Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
laurentiucernea a scris:Aaa, eu nu am luat-o de pe site-ul ala. Mulțumesc, dar unde gasesc o rama pentru ea gri silver?
Am cautat acum pe toate siteurile stiute de mine care vand rame si nu am gasit pe nici una rama modelul ala.Am gasit tot felul de rame adaptoare pentru astra H,dar asa nu am vazut!Cred ca cel mai bine o dai aia jos si o vopsesti cum vrei!Spray=45lei+ primer plastic=25lei + lac=25lei.Asa ca iesi mai iefttin decat daca ai lua o rama aftermarket,mai ales ca cele pentru 2DIN sunt si al dracu de scumpe!
Skip ads

  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Atenþie la vopsirea plasticelor pentru Astra h, lacul este mat, nu lucios.
Plus, dacã vopsesti un plastic care a venit negru din fabrica, trebuie sã-i razi cauciucul negru mai întâi, altfel se umfla vopseaua.
  • claudiumaxx

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salutare ,
De curand mi-am achizitionat aceasta navigatie chinezeasca. Pare a fi OK momentan dar, receptia posturilor radio lasa de dorit.
Aveti un remediu pt un semnal mai bun?
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Poti pune niște poze cu navigația și cu meniul ei?
Skip ads

  • claudiumaxx

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2012

  • Mesaj Privat
aceasta este navigatia, nu am poze cu ea pe masina dar am cumparat-o exact de pe site-ul acesta ,de la acest producator http://www.aliexpress.com/i...D/1333450854.html

dar problema este : cum remediez semnalul radio slab......a rezolvat cineva problema aceasta?
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ai luato bine tare si vad ca e si cu wi-fi! marfa
  • claudiumaxx

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2012

  • Mesaj Privat
da, este ok,merge corect, transportul gratis, totul bine , mai putin semnalul radio,
chiar nu aveti remediu pt semnalul radio?
voi nu ati avut aceasta problema?
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
@Claudiu maxx
Nu știu ce face chinezarie cu Radio dar face prost. Eu aveam doua adaptoare de fir pt antena radio, și unul mergea mai bine ca celãlalt. La tine Cum e?
ai plãtit tva la vama, cât te-a ajuns cu totul?
Fata unitãți este "ascuțitã" precum bordul de la Opel Astra?
Skip ads

  • claudiumaxx

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2012

  • Mesaj Privat
GL10PEL
chinezaria a adus-o un prieten din china,deci fara transport, taxe vamale etc. doar pretul de pe site fara drum. integrarea in bord spre surprinderea mea este perfecta , are linia pe mijloc (pastreaza linia de design a masinii)
referitor la adaptor fm, se simtea imbunatatire dupa ce l-ai pus pe chinezarie sau era la fel? merita sa folosesti adaptor?

Eu am inteles ca antena opel are un amplificator semnal care trebuie alimentat de catre HU . playerul original emite curent de alimentare pt amplicatorul de la capatul antenei dar chinezaria nu emite acest curent suplimentar. ( deci trebuie alimentata antena suplimentar). intrebarea este: oare va fi diferenta dupa aceasta alimentare a amplificatorului de semnal?
din ce am observat prelungitorul de antena fm de la chinezarie are un fir in plus pe care nu stiu la ce sa il folosesc; posibil sa fie special pt primire curent suplimentar?


  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
https://db.tt/mbfUB3lB
În poza de mai sus eu am doua cabluri adaptoare în pachet, unul cu cutiuțã neagra pe fir, arata ca cel din Poza ta, și unul cu o cutie cilindrica argintie. Acesta din urma se aude ceva mai bine, dar tot prost prin comparație cu cd30.
Ai cumva manualul de utilizare? Poți sa-l scanezi sau fotografiezi și sa-l pui aici? Nu l-am gãsit nicãieri.
S-ar putea sa ai o pistã buna cu aamplificarea din cd30, trebuie sa mai studiem.
  • claudiumaxx

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2012

  • Mesaj Privat
GL10OPEL, din pacate nu vad poza din link-ul tau dar tin sa precizez ca am rezolvat problema cu semnalul radio:
adaptorul pt antena al chinezariei are un fir in plus(cel din postarea mea de mai sus) (si nr 21 in poza de mai jos) iar pachetul cu mufele principale are , la fel un fir in plus care nu se cupleaza cu nici o mufa (nr 5).


Acesta din urma este remote pt antena (conform instructiuni tehnice) .



se leaga cele doua fire si totul merge perfect.





Prind posturi radio clare si pe autostrada precum pro fm, radio 21, kiss fm etc (cu cd 30 mp3 nu reuseam sa prind pe A2 decat europa fm). dar trebuie sa recunosc, cu cd30 mp3 calitatea sunetului era un pic mai buna dar asta doar in cazul radioului.


  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
@claudiumaxx: Ma bucur ca i-ai dat de cap, se pare ca ai avut dreptate cu amplificarea data de CD30.
Eu am folosit deja firul 5.Auto Antenna Remote (blue) pentru a da semnal Power On la amplificator (am instalat extra niste difuzoare midbass amplificate). Ma gandesc totusi sa plec in paralel si la amplificator si la antena. E interesant sa aflam ce fel de semnal vine pe acolo.
Niste intrebari:
1. Pe chinezaria ta ai Android sa sistem de operare de baza? Asa pare din pozele de pe alienexpress.
2. Chinezaria functioneaza fara cheie in contact si fara sa fi trecut cu cheia prin pozitia 3 contact on sau motor ponit?
3. Chinezaria functioneaza mai mult de 10min daca stai in parcare cu motorul oprit? La mine se stinge si nu se mai aprinde pana nu trec iar contactul prin pozitia 3.
Skip ads

  • claudiumaxx

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Cred ca poti folosi firul nr5 si pt amplificare antena, semnalul din cate stiu este destul de mic si nu cred ca putem discuta de suprasarcina.
chinezaria are win CE 6.0 si nu functioneaza fara cheie (se comporta exact ca navigatia ta ) dar sincer nu ma deranjeaza, chiar imi doream sa nu mearga fara cheie.
astept pareri dupa ce amplifici antena
spor la modificari ...
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
cam cat de chinezarie este firma witson ? as vrea sa imi cumpar o navigatie din asta care pastreaja lookul original al masinii http://www.witson.com/en/di...l?proID=101908431

este singura firma la care am gasit un site ..... de TTi aia google se pare ca nu a auzit sau nu stiu eu ce sa caut Smile
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Witson este tot chinezarie, dar:
Pare sa aiba CPU mai bun decat ce am eu si ce am mai vazut, interfata grafica este de asemenea mai prietenoasa fata de ce am mai vazut, si au pus multe chestii care cred ca nu le foloseste nimeni in player-ul din masina (calendar, calculator, jocuri, etc)
Zice ca are si contol separat pt bass, ar trebui sa te ajute sa controlezi volumul catre un aplificator.
Care-i pretul ca nu-l vad? Transport, TVA?
  • deleted-88280

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Ce parere aveti despre?
http://www.erisin.com/erisi...mber_of_uploads=0
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
@0verspeed uite unul care vad ca e si mai bun si mai ieftin.....Ce vad eu in plus DVB-T.
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Ce mai urat ca nu sunt culorile satin stone, si restu...
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
A cumparat cineva din China in Romania o unitate DVD pt auto? Cum e cu transportul, TVA-ul, pretul final?
  • deleted-88280

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2013

  • Mesaj Privat
@george_eu25 O sa comand aceast unit cu Android luna viitoare. Un coleg de munca si-a cumparat pentru Ford. Ce e frumos e ca are Android/Windows Embedded si deja vine cu WiFi dongle si CAN bus decoder.
Deja le-am dat un mail in legatura cu taxa vamala (... but we can send this unit via parcelforce shipping method, which can help you avoid the tax and VAT.)
O sa revin cu detalii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR