Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu am nimic ca pleaca in concediu dar sa plece pe banii sai. Anul treuct a cheltuit peste un milion de euro in excursii... intr-o luna a cheltuit 150 000 si nu era in interes politic, acum si daca este in interes politic ce interes a avut de a avut 1 milion de euro cheltuieli doar in vacante? El mananca icre si poprul se mananca intre el
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Staaai staaai...ahappyuser, ca nu te apostrofez, da' puteai sa ne ''tragi si noua un cot''...mai fraierilor astia de la Bucuresti... C am zis ca facem ''ciocolata din kk''...apropo e un bank pe tema asta...cica vine o frma germana , aduce un utilaj si l prezinta parlamentrilor nostrii... O instaleaza la parlament...si incepe treaba. Ai nostri raman mirati de ce stia sa faca masinaria. Adica un neamt turna printr un capat al masinii dintr o galeata...''rahat''. Pe partea cealalta iesea ciocolata de cea mai buna calitate. Pleaca nemtii' preda masina romanilor care incep treaba... Dar surpriza...Desi foloseau aceeasi reteta, aceeasi cantitate...Pe partea cealalta iesea...tot ''rahat''. Iau contact cu firma germana care vin de urgenta...trec la treaba si dupa cateva zile de verificari, teste, si reglaje... Concluzie : Dragi romani materia prima (''rahat'') e mancat de mai multe ori...din aceasta cauza produsul finit nu iese decat ... Tot ''rahat''...Smile Smile Smile


Ultima modificare facuta de viforel la Sam 11 Feb, 2017 8:03 pm, modificat de 2 ori in total
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Fain asa, reciclare rahat Very Happy
Pana una alta eu nu l-am ales pe neamt. La primarie PNL, la consiliul judetean PNL in fruntea tarii PNL... e rau asa cu 0 zero opozitie si se vede, dj-urile sunt varza 90%, toate proiectele incepute in oras sunt nefinalizate sau "s-au distrus singure" (cautati dealul ciuperca oradea si veti vedea) dar la toate produsele banii sunt dati deja. Datoria orasului a crescut la nivel de bucuresti, datorie PIB 60%, bucale parca are 62%...
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
La noi se zice ,,sa faci bici din rahat, si mai apoi sa si pocneasca !,,
E greu, foarte greu sa reusesti asa o experienta. Dar HEI! uneori se mai intampla...

In rest, cred ca e foarte bun banc-ul, e pe aceiasi ideie ca ciorba reincalzita...

L.E:
Doar mai las-o putin pe aia cu ..fraierilor de Bucuresti,, ca nu tine... Sefu' nostru ne tot zice mai mereu ,,ca la Bucuresti se da ora EXACTA,,. Deci, e sau nu e EXACT asa ? Nu-mi convine... dar personal consider ca defapt asa stau lucruile.
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Sincer sa fiu as fi preferat sa se fi dat ''ora exacta'' de la Timisoara sau Cluj...Doua orase de suflet pt mine poate cand spun asta este pentru ca am radacini din partea mamei (Dnzeu s o aiba n paza), ...in Ardeal. Bunicul (svab), (la fel sa l aiba n paza) din Anina Steierdorff...si bunica din Aiud (la fel s o aiba n paza). Si expresia''ein man ein worth" am auzit o can eram mic, dar sigur insemna ceva maret. Cum un secui face treaba ''bine'' ... Dupa ce a terminat de taiat toata padurea. De aici a iesit si poanta cuuu...''Ce face un secui cand se rataceste prin padure ? Taie padurea'' Smile Smile Smile
Si vorbind serios...Calitatea oamenilor dincolo de Carpati este mult superioar...asaa molcomi cum zic astia de p aici ca sunt. De fapt am stat de vorba cu mai multte persoane si am ajuns la concluzia ca ''stresatii'' si ''smucitii'' fara rabdare sunt aici in sud. Unii...sau majoritatea. Ehh ...
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Eh, si la noi de exemplu sunt agitati. Eu de fel sunt o persoana energica si agitatt tot timpul, imi ies din fire usor, repet de 2 ori si a treia oara urlu. De exemplu un vecin si tata zici ca sunt melci, ei niciodata nu se grabesc sau se agita.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Buna seara la toata lumea ! In acest momet Basescu este invitat (prn telefon) la B1 TV (va rog nu consderati aceasta reclama)...si recunoaste ca PSD greseste ca minte prin omisiune. Adica... Nu explica ca suntem presati de date termen a Uniunii Euopene in ce priveste armonizarea pe legislatie si cod penal. Recunoaste de altfel ca PSD ul trebuie sa ia masuri clare in ce priveste guvernul. Alta situatie carene face vulnerabili este ne rezlvarea legilor pt ca UE sgera ca este posibila o Europa cu 2 viteze. Ne poate pune in situatia unui esalon defavorizat. ''In aces moment ce se intampla este un razboi hibrid, nu stirbeste integritaea da stirbeste credibilitatea Romanie"... Interesanta idee....
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
PSD-ul e mort, asta din cauza liderilor lor. Romania e o tara pierduta care nu va prinde centenarul, nici nu merita, restul e jungla.
Daca o nulitate precum Kovesi poate ajunge star e finalul.Kovesi e egala Simonei Sensual, e drept in alta ramura.
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Stiu ca probabil unii se vor simti raniti dar kovesi este fix pix. Suntem un popor de retardati cand un militian de genul godina ajnge un superstar...
Pana una alta, care partid nu este o nulitate? Vorbim de pnl? Chiar mai sus ati spus ca ciolanes in sibiu nu a facut nimic si este si el p(e)n(a)l-ist... ciolos la fel; bolojan primarul oradiei viseaza la planuri marete dar sacrifica populatia si firmele mici pentru proiecte noi in timp ce proiectele vechi nu sunt finalizate, cele finale prezinta mari semne de intrebare asupra calitatii (legatura centurii de pe calea clujului zona ex cet 2), dealul ciuperca, super mega parcari (2 parcari 2 rebuturi), super mega dealul ciuperca ce a luat-o la vale, super drumul expres dar nu este prea expres ci este mai mult un traseu adiacent foarte aglomerat si cu asfalt intr-o stare accentuata de degradare si nefinalizat desigur, super strandul finalizat cu intarziere foarte mare cu taiere masiva de arbori...
Asa ca stau si ma intreb, care partid prezinta un viitor? USR? Sa fim seriosi... alde? UDMR? pnl? PSD? minoritarul? toate sunt zero si sunt conduse de forte externe. PSD-ul in formula lui inca este un partid recent pus la putere, totusi se bate cu caracatica cu 3 capete, kovesi-tinerii frumosi si liberi-ciolanes. Ii mai trebuie timp pana sa faca curatenie dar nici ei nu sunt usi de biserica ce-i adevarat; in momentul de fata nu ii duc lipsa lui ciolos... in romania e simplu, niciodata un om cinstit nu va ajunge politician, sau un om cu carte. Toti cei care au incercat sa ajunga au ajuns sa aiba dosare facute la comanda indiferent de care parte a taberei au fost.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Protestatari atacați cu ouã și iaurt pe Bulevardul Mihai Viteazu din Sibiu : https://www.oradesibiu.ro/20...iteazu-din-sibiu/ Laughing Laughing Laughing

Pe de alta parte, cica la Alba Iulia s-au adunat 2.000 de protestatari impotriva lui Johannis. A reusit presedintele sa-i intoarca pe români impotriva la alti români. Oare o fi de bine daca se continua asa ?
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Reportera Digi24 batuta de manifestantele bunicute de la cotroceni, sursa Realitatea Tv...Floricica dansatoarea ...''sa vina aia dela Pta Victoriei sa ne unim sa fie unire si paceeee''... Haoleu ... Un lucru e clar, ca se face spectacol cu lumini si pancarde care ma de care inventive, situatia e kkcioasa. O sa schimbe guvernul Hai safie si asta... Tot cu unul PSD ist ...si oare ce ne face sa credem ca n o sa fie ''ghidnat'' tot de Dragnea. O sa fie un mare fas... '' Tinerii astia frmosi''...n au substanta. Spectacol ..si atat.
Daca vor sa faca schimbarea ...sa se inscrie 1 milion de tineri d astia frumosi, in PSD si sa l schimbe din interior...sa l faca harcea parcea...su sa l falimenteze. Sa i faca ceva...nu e de ajuns sa tipe n strada...
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Cu tinerii frumosi si liberi nu e nimic sigur pe viitor. Si mai deranjant este ca nu vad tineret (eu am 27, ma incadrez la varsta) care sa incerce o afacere. Nu nu, toti vor fie la buget pe locuri sigure fie la multinationala, dar sa se zbata vreunul? Ha, rad cu lacrimi cand ma gandesc... oriunde ma duc, cu toti oamenii care interactionez, putini sunt cei care se ridica si isi construiesc o mica afacere pe cont propriu, iau cei care fac sunt rude apropiate cu cineva din politic, mostenesc de la parinti.
PS: ignoram it-istii si samsarii.
Skip ads

  • turmol

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Vișegrad Post: ”România: revoltã, desigur, dar a cui revoltã împotriva cui?”

http://gandeste.org/general...28gandeste.org%29

Nu stiu cat adevar este, dar cred ca merita citit
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Bravo ... Turmol ... Am citit cu interes articolul si comentariile pe tema. Se pare ca unii vad si ce este n spatele manifestatiei. Daca gandim cat de simplu putem ne punem intrebarea ... Bine se manifesta. Stim motivul. Sa inlaturat cauza. Manifestarea continua sub alt pretext. Ca ca origanizezi minimal o manifestatie chiar si folosind uneltele media, totusi trebuie mai mult de atat. Nu cred ca dupa 13 zile de manifestatii, mai putem vb despre manifestatii spontane. Cred ca este ceva mai mult de atat. Hai sa admitem ca se da curs si acestor dorinte ale manifestatiilor. Ce garantie exista ca lucrurile se vor linisti, si vor intra in fagasul normal. Oare nu se va continu, dar sub alt pretext ? Mai cred ca, conform politici ''pasilor marunti'', strada'' va actiona din nou. Orice guvern democratic ar reactiona prin evaluarea cererilor protestatarilor si probabil prin solutionare. Dar exista si sansa suprimarii si imprastierii manifestatiilor, vezi reactii dure in tari cu democratii mult mai solide Franta, Germania, unde au loc lupte de strada. Pozitia adoptata de PSD este una reactiv pasiva, pana la autostingerea manifestatiilor. Dar... Vedem cand... Este doar o problema de timp.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu este nicio sansa sa inceteze manifestatiile. Sunt destui dusi cu carul de colo-acolo strict sa faca zgomot, zgomot inutil. Acu a zis curtea ca oug-ul 13 era perfect in regula dar ma rog, nu doresc sa inaintez cu discutiile pe aceasta tema.
Pana una alta, ce mai faceti cum va simtiti?
PS: sper ca pe viitor sa intre jandarmeria sa ii bata pe toti la curul gol
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Esti in asentimentul meu.Dar pana una alta protestatarii mai au un pic si fac sex in piata Victoriei cu jandarmii.Isi dau flori si bomboane unii altora, isi trimit bezele printre garduri, ce sa mai la deal la vale, dragoste mare.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Totusi...Sa nu fim chiar atat de inflexibili. Atata timp cat nu maifesta violent...n au decat sa dardaie sau poate la vara sa transpire. Nu suntem un stat ''autoritar''...dar totusi democratic. Daca si numai daca, se incepe amplasarea de corturi sau altfel de constructii prvizorii, este clar ca Jandarmeria va interveni. Am spus ca in alte tari chiar unde democratia si libertatea este la ea acasa, Franta, Germania, s ar putea ca politia sa intervina cu tunuri de apa. Situatia in aces caz este delicata. Nu se vrea sa se escaladeze violenta. Manifestantii atat asteapta si la fel atat se asteapta din vest. Sa se vada ca mai sunt si imprastiat violent. La noi in tara nu se vede ca de afara...sau pt ca exista un oarecare interes. Mai bine sa lasam situatia ne agitata... E ma sanatos, pt ambele tabere. Acum o zc si p aia...Pai daca intra Jandarmeria in mamaile alea de la Cotroceni si le tavalea. Cum era ? Hai lasati o asa fara...''sport''...
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Cred ca o iau peste ochi jandarmii la Cotroceni daca pe protestatari ii conduce Floricica dansatoarea.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ahappyuser a scris:Protestatari atacați cu ouã și iaurt pe Bulevardul Mihai Viteazu din Sibiu : https://www.oradesibiu.ro/20...iteazu-din-sibiu/ Laughing Laughing Laughing

Pe de alta parte, cica la Alba Iulia s-au adunat 2.000 de protestatari impotriva lui Johannis. A reusit presedintele sa-i intoarca pe români impotriva la alti români. Oare o fi de bine daca se continua asa ?

foarte bine, astia ocupa seara de seara bulevarde, strazi din orase oprind libera circulatie a cetatenilor, sa stea in piete si sa urle la luna pana se satura. Toate orasele unde sunt manifestatii au probleme reale, pentru alea nu striga nimeni.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
turmol a scris:Vișegrad Post: ”România: revoltã, desigur, dar a cui revoltã împotriva cui?”

http://gandeste.org/general...28gandeste.org%29

Nu stiu cat adevar este, dar cred ca merita citit

fain
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR