Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • genno

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salut tuturor. Am si eu un set de arcuri Eibach ProKit si ma gandeam sa le cuplez cu niste amortizoare Bilstein B8. Arcurile le-am avut pe masina cu amortizoarele stock dar in afara de imaginea masini prea multe avantaje nu erau. Va multumesc si astept sfaturile si recomandarile voastre...
Skip ads

  • trx23

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2010

  • Mesaj Privat
eu am pe vectra gts suspensie kw reglabila inaltime duritate,iar avantajele ar fi stabilitate in curbe si aspectul,iar dezavantaje:bucsile spate se strica mai repede,stricat radiator apa(rupt gatul de ebonita de la denivelari),iar rinichi si coloana dupa un drum lung,zici ca am luat bataie de la trupele speciale si am doar 28 de ani,asa ca trage singur concluziile.
  • genno

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Buna asta......Smile) ms frumos
  • krydoo

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
poti incerca cu b6, b8-urile sunt prea dure...iar b4 sunt inlocuitoare pentru cele stock. eu le-am pus cu sachs supertouring si e mult mai bine fata de arcurile stock.
Skip ads

  • LUCIAN80

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut tuturor. Am si eu o problema m-i s-a rupt un arc pe spate la o vectra c 1.8 limuzina ,am fost la dezmembrari si am luat 2 arcuri de spate , cand am ajuns acasa le-am masurat si sunt mai groase cu 1 mm si mai lungi cu 1 cm. Este o problema asta? O sa-mi duca amortizoarele si bucsele pe spate mai repede sau o sa fie doar mai rigida?
Va multumesc si astept pererile voastre .
  • Puiu_2009

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Insignia 2017 B20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Pe vectra mea am (de vreo 4ani si 65k de km) amortizoare Koni sport reglabile, fara probleme. Daca mergi in vest, pe drumuri bune poti regla o suspensie dura, iar in tara eu merg pe reglajul cel mai "moale" Diferenta fata de serie (SACHS) este notabila ,in special daca conduci mai sportiv(la limita aderentei), si daca ai si roti(vara) min. de
245/45-17 echipate cu pneuri "adevarate"(prietenii stiu de ce) Pentru un compromis,(in lipsa reglajului) foloseste B6.
  • dimciu_stefan

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT 120cp Cosmo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Ma gandeam sa mai cobor si eu putin vectra mea. Mi-ar placea sa arate ca GTS-ul. Ce varianta ieftina imi recomandati.
  • voinap

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2002 Z 18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Vectra C a mea, 1,8 din 2002 am luat-o cu suspensie sport (vezi in garaj ), vreau sa-i pun suspensie standard.
trebuie neaparat sa schimb si amortizoarele ? sau e suficient doar pe fata. Cine vrea arcuri sport ( rosii ) sa ma contacteze - 0741143431
Skip ads

  • Nucu 1970

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2007 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Salut la toata lumea ,
am facut marea greseala sa ma iau dupa mecanicii dupa marginea santului si am schimbat arcurile de la gts-ul meu cu unele de vectra normala si surpriza mare, mare,la 180 km/h lanseaza de spate ca dracu, ca fata este sport iar spatele nu .Asa ca lasati suspensia sport ca face toti banii. Acum trebe sa cumpar alte arcuri sa inlocuiesc spatele chiar daca este mai rigida, iar cu bucsile spate sus se pot inlocui cu bucsi normale ca de dacie de brat (aflu codul si il postez) merge super, doar trebe strunjite un pic.
Bafta si noroc.
  • mephisto

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
acum sa nu fiu rau, dar parerea mea e ca IDS+ face toti banii, mai exact, cand ai nevoie sa fie mai stabila , doar ai apasat "butonul" si gata, partea proasta la acest sistem, e foarte scump si greu de montat pe o masina fara aceasta dotare din fabrica, dar mi se pare cea mai buna alegere, cand vrei soft ai soft, cand o vrei mai rigida ai si asta... Smile , sper sa nu primesc coment-uri rautacioase... Razz
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Em am IDS din fabrica pe masina! Intradevar foarte Stabila masina cu acest sistem dar problema mare e cand trebuie inlocuite amortizoarele (cazul meu) , pentru ca sunt teribil de scumpe (1200 lei bucata fata, 1300 lei bucata spate)
  • ionut pirvu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare , am o vectra c din 2003 1.8 benzina , as vrea sa ii fac o modificare la suspensie si am vorbit cu un mecanic iar el mi-a zis ca poate sa imi taie din arc apoi sa imi intareasca telescopu credeti ca se merita sa fac asa , va rog dati-mi si mie un sfat multumesc mult Smile
Skip ads

  • doggfatther

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2012

  • Mesaj Privat
nu
  • krydoo

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
daca vrei modificari pune arcuri sport si alte amortizoare, nu face improvizatii.
  • ionut pirvu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2004 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Chiar asa am sa fac va multumesc mult
  • 3works

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut! Imi puteti spune, va rog, daca sunt compatibile arcurile sport spate bmw e36 e46 seria 3 cu Vectra C GTS? Multumesc!
http://olx.ro/oferta/arcuri...p.html#33eaaf72ae
  • Michangel

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Daca vinzi C-ul si iti cumperi motan sigur merg. Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR