Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
salut colegi !
(vectra b2 2001)
de curand am achizitionat un carlig de remorcare ... carligul este luat de pe un vectra b1 .
o nelamurire - la b1 am vazut ca surubu ajungea pana in portbagaj .. surubu strapungea lonjeronu si ajungea pana in portbagaj ... m-am uitat sub masina si am gauri in lonjeron ...
intrebarea eu am alt sistem de prindere sau trebuie sa perforez si tabla portbagajului?



  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
o alta intrebare carligu asta este demontabil ? pe cui are un sistem cu cheie ... baiatu acela nu mi-a dat cheie ca na avut ...


  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
trebuie gauresti tabla portbagajului. daca te uiti atent ai si semne.
da e demontabil, dar iti trebuie cheie.

vezi sa fie luat de pe aceiasi caroserie. din cate stiu nu se potriveste de la break la sedan.
  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
marian_sro a scris:trebuie gauresti tabla portbagajului. daca te uiti atent ai si semne.
da e demontabil, dar iti trebuie cheie.

vezi sa fie luat de pe aceiasi caroserie. din cate stiu nu se potriveste de la break la sedan.

multumesc pt raspuns colegu
este de la un sedan din 98 parca Smile
si daca nu am cheie cum pot schimba acel mecanism?sau sa fac cheie pt el?
tipu de la care l-am luat mi-a zis ca nu a avut cheie..
  • geo19

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 B2 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
am incercat sa imi fac instalatia electrica m-am chinuit putin deoarece eu am mufa pt remorcher si remorcheru meu nu avea mufa ....
cand am facut si inst pe remorca din greseala am atins firu de pe pozitie stanga pe acolo si a facut scurt nu era problema am mers am schimbat siguranta si sa rezolvat ,,,
cand am plecat cu masina am ramas surprins ca ceasu care indica benzina nu megea dupa cand am semnalizat semnaliza prea repede ca si cand aveam un bec ars nu pt mult timp pt 2-3 sec apoi revenea lafel si ceasu de benzina cand am inchis masina s-au aprins avariile semnalu vizual pt inchidere si mi se aprind si pozitiile pe fata cand inchid masina odata cu semnalizarile ... dupa toate asta am am desfacut toate firele si crezand ca am gresit ceva lipit ceva ne la locul lui dar degeaba prob persista ... oare de la ce sa fie prob ce sa verific ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR