Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
nu inteleg dc pana acum nu scadea nivelul la antigel si acum cu geru asta imi scade la 2 zile antigelu cam 1 cm am o scurgere sau ce se intampla?
Skip ads

  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
darius11 a scris:nu inteleg dc pana acum nu scadea nivelul la antigel si acum cu geru asta imi scade la 2 zile antigelu cam 1 cm am o scurgere sau ce se intampla?


nimeni?Sad(((
  • Petre Valentin

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Incearca sa te uiti sub presul din dreapta fata sa nu cumva sa ai pierderi pe la caloriferul de caldura...o problema des intalnita la astrele noastre
  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
darius11 a scris:nu inteleg dc pana acum nu scadea nivelul la antigel si acum cu geru asta imi scade la 2 zile antigelu cam 1 cm am o scurgere sau ce se intampla?


sigur ai o scurgere pe undeva...incerca sa verficii cum a zis colegu sau pe la radiator...sa nu fie spart !
Skip ads

  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
pmstelian a scris:
darius11 a scris:nu inteleg dc pana acum nu scadea nivelul la antigel si acum cu geru asta imi scade la 2 zile antigelu cam 1 cm am o scurgere sau ce se intampla?


sigur ai o scurgere pe undeva...incerca sa verficii cum a zis colegu sau pe la radiator...sa nu fie spart !

ma uit sub pres ! revin
  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
darius11 a scris:
pmstelian a scris:
darius11 a scris:nu inteleg dc pana acum nu scadea nivelul la antigel si acum cu geru asta imi scade la 2 zile antigelu cam 1 cm am o scurgere sau ce se intampla?


sigur ai o scurgere pe undeva...incerca sa verficii cum a zis colegu sau pe la radiator...sa nu fie spart !

ma uit sub pres ! revin

nu e nimik sub pres e uscat si vroiam sa va intreb ceva , eu vroiam sa plek o tura la munte si dus sunt cam 270 km este probabil sa pierd mult in timpul mersului sa opresc sa ma uit sa mai completez ceea ce nu e bn sa completez cu rece pe frigu asta odata ce motoru este cald ce imi recomandati ?
  • motorman_65

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
sal
poti sa completezi fara probleme, borcanul are rolul de a asigura completarea cu antigel a instalatiei de racire, in borcan nu ar trebui sa fie lichid fierbinte.
  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
motorman_65 a scris:sal
poti sa completezi fara probleme, borcanul are rolul de a asigura completarea cu antigel a instalatiei de racire, in borcan nu ar trebui sa fie lichid fierbinte.

multumesc frumos am masina de o luna nu am avut opel si chiar ma bucur ca se ajuta lumea aici cu probleme ms
Skip ads

  • motorman_65

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
sa ai grija sa completezi cu ,,amestec'' de antigel+apa distilata.
  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
motorman_65 a scris:sa ai grija sa completezi cu ,,amestec'' de antigel+apa distilata.

1+1 ?
  • S.Andrei

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2002 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Normal e 1+1,dar poti gasi si direct amestecat.
  • marius 76

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2012

  • Mesaj Privat
salut si ar fi bine sa completezi cu antigel de aceeiasi natie !
Skip ads

  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
marius 76 a scris:salut si ar fi bine sa completezi cu antigel de aceeiasi natie !


nuj daca c aceeasi natie ca am masina de 2 luni dar sigur de aceeasi culoare Very Happy
  • Mihai_T

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Si mie imi tot scadea nivelul si tot completam.
Problema a fost o fisura in radiator.

Schimba radiatorul cu unul NOU, umpli cu antigel proaspat si 3-4 ani nu ai nicio grija.
Nu ar trebui sa fie mai mult de 5-600 de lei toata operatiunea (cu manopera+antigel)
  • h72511

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2009

  • Mesaj Privat
darius11 a scris:
darius11 a scris:nu inteleg dc pana acum nu scadea nivelul la antigel si acum cu geru asta imi scade la 2 zile antigelu cam 1 cm am o scurgere sau ce se intampla?


nimeni?Sad(((


Ridica, capota si uita-te la surubul care tine intercooler-ul. De la el in jos unde se imbina radiatorul cu bazinul (vertical) vei vedea urme umede (acelasi lucru il am si eu). Din cauza vibratiilor se desface imbinarea radiatorul (fagurele) de bazin (partea de plastic)
  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
h72511 a scris:
darius11 a scris:
darius11 a scris:nu inteleg dc pana acum nu scadea nivelul la antigel si acum cu geru asta imi scade la 2 zile antigelu cam 1 cm am o scurgere sau ce se intampla?


nimeni?Sad(((


Ridica, capota si uita-te la surubul care tine intercooler-ul. De la el in jos unde se imbina radiatorul cu bazinul (vertical) vei vedea urme umede (acelasi lucru il am si eu). Din cauza vibratiilor se desface imbinarea radiatorul (fagurele) de bazin (partea de plastic)


am observat ca jos in partea stanga sub radiator unde se inbina un furtun cu radiatorul acolo are trebuia sa fie un dala cu cleme sa tina bn vad ca e umblat si e pus un colier si curge pe acolo , am gustat sa vad daca e chiar antigel si e dulceag sigur este:))) ms mi-ai atras atentia unde trebuia
  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
vreau sa fac un drum pana la munte , adaug pana la nivel e posibil sa raman fara pana la munte ,? sa mai opresc sa mai completez are ceva daca adaug si este mai rece ?in borcan o fi cald ! un sfat ceva? nici nu pot opri scurgerea la un colier fiindca nu este vremea favorabila si in plus o sa trebuiasca sa fac si skimbul de antigel
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca ai bani de mers la munte cum de nu ai pentru schimbat furtun/colier sau ce o fi acolo ?
Nu vrei sa rezolvi atunci vaya con dios !
  • darius11

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2011

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Daca ai bani de mers la munte cum de nu ai pentru schimbat furtun/colier sau ce o fi acolo ?
Nu vrei sa rezolvi atunci vaya con dios !


daca erai mai atent sus am zis ca in 2 zile pierd cam 1-2 cm antigel deci in 2 ore de mers cat sa pierd? am un colier jos la radiator unde picura ff putin , nu as vrea acum sa sckimb antigelul deoarece vreau sa fac o mai mare reparatie incluzand , antigel , termostat , bieleta , etc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR