Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • bertone2.2

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Buna.Am de cateva zile o problema la motorul de pe un opel astra z22se ,adica mi se opreste din mers masina,primul bec aprins in bord inainte sa se opreasca este radiatorul cu steluta in el,mentionez ca masina se opreste doar daca o scot pe liber,ori calc ambreiajul,deci numai la relanti.am curatat egr-ul dar tot aceiasi problema..in seara asta am reusit si am pus testerul imediat dupa ce s-a oprit si au aparut erorile p1523 si p1516.am cautat pe forum dar nu am gasit pentru acest motor o solutie.
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
P1516 Throttle Actuator Control (TAC) Module Throttle Actuator Position Performance
P1523 Throttle Closed Position Performance
Deci problemele vin de la corpul de acceleratie, fie incerci o curatare a clapetei de acceleratie, o resetare prin scoatera bateriei, si de vazut, f important, furtunasele de vaccum, posibil sa ai unu care prinde aer si nu deschide o valva-supapa-actuator - de aici prima eroare, ma gandesc ca si de la frigul asta posibil sa nu etanseze bine un furtunas, prea rigide!
  • bertone2.2

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2010

  • Mesaj Privat
multumesc,maine curat clapeta de acceleratie sa vedem ce se intampla..
  • ungureanuadi

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2010

  • Mesaj Privat
unde se afla egr si clapeta de acceleratie sa le curat si eu cu tima astept un raspuns urgent si eu am un vectra b z22se
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR