Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Tot asa s -a iesit si in strada acum 12 ani sa zic de dragul lui Basescu, nu mai putea romanul de bucurie ca o va duce bn, pana asta a distrus si ultima farama care mai exista in tara asta.Acum cu Iohanis innebunise lumea pe facebook sa iasa la vot, se zvarcoleau in pat cu o seara inainte de alegeri.L -au votat a trambitat ca vrea guvernul lui l -a avut si tot nimic nu a facut.La finalul mandatului lui cand vor vedea romanii ce manevre a facut iar se vor oftica ca au luat teapa.Pt mine nu conteaza coloratura politica conteaza sa vad ca se misca ceva in directia buna in tara si asta fara razboi intre presedinte si guvern si fara a ma folosi pe mine ca cetatean drept scut de protectie intre ei, instigand populatia la a protesta doar pt a demonstra celorlalti ca detin puterea.
Skip ads

  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
alex giani a scris:Eu unul sunt apolitic, lucrez la stat si sincer sa fiu nu prea ma intereseaza decat un singur lucru ....sa creasca leafa.Puteti sa imi spuneti oricum, eu unul ma consider un oportunist imi vad interesul propriu imi fac treaba pt care sunt platit si atata tot indiferent de cine vine la guvernare, deci nu pot protesta impotriva unora care imi umfla salariul.

Subscriu aici + ca omul care munceste de dimineata pana seara nu cred eu ca are si timp sa mearga acolo. Am volum de munca de am ajuns sa iau antidepresive si pentru ce?
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
@rhydin pentru bani, nu? Sa vezi cum e la privat.. pe proiect..cu oameni idioti.. nici duhu' lampii nu te-ajuta, darmite antidepresivele..
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Bn zis ......cand esti frant de munca numai de protest nu iti arde mai ales cand stii ca maine la 5:30 te trezesti sa o iei de la capat.De aceeasi parere sunt si eu pt chestii repetate de genul asta iti trebuie timp mult si minte odihnita.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Sa vezi ce trist o sa fie cand marile corporatii cu activitati in IT vor pleca...
Una dintre deciziile acestui guvern cornut este sa scoata scutirea de impozit de 16% pe salariile celor care muncesc in IT.
Va urma un exod al fortei de munca tinere care actualmente sustine o buna parte din buget, exod care va subrezi bugetul si asa vai de mama lui, iar forta de munca din romania va fi alcatuita din bugetari si persoane care mai au cativa ani pana la pensie...
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Da ...alex giani.... Hai ca nu iesi in strada, probabil ai salariul asigurat fiind bugetar, sau ai o culoare sau o simpatie politica, sau poate ca esti scarbit, sa poate cate putin din toate. Oricum nu asta e important... Important este ca Basescu ala hulit...(si chiar nici eu nu l am avut la suflet)...dar asa stramb si antipatic...a scos pe gura la momentl potrivit niste adevaruri incontestabile. A pus Romania pe o linie... si drectia era aia buna. Nu ca era vorbita cu Merkel si cu cei de la Bruxelles, dar nu se poate altfel decat doar daca facem noi o ecnomie si un drum politic cum vrea Dreagnea sa ni l arate. Sau poate ca lu Dragnea i a soptit vre un trimis de al lu Putin ca directia e buna. Cu rusii am cam vazut cum este...nici sa dam raportul la americani (cu caciula n mana)... nu i o solute prea demna. Dar onoarea, corectitdinea, bunul simt din noi, ne spune ca nu trebuie sa unii mai smecheri sa fentze legea. Ce i asa de greu de inteles..... Eu le a spus tuturor cunoscutilor...de ai de zle ca trebuie construite puscarii. Nimeni n a facut nimic...ca asta e stilul romanului. Codul penal trebuie sa suporte modifcari pt cei din puscarii nu petru ce din afara, ca sa nu ajunga acolo.
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Scarbit, lehamite da, dar peste astea ar fi un paradox, defapt este, cu care eu nu m -as putea impaca, demonstrand ca majoritatea cei din strada nu am idee ce cauta acolo.Pana acum am tipat toti ca taxa auto e ilegala ca statul ne jepcareste, total deacord. Acum au venit astia au scos taxa si eu sa merg acum sa zic jos guvernul dupa ce m-au scapat de povara asta de atata amar de vreme si mi -am inmatriculat masina mi se pare total aiure.Bn nu e cazul meu treaba cu inmatriculatea, dar pun pariu ca multi din protestatari au ingrosat azi randurile si pe la DRPCIV.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
alex giani...hai sa ti spun cum se procedeaza...sau cum fac ''banditii'' de la PSD... Dna Rovana Plumb ...care stim ca e de la PSD...Inoieste legea taxei de timbru, cu Taxa de mediu. Buuun...pan aici e bine...am inteles cu totii smecheria...Nu erau bani si s a gandit ca poate rezolva asa. Se schimba treaba, castiga alegerile PSD ul...si de bucurie dar si cu o parsivitate care au mascat o in darnicie...scoate 101 taxe si Taxa de mediu. De ce oare ? Fac treaba asta ca sa atraga atentia ca sunt marinimosi...si dupa asta isi dau ordonanta. In mintea romanului se naste mecanismul ala....
''Haaade baa, ca a furat si ei daaa uite ne a scos Taxa auto si alte d alea".... Am in minte o imagine ...ca o secventa de film(italian sau mexican)...cu ''Barosanul'' Dragnea cu un trabuc in coltul gurii molfaindu l sub mustata ...aruncand unor copii pe strada, un pumn de bomboane. Copii se se reped sa le adune de pe jos, o baba de pe margine sare sa i pupe ghiulul de pe mana. Ca in final ...filmul urat sa se termine...cu o MAREEE MANIFESTATIE....! Paaai f..i m...i m...i, pe cine p...a m...i crezi ca pacalesti maa...(asta ar urma sa i spunem) ...! (Intre puncte as trebui sa fie litere, dar e o injuratura, si nu i frumos)
Skip ads

  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Pablo Escobar
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Bravooo Aleeex ! ... Te ai prins repede...Esti baiat istet.
Paai zi tu...cum ai gandi...dar simplu ca un roman din popor. Ce reactie ai avea cand stai sa te gandesti ca ne au pus Taxa auto...Taxa de timbru...Taxa de mediu... De la inceputurile conducerii PSD ului...ca doar ei au guvernat cel ma mult... si acum dupa 20 ani reunta la ea, subit ...sanchii cica ne fac un favor. Paaai sa nu ti vina sa i injuri pentru toata perioada asta, cat ne au chinuit si si au batut joc de noi. Si stim prea bine ca politicienii nu da nimic gratis daca nu si rezerva ei un favor. Simt ca ti vine si tie sa i injuri....Eeee...
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Va rog a nu se considera reclama... Dar merita sa va uitati in seara asta pe Digi24...''Starea natiei''... Unde puteti sa urmariti ce recomandari i se fac lu' Dragnea..daca doreste sa mearga in Pta Victoriei...sa l stranga lumea n brate....in semn de pretuire pt ca le au scs taxele si alte alea.... Ar fi o prblema totusi...Va trebui sa se duca cu TAB ul....Very Happy
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
corsa.timis a scris:@rhydin pentru bani, nu? Sa vezi cum e la privat.. pe proiect..cu oameni idioti.. nici duhu' lampii nu te-ajuta, darmite antidepresivele..

Da colegu' pentru bani ca pentru multumiri nu se trezeste nimeni dimineata sa lucreze 8-10-12 ore, multi nu se trezesc nici pentru 1500 lei. Programul imi este normal de 8 ore, dar lucrez 10, vin acasa, am bebelus de cateva luni, consider ca intru schimbul 2, ii mai dau pauza si sotiei ca si ei ii este greu, dupa ce stau eu cu el vreo 4 ore, trec in alta camera si ma pun si continui, caiete de sarcini, note justificative, strategii ssmd.. Eu din ce am inteles ca s-a votat azi-noapte este de pragul acela, ca nu mai este de penal, daca este asta, atunci eu sunt de acord, pentru ca eu lucrez cu legea 98,99 si normele 365/2016. Trebuie sa fac o procedura de licitatie deschisa, trebuia sa fie defapt finalizata, insa surpriza, NU AM AVUT BUGET! asadar nu putea sa las spitalul fara medicamente si materiale, atunci am aplicat un articol din legea 98. Vi s-ar parea normal sa infund puscaria pentru o lege neclara si prost facuta pe care oricine o interpreteaza cum vrea?. Curtea de conturi vine si cauta si trebuie sa gaseasca greseli. Oare eu am lucrat corect sau nu? Sincer nu stiu!.
Ce ma deranjeaza este ca vad persoane gen Huidu care incita, oare el nu era normal sa fie inchis? Totusi 3 vieti.

PS: corsa.timis sa inteleg ca lucrezi pe ADR? te ocupi de DALI?
Skip ads

  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
alex giani a scris:Scarbit, lehamite da, dar peste astea ar fi un paradox, defapt este, cu care eu nu m -as putea impaca, demonstrand ca majoritatea cei din strada nu am idee ce cauta acolo.

Cumnata mea a fost in strada, ghici ce, a intrebat-o sotia mea (sora-sa) pentru ce?
Sti ce a raspuns? "Vrea DRAG NEA sa taie salariile in armata" Smile))) SERIOS? e noaptea...........
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Rhydin ... It spun eu cum sa procedezi... Te duc la drectorl spitalului s il infrmezi ca nu ma avet buget pt medcamete. Daca nu rezolva ... sari peste seful ierarhic dar il imformez .... si trmiti adresa la minister. Clar... O sa vez ce urmeaza... Daca ai "sange in instalatie"...sau cumva directorl e pus de PSD...si n ai curaj sa l abordezi pt ca sti ce te asteapta. Eee...E timpul sa spunem lucrurilor pe nume...Daca umblam ca de obicei cu fereli si ascunzisur...ca sa nu deranjam niste aranjamente...nu e bine.
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Smile)))) Lasa politica. Directorul este dat jos, a fost psd, acum avem un interimat care il asigura o colega de-a mea.
Problema bugetului nu este la mine este ............. cunoscuta treaba,s-a intarziat, eu oricum am lucrat pe buget de 1/12 fata de anul trecut, doar eu cand semnez contractul, trebuie sa angajez banii pe toata suma contractului. Nu pot angaja suma aia din cauza altor probleme, nu de ordin intern. Ieri s-a semnat bugetul la nivel de tara, acum se fac alocarile, CAS-ul ne da noua buget. Eu solicit conform Planului Anual al Achizitiilor, dar niciodata mai mult.
Ah planul la mine este chiar aproape real, se bazeaza in mare parte pe consumurile de anul trecut.
PS: noi nu suntem subordonati ministerului, ci consiliului local (poate nu stii ca multe spitale au fost trecute in subordinea autoritatiilor locale).
PS: acum mi-am terminat activitatea pe ziua de azi, dimineata la 06:10 o iau de la capat. Noapte buna tuturor.
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Tipic romanesc s -a umflat tarata in ei.Ma suna unu sa mergem la protest unul care habar nu are dc protesteaza, un prost caruia ii curge scuipat din gura, i -am zis ca nu merg, nu am de gand sa inghet de frig si poate sa mai iau si bataie gratuit de la jandarmi,se pare insa ca ceea ce am intuit s -a si intamplat.Una peste alta au inceput sa vandalizeze iar centrul orasului, stricaciuni care vor fi reparate tot din banii nostrii, dar pun pariu ca cei ce vor suporta costurile vor fi aia care nu au timp de bataie in toiul noptii pt ca maine merg la munca.Eu sunt politist, nu pot sa merg la protest cu niste berbeci care sar la bataie si inevitabil sa imi umfle jandarmii ochii si maine sa fiu luat la rost ce dracu am cautat acolo.Bn ca a plecat nevasta -mea mai devreme de la munca ca altfel ramanea blocata prin oras. Parerea mea e ca orice om e liber sa isi strige nemultumirea dar cand te duci sa faci mizerii de genul asta nu mai ai nici o scuza.Basca vad ca tot jandarmii sunt criticati pe la tv pe motiv ca sunt violenti.Asta ma deranjaza pe mine mai mult cand sunt chestii de genul asta nu faptul ca omul il injura pe x -ulescu si partidul lui, pacat ca unii au capul spart acum din cauza unor dispute pt putere /suprematie ale unor politicieni.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Va invartiti in jurul problemei, da, aia cu furtul legal. Ma consider anti PSD si cam atat. Ca suntem nevoiti sa alegem raul cel mai mic, asta e o alta discutie.
Guvernul vine, spune ca e aproape legal sa furi pana la 200000 lei. Eu pentru asta i-as impusca direct, fara sa-i mai acuz de subminarea economiei nationale. Consider ca suntem un popor prea bland condus de niste incompetenti.

Stiati? Nu mai au ce fura din fabrici si uzine, acum desfiinteaza scolile, spitalele si alte institutii care sunt nerentabile pentru a delapida banul public. Ramane sa canalizeze grosul spre unde merge usor. Acum au si cadrul legal pentru a scapa nepedepstiti, doar sa fure in rate, cate 40000 euro odata. Deabia astept sa vad cum o sa primesc licente Microsoft la 3000 coco pentru un PC. (In caz ca nu stiati, pentru educatie Microsoft le ofera gratuit, sau aproape gratuit)
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am citt pe net cum ca in galati in seara asta s-au batut unii (nu stiu din ce motiv) si altul care nu avea nici o legatura cu batausii a incasat-o gratis pentru ca a trecut pe langa batausi... Ce e drept, cica ar fi fost un accident si destinatarul era unul dintre batausi... Dar totusi... Sa te intorci acasa invinetit si nevinovat... Trist...
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
In schimb la Brasov totul s-a desfasurat civilizat. Fara batai, fara alte nebunii.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Alex...stiu cum e...in cazul tau e ca in cazul lu cumnatu meu jandarmul...I am zis si nu o data ca apara conform legii... Politicenii(hotii) de oamenii cinstiti. Dar n are ce face...e inregimentt social...familie, copil...bla bla bla....S el e in acelasi rahat...
DB77AAA... Bravoo... Simt ca ai prins idee.. Sacul s a cam golit...si daca mai e ceva...Hai sa furam legal.
Ridyth... Cine aloca banii oare ? De la ''centru''...adica de la Bucuresti. Pai cand face bugetul ...respectiv se aloca CAS ului...bani...Idotii aia nu stiu cat trebuie ? Intreb si eu ca unul de pe margine. Eee...adica pentr alte kkturi avem bani, cum spuneam mi sus...dar pt sanatate, invatamant/cultura...nu prea.
Ar trebui alocate fonduri ca pentru ''securitatea nationala'' pentru sanatate si cultura....ca daca ti a intrat o pandemie in populatie, oare nu i de strategie nationala ?
Asa se intampla cand conduc niste politiceni ageamii...care n au nimic de aface cu domeniul respectiv.
Cred ca stiti unii din voi...ca Bunderstag ul german are aprobate legi ce urmeaza sa fie derulate chiar daca sunt de la partidul de opizitie. Adica...sunt leg facute cu acordul celor doua partide asupra carra nu se ma intervne cand vine un alt partid la gvernare. Aia e...n avem pragmatism...asta i lta meteahna. (O seara buna Ridyth ! )
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR