Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • capris

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 diesel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2009

  • Mesaj Privat
La voi cum este ?

Sa va vedem masinile sub metrii de zapada !

Doua zile in urma la CONSTANTA ! Si ultima ,, gaselnita ,, la ROSAL (ubritate) : ROLS cu plug ! Crying or Very sad
Skip ads

  • testo

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat


La Buzau ninge de o sapt. si cam asa arata masinile mele dupa o noapte de ninsoare.
  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
capris a scris:La voi cum este ?

Sa va vedem masinile sub metrii de zapada !

Doua zile in urma la CONSTANTA ! Si ultima ,, gaselnita ,, la ROSAL (ubritate) : ROLS cu plug ! Crying or Very sad





Prima poza chiar este din constanta? Shocked
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Poza aia am vazut-o acum cativa ani pe net! Sigur nu e din Constanta!
http://www.pbase.com/scherr...ry_2005_ice_storm
@capris - Foarte frumos ca ai deschis acest topic dar trebuia sa pui poze facute de tine, nu luate de pe net!


Ultima modificare facuta de mariusgmg la Lun 06 Feb, 2012 1:43 pm, modificat de 3 ori in total
Skip ads

  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
asa DA ma speriasem...oricum peisajul era superb(asta daca una din masini nu era a ta)
Smile
  • capris

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 diesel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am fost vrajit de splendoarea cu care natura ( Doamne- Doamne ) a putut sa imbrace acea masina in mantia de gheata ca pe un mar glazurat cu zahar si nu am mai citit in detaliu toate bla bla- urile din text !

SCUZE ,dar nu m-am putut aptine si am vrut sa impart si cu voi minunea ! Smile

La masina mea nu am ce poza sa ii fac , este doar un morman de zapada in forma mai mult sau mai putin de masina !
Este numai buna de derdelus ! Hai copii la sanius !
Nu am baterie fratilor , in schimb mi-am luat ...... tramvai ! SIC !

http://www.adevarul.ro/loca..._0_638336586.html Rolling Eyes Wink
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
La Bacau LANTUL e la putere fara el mare lucru nu faci

  • geo1

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2011

  • Mesaj Privat
La braila e teroare. Dar iti trece dupa ce servesti cateva cani de vin fiert Smile)) Laughing
Skip ads

  • andy_ciprian

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Lanturile sunt cam peste tot la putere fratilor si la noi in judetul iasi e la fel de moarta capra Smile
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Dum 5 Feb 2012 pe la orele pranzului.

http://www.youtube.com/watc...&feature=plcp
  • Petre Valentin

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Parca au mai fost si in alti ani asa dar parca nu s-a mediatizat in halul acesta...acum deschizi televizorul peste tot drumuri blocate,scoli inchise ,oameni care sunt blocati in masini printre nameti ca sa nu mai zic si de cei care....doamne fereste.Intr-un fel nu zic ca nu e bine dar parca astia sunt prea de tot.Ia amintiti-va cand erati mici copii...eu unul am trait la tara ce frumoasa mai era iarna...bine..la gura sobei
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Pe vremea mea cand eram eu mic nu erau atat de multe masini pe strada, ne jucam cu totii pe strada, ne dadeam cu sania, trecea o masina la 30 min, nu te putea spulbera nici un biemveu ics 3,5,7.
Se circula cu randul in week-end, cele cu numar cu sot si cele cu numar fara sot, se folosea foarte mult transportul in comun, iar pe marginea drumurilor erau plopi/plute care protejau soseaua de zapada viscolita.
Nu era densitatea atat de mare de participanti la trafic, unii dintre ei abia stiu sa mearga pe uscat, d-apoi pe zapada.
Acum practic sunt aceleasi drumuri si de 100 ori mai multe masini, multe dintre ele conduse de soferi semi-analfabeti.Normal ca se blocheaza si iese haos.
Si-apoi astia de la TV ce sa mai transmita saracii pentru audienta?
Skip ads

  • Petre Valentin

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Perfect de acord cu tine ''slash'' ma uitam acum la televizor si transmitea o reporterita de pe centura capitalei pe undeva pe acolo pe langa tunari-dimieni...erau un viscol de o lua cu totul pe sus.Chiar intamplator am avut ocazia sa trec pe acolo dar in urma cu vreo ora si ceva(bine nu cu opelul meu..cu alta masina) vreau sa zic ca portiunea aia era de vreo 100-150 de m in care viscolea zapada intr-adevar asa era adica era camp deschis restul se mergea cat de cat ok.Ce dracu o fi cautat aia sa transmita tocmai din locul ala nu stiu?dar nici pomeneala sa zica ca mai incolo se circula cat de cat binisor!Apropo mai era un echipaj de politie pe acolo care dirija traficul format dintr-un politist si o politista.Politistul dirija de mama focului pe acolo si politista statea in masina la caldurica...frumosa meserie........dar hai ca o dam in alte alea... Very Happy Very Happy
  • andy_ciprian

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Da colegilor aveti perfecta dreptate, dar sa nu uitam ca pe vremea lui raposatu pe timp de iarna se inchidea circulatia definitiv la masinile personale si atunci sa te tot dai cu sania fara griji; Cat priveste reporterii astia nebuni dupa audienta astia sunt la fel de prosti ca si politistii, unii dintre ei nu au nici cea mai elementara notiune de circulatie sau experienta, pur si simplu repeta ca papagalii ce li se spune si nici macar nu se gandesc tot timpul la ceea ce spun!
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Mai era una azi pe antena 1 care arata cum cureti si dezgheti masina. Cu spray-uri, maturita, etc. Zicea ca a durat 45 miunute! Shocked WTF?!? Masina nu era inzapezita sa trebuiasca sa dea la lopata. La mine ieri a durat juma de ora cu tot cu lopatat si doua pauze mici de cate o tigara!

(prima masina)
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Cu atata ardoare au insitat ""jurnalistii" pe subiectul asta cu zapada si viscolul, de l-au luat mintile unor oameni, saracii, s-au repezit in supermarket-uri sa faca stocuri in asteptarea Armaghedonului.
  • AAndy22

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
se pare ca in Buzau autoritatile au fost luate prin surprindere si nu se asteptau sa vina iarna la sfarsitul lunii ianuarie. drept dovada de 3 zile 98 de TIR-uri stau blocate pe varianta +alte cateva in benzinarie. Oare mai rezista oamenii aia? Mie mi-au spus "niet problem"...
  • andy_ciprian

  • Mesaje scrise: 343
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Da Slash ai dreptate nu-i natie mai inventiva ca romanul cand e vorba de facut bani si de profitat de vre-o situatie de facto (i-a ajutat vremea sa creasca vanzarile in luna moarta februarie); Marius poate reporterita aia a curatat masina cu vre-un betisor de curatat urechile pe care il muia in gura Smile
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Mda. Tipic, frate, ca au tampit romanii tot uitandu-se la diversii senzationescu si stirescu pe irealiteaza, antena xxx si alte alea.
Ieri dimineata am ajuns in Bucuresti. Reactie unanima "wow, ai venit pe vremea asta?" Eu ma uitam prost la ei, pe care vreme, nene? Pai de la Cluj la Brasov am scos timp mai bun ca vara, Muntii i-am trecut in tromba, drum curat prin Prahova.... ce naiba? Abia in Ilfov am prins, pe alocuri, pe unde nu erau case/copaci, vant lateral care viscolea nitel zapada. A, si sa nu uit, romanismele. Prin Balotesti era nitica zapada pe drum. Cum circula romanul/ Pai cum altfel decat in mod traditional, cu 20-30 la ora, avariile puse si.... pe banda a doua, of course, In conditiile in care nu era cu nimic mai curata banda a doua decat prima. Pe care circula subsemnatu', cu 60, ca n-oi sta dupa toti turistii aia de la tropice, care nu vazut zapada la viata lor nema niet... facut testul de frana (ABS intrat la jumatatea pedalei) deci aderenta gramada, luat banda 1 la depanat....
Mai nasol a fost in Bucuresti, ca pe unele bulevarde au curatat astia zapada cu lama la 5 cm de asfalt, pe Kiseleff era o frumusete de gheata de am crezut ca la semafor ma opresc doar in carligul aluia din fata. bine ca m-am prins din timp ca e gheata, si am mers si eu incet, si am tinut distanta, ca ABS-ul a intrat in momentul in care am atins pedala...
Partea buna e ca stiristii au speriat romanimea, si drumurile au fost libere. Partea naspa e ca au anuntat ca s-a terminat codul portocaliu de viscol, ei eu maine trebuie sa ajung de la Brasov la Cluj... sa vezi ca or sa iasa romanii maine toti buluc pe strazi, sa recupereze cat au stat cu masina "la umbra"....
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Vezi sa nu apari pe la stiri, filmat dintr-o masina din alea care mergeau cu 20 km/h, cu un titlu in subsolul ecranului: "NEBUN GONIND PE DN1" Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR