Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
nu trebuie sa fii prost sa fii manipulat, in ziua de azi manipularea e foarte usor de realizat, oamenii nu au vreme sa verifice informatia, mai ales cea din on-line, retelele sociale sunt cancerul societatii moderne,creeaza spiritul de turma, plus indoctrinarea de 27 de ani contra PSD ca fiind urmas al comunistilor, rezulta revolta, in esenta ei dreapta, din pacate esenta e doar un strop in marea, oceanul de manipulare.

PS
Cred ca am gresit, marea, oceanul sunt frumoase, mlastina era cuvantul potrivit.
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Bravo ...Red dog.... Ai facut niste constatari perfecte. Am vazut ce putem. Si tot ca o constatare o sa zic un simplu fapt intalnit azi. Mergeam cu masina prin zona televiziunii romane. Pe o strada erau vro 30 munctori inmracati in saopete portocaii cu lopeti noi care degajau o zona de trotuar. Si cum conduceam parca mi a venit o revelatie. Ma uitam si vedeam cm se facea curat pe trotuarele noilor ''boieri'' care erau de fapt copii comunistilor si activistilor de odinioara. Am avut asa un sentimet de frustrare... si un gust amar. Am pierdut ani dn viata degeaba... Daca as putea sa intorc timpul inapoi as vinde tot si as pleca dn tara. Acum ma simt captiv intr o mocirla generala. Nu cred ca mai avem vre o sansa ...sincer spun asta.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Hai sa va mai incant un pic (daca se poate spune asa) ... cu urmatorul clip ... https://youtube.com/watch?v=7mzprn5ozuc
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
eu sunt jurist. Am explicat tuturor cunostintelor ca, desi psd este corupt,ei urla degeaba de data asta.in practica problema dezincriminarii exista din septembrie 2016.mai aveam putin si eram luat la bataie de oameni submediocrii, dar care urlau.
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
erau in strada pentru a da jos guvernul, nu au reusit, acum loaza aia de presedinte intarzie bugetul, ala ar trebui aruncat la cosul de gunoi al istoriei. Din pacate PSD-ul i-a aprobat si mascarada de referendum, suntem o natie pe cale de disparitie si nu trebuie sa ne para rau de asta. Sloganul e " Prin noi insine"!
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cei ce nu au ,,mansarda mobilata corespunzator,, sunt aceia care sunt si cel mai usor de manipulat. Tinerii ce protesteaza in Piata sunt generatia Facebook, cea care-si ia stirile direct prelucarate de pe retelele de socializare. Neavand o cultura generala (nu neaparat din vina lor, ei sunt produsul sistemului care dupa '89 a vrut oameni mai putin educati, mai usor de manipulat si foarte usor de inlocuit la locul lor de munca) ei bine acestia chiar nu mai au capacitatea de a filtra prin filtrul gandirii toata manipularea ce o traiesc zilele astea. Imi dau perfect seama ca sunt bine intentionati, din pacate insa isi canalizeaza toata energia intr-o directie gresita.

Exista si o latura pozitiva : cred ca tot românul a invatat cu ocazia asta ce inseamna cultura protestului.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
protestul ilegal nu e de promovat.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu e, dar s-a promovat excesiv. Prin intermediul media si al internetului protestul a ajuns in fiecare casa. Toata lumea a auzit vocea strazii, a vazut ce inseamna vocea strazii + puterea ei.


Ultima modificare facuta de ahappyuser la Mar 14 Feb, 2017 10:42 pm
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
vocea strazii fara reactia autoritatii, un fel de anarhie asumata, eu le-as fi bagat jandarmii pe cap de la prima adunare. a doua o facea legal sau ba, plus as fi intrat in mediul on-line dupa instigatori, dar cand instigatorii fac parte din sistem e greu.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
DIn prima n-ar fi mers, sunt aproape sigur.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Jandarmii sunt pregatiti pentru astfel de suse, o testoasa iti pune la punct 50 de ultrasi usor.
Trebuia atacat direct molaul dupa ce a iesit in strada.Pana nu-l pun pe ala la adapost nu va fi liniste in tara. Basescu a fost mic copil pe langa robotul asta. Romania e pe ultima suta nu avem voie sa ezitam daca ne mai dorim tara in forma actuala.
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
liberlamare,aceleasi semnale,ca suntem aproape de prapastie,in forma actuala de tara,le am si eu.Pana si ungurii de aici vor pastrarea acestei unitati,pt ca vor fi primi arsi pe rug de aia din ungaria. Cum s.a intamplat cu comunistii autohtoni dupa ww2.
Skip ads

  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
la cosul de gunoi al itoriei trebuia aruncat si mihai I de hohenzolern siegmaringen. O mizerie care a nenorocit poporul asta. Si totusi pt ca nu ne place cartea, prin urmare nu invatam istorie, il aplaudam, elogiem si il chemam in parlament sa ia cuvantul
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Sunt multe greseli facute in istoria uni popor. Fiecare popor are gresala lui mai mare sau mai mica. Unii la nervi si din cauza ca se credeau superiori, au ucis cateva sute de mii de oameni. Din cauza unui principiu sa murit in razboaie. Eu cred ca am evoluat pe scara istoriei dar mai degraba al civilizatiei, cu sau fara voia noastra. Am devenit mai importanti decat ... o idee sau un principiu. Razboaiele nu mai sunt pentru cucerire prin violenta. A aparut un nou tip de razboi neconventional. Am evoluat ca specie... Din aceasta cauza nu sunt de acord cu violenta. Jandfarmii nu trebuie sa intervina decat daca se incalca grav ordinea publica. Daca au loc manifestari violente, pt dispersarea si restabilirii linistii. Se pare ca si televiziunile au jucat un rol mare prin aratarea pe ecran a manifestatiilor in timp real, prin instigare. Astazi nu am mai vazut imagini de la nici o manifestatie, din direct(din Bucuresti), pe nici un post de televiziune. Se confirma ca ideea cu iesirea in strada la nesfarsit are si un sfarsit, totusi. Se va stinge lent, si apoi vor urma autoironiile....Ne vom uita in oglinda, unii si isi vor zice ''ba cat de prost am fost''...sau nu... Daca credem in ceva si ne iese, este ca la ruleta (la noi in Romania)...nu avem inca certitudinea ca un guvern chiar va face ce zice. Asta tine de calitatea noastra umana, dar aici e alta ''mancare de peste'' deja imputita(daca i vorba de politicienii nostrii)... Noi sa fim p acolo, sa umplem o tara...apoi vedem unde ne duce vantul istoriei. Asta pt ca nu avem leaderi capabili. Eeehhh sa fim sanatosi...restul...
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Red_dog a scris:la cosul de gunoi al itoriei trebuia aruncat si mihai I de hohenzolern siegmaringen. O mizerie care a nenorocit poporul asta. Si totusi pt ca nu ne place cartea, prin urmare nu invatam istorie, il aplaudam, elogiem si il chemam in parlament sa ia cuvantul

Daca ai argumentele poti sa le prezinti aici, sper doar ca nu o sa vii cu un discurs ,,de teapa lui Basescu,, in ceea ce-l priveste pe Regele Mihai.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
jos cu mihai 1, avea 6 case, dintr-un singur salariu? ca nevasta-sa nu lucra....
Smile
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
deci, in termeni actuali, s-ar putea spune ,,ghinion,, chiar si pentru el. Laughing Laughing Laughing
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
argumentul meu este istoria.discutia e complexa si exista posibilitatea sa se intample cum a fost cu oug13si dezincriminarea abuzului in serviciu.Adica eu sa prezint fapte si documente si altii sa faca pe smenozeala caterincoasa gen strada. Zic pas.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Neamtu' si-a pierdut casa... fals in acte si o datorie mica de 300 000 euro, in teorie va trebui sa lucreze o viata intreaga sa acopere datoria Very Happy
  • B64ZTV

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2010

  • Mesaj Privat
In practica a platit-o ieri de pe telefon cand manca la restaurant ... ghinion
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR