nu imi dau seama cam ce ar putea fi

Poate gasesti si tu asa ceva si se poate vedea daca se armeaza,la mine este sub capota la tablou de relee sau ce sunt alea.




Acest tip de cutiuta la mine este senzorul de soc, deci provine de la o alarma nu numai inchidere centralizata si el are treaba doar cu loviturile zgomotul de pe langa masina atat...

Posibil sa se fi ars comanda radio, parerea mea ca decat sa stai sa te chinui mai bine cumperi o alarma identica la mufa ca la tine( cauti cutia alarmei ) si cauti una care sa aibe aceas mufa si au rezolvat problema( schimbi doar cutia, actuatuarele legaturile electrice etk nu ai nici o treaba cu ele!

Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR