Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Citez ...Radu Patraru...Starea Natiei... "Parlamentarii...niste sefi de autobaza cu gusi,burti si cefe groase care emit pretentii de comportament civilizat din partea populatiei.Dar ei...pffff"....
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Romania nu a avut niciodata un retard ca sef al statului, acum are.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Hai ca se 'moaie treaba... 5000 manifestanti in Pta Victoriei...si 2000 la Cotroceni...cred ca p astia din urma i a numarat de 2 ori... Anumite posturi TV tin ''tira''...ca sa mai aiba si ei subiecte. Ia sa apara ceva mai important, sa vedeti cum muta toti imediat carele de reportaj. Cred ca si unii si altii isi dau seama ca s penibili si renunta.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
vedem duminica, nu au motivatia online, viata multor oameni e in alta realitate, internetul e mai daunator ca televiziunea.
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
O sa fie la fel sau aproape la fel ca azi....Nu mai au motivatia. Se gandesc sa poate demit guvernul. Slabe sperante...
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
trebuia sa intervina jandarmeria sa-i imprastie, dar PSD-ul nu are oua, se compromit in continuare cu manifestatia de la poarta sfantului .
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Adica, ce vrei sa zici....''Intarata i drace ca si mie mi place''....Parerea mea este ca procedeaza corect. Nu tulbura linistea publica. Daca se iau la bataie cu jandarmii... Normal ca o sa intervina... Asa ...Poate sa manifeste...
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
blocheaza circulatia, trebuia de mult sa intre jandarmii in ei, dar se pare ca nu se vrea, cine e vinovat nu vom sti.
Mai nou incurca circulatia prin orase mergand cu 10 km/h pe bulevarde, tara asta are stapani straini de acest popor.
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Liberlamare...vad eu bine ca vrei sa ''zgandari buba''... De ce sa intervina jandarmeria, sa se creeze galceava ? Or sa aiba motiv ca sa intervenit in forta si ia reprimat...si asta se asteapta. Crezi ca la Pta Victoriei este elegant cand trec tot felul de delegatii si vad manifestantii. Se intreaba strainii pentru ce oare ... Nu i stat democratic...? Nu s a ales prin vot sau ce nemultumiri revendica manifestantii ? Ca sa l citez pe Dragos Patraru (Statrea Natiei -Digi24,; Rog a nu re considera reclama) ... ''La alegeri am fost si cand am vazut ca trebuie sa alegem intre niste blegi si niste hoti. Am ales ... Niste hoti ... Acum ca ne am trezit dpa 3 luni, ca ne fura, si suntem mirati''
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
pentru ca unii ingradesc dreptul altora, ca asa vor muschiu lor.
Ar trebui sa nu ne mai intereseze ce zic babele pe la colt de strada si sa incercam sa ridicam fruntea, mai apoi pieptul, si daca vom reusi vreodata picioarele din mlastina in care ne-am bagat singuri, e drept acum suntem apasati pe cap de multi.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Probabil daca ne chema franta sau germania jandarmeria era de mult timp pe protestatari. Eu unul sunt radical, protestul avea autorizatie? Nu avea. Bun, scos jandarmeria si gloante de cauciuc. Toata lumea acasa, sa protesteze frumos si pasnic in limite legale altfel se cheama lovitura de stat. Ei vor sa dea jos un parlament+guvern ales prin vot democratic dar nu vor sa ceara autorizatie pentru a protesta. Tinerii astia frumosi si liberi sunt toti angajati la multinationale. Nici unul nu a incercat sa isi deschida un pfa/srl/srl-e sa vada cat este de greu sa iti faci "tu de mancare" mai ales cand ai concurenta neloiala cum este in cazul meu. Am avut luni in care nu mi-am platit contabila, ce sa mai vorbesc de profit? Probail ca 99% dintre acestia ar da in depresie si si-ar lua gatul la o faza de genul... toti vrem la multinationale ca se freaca buha in 10% din cazuri si in acelasi timp toti vrem autostrazi, spitale, pensii, dar de unde sa fie bani daca tot strainii astia care sunt scutiti de impozit pe destui ani isi muta profitul in tari straine? De exemplu real se retrage din romania... au trecut cei 10 ani si gata, si-a vandut toate buticurile; mai au 2 in transilvania, probabil pana isi golesc stocul.
PS: oricat de mult mi-ar placea/ nu mi-ar placea mamele cu copii, copiii nu au ce cauta la proteste si punct. Acei parinti ar trebui amendati pentru abuz, daca nu chiar puscarie. A se vedea cazul din suedia(acolo era duduia cu muie psd aratat de fiica acesteia?). Pana si fb s-a simtit lezat de mesaj si i-a sters postarile.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
e greu sa le deschizii ochii, daca incerci te fac comunisti, Clujul este si va fi distrus de multinationale, ei o numesc dezvoltare.
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Aaaa... Sati asaaa... ca ieri pe un post TV...zicea un destept...si priceput. Pai daaa ca e un fe de mineriada moderna. Atunci tipa un miner ca au fost gasite ''masina de facut bani...etc etc...'' Acum ca demonstrantii sunt de la multinationale... Suntem neam de fricosi, imbarligatori, in oare care masura si lenesi, hoti si mai avem cateva calitati d astea.... Ce s o mai dam de gard, suntem vai mama noastra... Rupti in cur si mandri, ne credem buricul universului. Sunt oameni inteligenti si modesti care au expertiza ne dau sfaturi cum sa facem, cum sa procedam ..Noi nu i interlegem...Ne luam dupa o minoritate (de 3 mil) care au iesit de vot, de nevoie sau fortati si uitati rezultat... Culmea este ca majoritatea alegatorilor care au participat la vot s au decis soarta noastra, are un nivel de cultura si educatie execrabil. Der asta e ... Data viitare peste 4 ani poate nu ne ma pute s ne miscam curu... Ca sa nu mai facem gat dupa...


Ultima modificare facuta de viforel la Vin 10 Feb, 2017 11:50 pm
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Ne luam sau nu, prezenta la vot nu a fost cu nimic mai speciala ca in trecut. A fost mai mica deoarece au disparut decedati de pe listele electorale permanente si s-a modificat sistemul. Sistemul de vot l-a modificat ciolos si s-a intors impotriva sa ca nu i-a iesit pasenta si a pierdut alegerile cu pnl. Acum degeaba imi ies mie in strada 500 000 de oameni deoarece nu reprezinta votul. Da domnule, daca vor iesi cel putin 50% din prezenta la vot as zice sa se schimbe parlamentul dar pana atunci pasii mici si inapoi la gara.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,674
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eu astept cu interes sa vad daca se manifesta ,,chemarea cu milionul de oameni la protest,, impotriva guvernului. Daca se intampla sa iasa milionul prin tara, atunci o sa stiu ca ne-am dus de tot. PSD-ul e mult-mult prea moale, parca au ,,infiltrati,, oameni ce fac ceea ce zice opozitia din guvern.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Infiltrati stim ca sunt. De exemplu si neamtu' e infiltrat in vacanta din nou, desigur, pe banii nostri la schi. **** mea, tara arde si ala pleaca in concediu...
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Haai ca ne am mai linistit...Imaginile recente de pe posturile TV de stiri ne au aratat imagini din Pta Victoriei...maxm 15 oameni. La Cotroceni chiar ceva ma multi manifestanti, vro 30-40 babe, mosi...si in frunte Floricica dansatoarea care a facut furori pe Facebook...cu audenta ei ... ''Care i a furat viziuializarile cand dansa ea in rochia aia galben cu negru"....auuuu...ce ma doare capul...cand vad asemenea personaje... Dar ''este si ei romani d ai nostrii''...mai ''bronzati'' si ii intelegem.
Saptamana viitoare se preconizeaza vreme foarte geroasa cu temperaturi ce scad pana la -10C ..sa stai intr o piata sa te bata vantul e sublim... Si uite cum ...daca nu ne linistesc vremurile, ne linisteste vremea.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,674
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
@horaa

E de remarcat ca poate sa faca asta, as putea spune ca omul chiar se respecta si cred ca asa sunt astia ,,cu origini prusace,,. stiu sa se deconecteze de la problemele curente ca sa se revitalizeze si mai apoi sa continue folosindu-si energia interioara care a fost redobândita.

Ieri a venit tata sa ma intrebe daca am vazut la TV scena cand a iesit de la Cotroceni ca sa vorbeasca cu manifestantii anti-Johannis. Cica le-ar fi spus ceva, doar ca l-au acoperit imediat urletele si galagia generala, moment in care instantaneu a renuntat. De ani de zile avandu-l pe Johannis la conducerea Sibiului cred ca pot sa spun ca omul Johannis are o problema : nu-i place sub nicio forma sa fie contrazis si ar vrea sa pleci de la orice discutie cu ideile lui. Defapt, nici la Sibiu nu prea participa la audientele cu sibienii, mai mereu prefera sa-si trimita in loc un subaltern ca sa suporte el nemultumirile orasenilor.


Ultima modificare facuta de ahappyuser la Sam 11 Feb, 2017 7:01 pm
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Paaai bine maaai ...Ahappyuser... si acu' ne spui astea, dupa ce am ales ... Mda... Daca i asa, e nasol. Un om inflexibil pe post desef este cel mai periculos lucru.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,674
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu ma apostrofa acum, ca si eu l-am ales... In principiu, din astea trei motive :

- Ponta era prea tanar pentru un sef de stat, era si din PSD... eu unul nu sunt de acord cu politica lor, deci am spus ,,pas,,
- omul Johannis avea origini germanice, si mi-am zis ca o sa-l ia in brate mutti Merkel (ca pe un bun conational de-al ei ce este)
- am crezut ca va avea inteligenta de a impinge cumva resurse aditionale spre Sibiu si astfel acest oras va prospera chiar mai mult.

- primul punct a ramas in picioare, aici am avut dreptate si ulterior a reiesit ca a avut implicatii cu serviciile (a fost unul care a spus ca e ofiter acoperit, nu m-as mira deloc sa fie asa)
- al doilea s-a intamplat, dar nu am vazut sa fi avut vre-un efect pozitiv pentru tara, MCV-ul e inca activ pentru Romania si nu zice de bine
- al treilea a fost ,,complete failure,, Sibiul s-a umplut de gunoaie la propriu, orasul e notabil mai murdar de cand a plecat Johannis la Bucuresti, si nu am vazut sa vina ceva resurse aditionale spre Sibiu, In schimb, am aflat ca socrul Ralucai Turcan de la PNL a castigat licitatia pentru ridicarea gunoiului din oras si acum o firma din Bacau ridica gunoiul orasului Sibiu. Funny, nu ? Dar nu-i nimic, important e ca in Piata Mare sunt manifestanti anti-guvern la un protest politic autorizat si e ,,cool,, ca sa participi acolo.


Ultima modificare facuta de ahappyuser la Sam 11 Feb, 2017 7:27 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR