Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Votul nul este egal cu absenta... mai multe voturi pentru cei aflati la putere.
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
alegerile is puse ca asa e povestea cu democratia, doar nu crezi in ele?
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Degeaba. Nu ai auzit ca voturile nule si neprezentarile se redistribuie? Au facut legi tot pentru ei.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Crede saracia in sistemul de vot... dar daca se voteaza macar ii costa mai mult sa isi mute voturile
Skip ads

  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Hai Romania! Mai putin si batem unguroaicele! Si saptamana viitoare jucam finala cu Norvegia.. Iesim in strada? Very Happy
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Vezi ca eu stau in sat unguresc. Ma despart 2 km si asa am avut scandal in toamna cand a decedat un caine in mainile mele Very Happy
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Atunci o sa tii in secret cu Romania..Very Happy
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Program oficial: http://www.ehftv.com/ro/
Atentie, fusul orar e diferit, adaugati o ora.
Transmisie cred ca e pe TVR2, TVR HD si streaming live pe aceleasi canale http://www.tvrplus.ro/live-tvr-2 + EHF TV
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
corsa.timis a scris:Atunci o sa tii in secret cu Romania..Very Happy

Eh intotdeauna am tinut cu romania desi uneori parca as dori sa fim in ungaria 😂
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Ziceam sa tii in secret cu Romania sa nu te auda vecinii..Very Happy
Buni is si ungurii, numa' unii-s tampiti.. ca romanii.. la urma urmei, ungurii nu-s tot romani?..
Very Happy Very Happy Very Happy
Asa-l sec eu pe-un coleg de servici.. Very HappyVery HappyVery Happy.. si el pe mine..Very HappyVery HappyVery Happy
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Uraaaaaaaa! Bravo ROMANIA! Am avut de toate: echipa extraordinara, suporteri, arbitrii corecti, joc, faze, MVP, ce mai.. Bravooooooooooooooooooooooooooooooooo! Vad o finala Romania- Norvegia, razbunare si un titlu de Campioana Europeana! La handball! HAI ROMANIA! HAI IN STRADA!
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
cum sa-ti omoare ambasadorul?
Ceva e putred.Avion doborat, acum ucis ambasadorul, mai suporta ursul umilinte?
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Asta cu ambasadorul e posibil ca asasinul sa fie si unul debil mintal sau sa fie vreun fanatic tampit.
Nu cred ca turcia ar risca chiar si neoficial relatiile cu rusia...

Daca ar fi sa se intample asa ceva in romania cred ca as fi de acord cu extradarea vinovatului in rusia, chiar daca nu are cetatenie rusa, sau cel putin sa se constituie o instanta comuna cu judecator(i) rusi care sa aiba drepturi egale cu cei romani.
In momentul in care faci asa ceva e clar ca e un atac impotriva unei natii cu care nu esti in conflict declarat.
Oricum, cred ca turcul va fi condamnat chiat si de judecatorii turci.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
turcu fu puscat, ceva fu necurat la mijloc, americanii scapa repede de martori.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Dragilor,

Va invit sa iesim in strada, pentru a protesta impotriva hotiei pe fata organizata de un grup de talhari, care vor sa ia tara pe persoana fizica, si sa si-o treaca in declaratia de avere!
Toti avem servicii, suntem in mijlocul saptamanii, si nu e usor. Insa sa mergem in fiecare seara, macar cateva ore, nu cred ca e un efort prea mare.

Daca nu pentru altceva, macar pentru a nu fi nevoiti, peste ani, sa le raspundem copiilor nostri cand ne vor intreba
- tati, mami, tu ce ai facut atunci?
- am privit ce se intampla cu atentie si ingrijorare .... la televizor...
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu as iesi cu cea mai mare placere insa din motive personale foarte bine intemeiate nu pot iesi...
insa sustin iesirea in strada.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Am si fost in Pta Victoriei....la indignarea generala m am adaugat si eu... Sincer n aveam cuvinte prea ortodoxe....in gura. Pe langa cuvintele normale, mi au scapat si cateva ... bip-uri... D alea grele...Din pacate nu le ajunge ''pixurile'' noastre la cur...ca nu stiu cum sa va explic. Acum ceva timp in urma ...Nea Dragnea a avut o idee si le a iesit...au scazut procentul de validare a votlui...de la 35% la 32%...exact cat reprezinta PSD (alegatori cu carnet de partid).
Soluta (pe care au adoptat o si Bulgarii(baieti destepti)...VOT OBLIGATORU...! Asa n ar mai iesi...lejer PSD ul. Stim ca au diverse parghii sa reusasca. Dar asa le taiem ''macaroana''...
In alta ordne de idei...Tutea spunea...''comunismul a fost adus cu bata, doar c bata cred ca putem scapa de el"...
Cica au votat mosii, babele...s alti amarati ai sortii(PSD ul).... Acum ies in strada copii lor si nepotii....Sa le spuna ..."vezi mamaie ce ai facut''
Dupa logica unora fara educatie, minte, carte si caracter...uitati ce au faut niste tupeisti nesimtiti.
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Eu unul sunt apolitic, lucrez la stat si sincer sa fiu nu prea ma intereseaza decat un singur lucru ....sa creasca leafa.Puteti sa imi spuneti oricum, eu unul ma consider un oportunist imi vad interesul propriu imi fac treaba pt care sunt platit si atata tot indiferent de cine vine la guvernare, deci nu pot protesta impotriva unora care imi umfla salariul.Totusi nu prea pot sa inteleg atitudinea oamenilor care il sustin pe Iohanis, mereu cand s -a propus marirea pensiilor si salariilor tuturor amaratiilor s -a opus, dar in schimb el a renovat casa de protocol dupa ce a plecat Basescu (ma rog o alta jigodie) a schimbat mobila chiar la fabrica unde lucreaza mama, deci a cheltuit bani grei doar din orgoliu.Si -a adus ministru timp de un an de zile care nu a dat la nimeni un sfant, iar acum cand astia propun cateva mariri de salariu si pensii se opune prostind lumea pentru a o scoate afara motivand ca vor astia sa faca manevre.Unii te intreaba daca mergi la protest dar daca ii intrebi dc protesteaza habar nu au si raspund doar ca pt a da guvernul jos, la fel cum au facut si dupa colectiv.Stai linistit ca nu te va mai intreba copilul ce ai facut pt el, e prea tarziu oricum si acum, au avut grija parintii nostri in 89 sa lase tara pe mainile hotilor care au facut din ea oale si ulcele. Si toate astea pt ce? Pt un mec si o cola si mall. Saracii cei care au murit au murit degeaba.Acum dupa ce ca nu mai avem nimic a ajuns Iohanis sa ne scoata noaptea la protest dupa cum vrea muschiul lui in timp ce el ticluieste cu madam Merkel o modalitate cum sa mai infiem niste musulmani, ca asa e cool mai nou sa fi tolerant cu ala care iti violeaza femeia in timp ce iti tine cutitul la gat.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
@viforel ai pus punctul pe j...
oare faptul ca PSD a castigat alegerile avand aproape jumatate din numarul de locuri din parlament nu este cauzata de faptul ca prezenta la vot a fost de 45% din totalul celor cu drept de vot?
acum sincer sa fiu, PSD si-a scos simpatizantii la vot.
nu contest faptul ca au furat la numaratoarea voturilor, dar va garantez ca au si fost votati pentru ca sondajele de opinie de la toate televiziunile, simpatizante sau nu PSD au dat acelasi rezultat, PSD a avut un procent foarte mare comparativ cu restul, dar si faptul ca intreband in stanga si in dreapta diverse persoane am aflat ca sunt simpatizanti inraiti ai PSD-ului si ca ceilalti care au votat altceva sunt niste prosti...
restul nu au reusit sa faca asta...
faptul ca mai mult de jumatate din populatia cu drept de vot nu a votat, eu consider ca e o problema mare si aceasta este una dintre cauzele rahatului in care ne aflam...

parerea mea este ca, bine, rau, corect, gresit, am impresia ca romanii s-au trezit cam tarziu sa protesteze...
guvernul este deja inscaunat (as zice incornorat), un guvern interimar din cate stiu eu nu mai are dreptul sa repare ce au stricat PSD-ul...
si pana se repara ce au stricat cornutele astea, ei deja scapa de urmaririle penale pe care le au...

nu zic ca e rau sa se protesteze, dar cred ca cel mai cinstit protest era la inceputul lui decembrie...
dupa cum am mai zis, daca nu aveam niste probleme personale ieseam si eu in strada...
singura mea speranta este sa nu se ajunga la violente (violente care ar putea veni si din PSD-isti inflitrati cum au fost securistii infiltrati la mineriade) si sa se protesteze civilizat...
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Alex giani...sunt de acord cu tine...partial. Romanul acum are ''vana''...acum cand a vazut ca munca parintilor au facut o unii oportunisti(directori, activisti, securisti, interese de afara)...sa facut praf. S a faut datorita unor interese interne (persnale) si externe au unor multinationale. Acum ca PSD ul de cate ori are ''haturile carutei'' Romania....o conduce birjareste...Totul pentru consum...Sa traim bine...ce pusca noastra. Investitii ..... Ciuciu. Autstrazi...pe la poarta lu' Dragnea...poate... Sa crestem salariile, pensile...si ''sa le dam la toti''....Vorba asta ...''sa ne dea si ei ceva''...este gandirea celor ce au trait in cmunism, cand partidul... ''dadea''. S a dus vremea aia...Acum trebuie sa ne facem viata fiecare dupa interesele personale, cu decenta, dar si cu bun simt.
In ce prveste emigrantii...Stai linistit....rmaii cand au ceva de zis...zic.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR