Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • claudiu_ss

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2007 1.9dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2010

  • Mesaj Privat
va salut . am un opel astra f cc hatchback 1996 si sau dezlipit baghetele de ornament sau protectie ,nu stiu sigur cum se cheama. Imi puteti spune cum si cu ce sa le lipesc la loc? sunt si de cumparat altele?mersi
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Sunt si eu direct interesat, in cazul meu pentru Vectra B1. Azi la -20grade C s-au dezlipit la capatul inspre aripile fata (s-au curbat efectiv) si agata putin la deschiderea usilor fata, ambele bandouri.
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
scotch dublu adeziv, silicon, super glue d-ala bun(gel), dar toate astea la caldura de cel putin 15 grade, ca altfel e degeaba.
  • Forsa

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
am patit exact ca tine si mie bloca usa din fata dc se deschidea una sin spate am lipit acea margine cu poxipol dar peste noate in garaj am pus un lemn intre perete si usa ca tina apasat sa se lipeasca;)
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Bandourile mele nu s-au curbat iarna trecuta, doar iarna asta cand a venit asta mare (-20grade C).

Initial am sperat sa fie prinse cum sunt cele de BMW seria 3, cu clipsuri din plastic - dar am ramas dezamagit. Sunt prinse cu o banda dublu-adeziva, si asta nu e o solutie nu prea grozava.
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cum spunea si mariod, silicon sau un super glue mai bun (Loctite e f potrivit, mai ales gel - eu am fost foarte multumit de el, cand l-am folosit prin casa la diverse "reparatii").
Bandourile le-am lipit cu silicon transparent, dar temperatura ambientala sa fie una rezonabila si bandourile sa fie bine fixate cu ceva contondent; avantajul Loctite e ca durata de lipire e mult mai redusa, fata de silicon.
Tu decizi Wink.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR