Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Poti seta ruta si sa iti calculeze si tot tot in seting !
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Pentru ca imi pare ca costa extraordinar de mult, la cat stie sa faca, chiar si asa la "oferta" asta care l-ai luat! Daca nu aveam sa fie dvd pe masina din fabrica, cel de la GL-10-PEL ramanea la mine! Dar chiar si asa tot stau cu ochii pe ce mai apare compatibil cu opel, dar cu sistem de operare pe android!
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
patrutalex a scris:Poti seta ruta si sa iti calculeze si tot tot in seting !

NU am inteles, detaileaza!
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Deci poti seta la navigatie dupa ce bagi dvd ruta scurta rapida lunga poduri autostrazi cu taxa/fara taxa ! Multe
Multe eu ieri am dat pana la munchen sa imi arata drumul si km ! Arata si in scris detaliat si pe harta !
Skip ads

  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Cu o intervata video la 100 e poti vedea filme , tv ,camera masalier !
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
patrutalex a scris:Deci poti seta la navigatie dupa ce bagi dvd ruta scurta rapida lunga poduri autostrazi cu taxa/fara taxa ! Multe
Multe eu ieri am dat pana la munchen sa imi arata drumul si km ! Arata si in scris detaliat si pe harta !

asta eu la mine nu am cu rutele! Sau poate nu stiu eu unde sa intru! In schimb imi arata kilometri, pana la destinatie! Poate noua harta 2013 va fi mai ok!
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Harta 2013 are 43 de tari ! 8 giga dvd dual layer foarte detaliata ! Dupa ce bagi ruta apesi pe info sau seting si ai acolo multe optiuni sa setezi!
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Aha! Ok mersi!
Skip ads

  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Iti dau pm !
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Ursu/\82 a scris:Inca un minus ar fi metoda de a alege un traseu! Scurt, Rapid, Economic! Evita taxe de drum, evita treceri bac, etc, nu are nimic ! !


...are CD70...m-as mira ca DVD90 sa nu aiba...Smile...are sigur, mai cauta putin in setari si ai sa vezi ca ai absolut tot ce vrei tu. Poti seta rute, le poti salva, poti orice seta fix ca la un GPS portabil...de oricare...

PS...daca ratezi un indicator de limitare de viteza, poti merge foarte bine la fel ca ceilalti...nu trebuie sa intri in panica Smile si tu stii prea bine ca, la noi in RO este mai complicat cu limitele de viteza, avem DN, DJ, drumuri comunale..de toate, mai putin autostrazi si fiecare tip de drum din asta are cate o limita de viteza ( scris prin vreun decret de care habar n-are nimeni in afara de ala cu radarul prin tufe)...binenteles nesemnalizata ca, au furat unii si altii indicatoarele...iar dupa orice curba sta cate o cascheta la panda cu radarul in boscheti...prin alte tari...e altfel si nu trebuie decat sa citesti fix 3 (trei) limite de viteza pe o table mare in momentul in care intri in tara respective si deja esti informat cum trebuie sa mergi pe orice drum, indifferent de care, in lipsa altor limitar gen...lucrari, apropierea de intersectii, semafoare, iar acele indicatoare pe langa faptul ca exista, sunt atat de vizibile incat cu greu le poti rata...este sau nu asa...?
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
astãzi m-am urcat ÃŽntr-o Astra cu navigație universala si iar mi-am amintit de poziția la genunchi.
http://db.tt/8tDmSYeD
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
La fel ca ceilalti care? daca nu e nimeni sau e doar o banda si restul sunt in spate? sunt semne pe marginea drumului dar nu sunt din metru in metru! SI mai ales cand sunt in oras si am de mers in oras mai mult, difera mult! treci prin zona rezidentiala, scoala etc! in fine ti-am dat dreptate, dar dupa cum am zis fiecare cum se obisnuieste!
faza cu traseul, este posibil sa nu o stiu eu! Si sincer de cand o am( nu de mult timp) n-am butonato prea bine, ma chinui cu altele inca! Very Happy dar omul cat traieste invata!
Skip ads

  • DanX

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...=asc&start=20

@ patrutalex strangi stelute..? ai functia de Edit a mesajelor, nu-i necesar sa faci dublu post..
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Vreau sa-mi iau o camera pentru mers inapoi (reverse camera) si nu stiu daca sa aleg PAL sau NTSC, nu stiu ce standard suporta chinezaria si nici nu am manual la ea. Help Smile
  • laurentiucernea

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salutare, am achizitionat si eu o navigatie dedicata witson, dar cu alta rama decat ce imi trebuie mie. am stone silver si ea a venit cu silverul ala mai spre negru. De unde as putea sa iau alta?
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Eu mi-am demontat si vopsit rama la un atelier de vopsitorie. Mi-am facut vopseaua la comanda precum argintiul din bord si a costat o gramada, dar am vopsit si alte trim-uri din interior care au venit negre pe Astra H Classic 3, si in mod normal veneau vopsite pe Astra H normal.
Priveste https://www.dropbox.com/sc/0...yz2ugd/oaSysOSUVX
https://www.dropbox.com/sc/c...h3kegw/8Wfxuwm9nN
A fost 60ron vopseaua + 40ron manopera de vopsire. Montat demontat am facut eu integral.
Am pierdut inscrisurile (de ex Vol +/-, Seek+/-, etc) de pe fata chinezariei. Pe mine nu ma ajutau, pe altii poate.

PS: pune si tu o poza cu navigatia ta te rog.
  • laurentiucernea

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2012

  • Mesaj Privat
http://car-audio.anunturi-a...1032273.html#poze asta este navigatia
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
S-o stapanesti sanatos,dar eu chiar nu inteleg de ce nu o luati voi direct de la sursa,adica de la chinezi?O gasiti si la 350$ cu transportul gratuit!
  • laurentiucernea

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Aaa, eu nu am luat-o de pe site-ul ala. Mulțumesc, dar unde gasesc o rama pentru ea gri silver?
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Eu nu am vãzut rama separat de vânzare, Dar am vãzut pe YouTube un tutorial pentru schimbarea ramei, deci probabil se gãsesc.
Ma poate ajuta cineva cuun manual pentru chinezãrie? Please please please Smile
2. A montat cineva microfon extern pe chinezãrie? Eu am pus unul de calculator si nu face decat sã-l anuleze pe cel din constructie. Microfonul de calculator l-am testat separat si merge.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR