Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • tuspyy

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2008

  • Mesaj Privat
de ce i se mai zice la modelul meu opel vectra a 1992, 1.8 ,(((( cu geamuri el fata, oglinzi incalzite si el, trapa el bipozitionala, faruri reglabile pe inaltime el, proiectoare ceata, abs, servo directie , calculator ( vad eerori ) , incalzire picioare pasageri spate , cotiera fata spate , cd mp3, )))) ... limousine ... va rog lamuriti-ma
Skip ads

  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Probabil la acea vreme era ceva de varf?
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Sedan=Saloon=Limousine
Limousine se refera mai mult la un Sedan mai mare.La care compartimentul fata este cat de cat separat de cel din spate iar scaunele din spate sunt configurate incat 2 persoane sa stea lejer.
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Este vorba despre impartirea spatiului si numarul de usi...n-are de-a face cu dotarile 3 volume 4 usi reprezinta acea denumire....restul ce tine de dotari nu mai conteaza.Confuzia vine de la cazul special al celebrelor limo americane care sunt alte categorii de vehicule.Acum 40 de ani la aceeasi categorie intrau si Volga,Mosckwich,Dacia .... iar cine stie despre ele numai limuzine cu dotari nu erau si se traducea 3 volume ,compartiment motor,habitaclu,obligatoriu portbagaj separat si 4 usi.Oricum da bine la auz..... Very Happy
Skip ads

  • tuspyy

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2008

  • Mesaj Privat
multumesc tuturor de postari am crezut ca are ceva important si nu stiam eu multumesc inca o data
  • tuspyy

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2008

  • Mesaj Privat
cam cat mai ajunge asa o masina cu dotarile de mai sus la caroserie masina arata bine plus ca sau adus imbunatatiri discuri frana , consumabile recent, arcuri telescoape noi , anvelope noi
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
In jurul a1500€.
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
La Vectra A e mare problema cu oala pe care se sprijina arcul spate pe lonjeroane ,se mananca lonjeronul si te trezesti cu arcurile rupte si intrate in caroserie...acolo trebuie vazut de un mecanic si incercat ,sa nu mai vorbim si de problema pasajelor aripilor spate ramasa nerezolvata si la Vectra B prima serie B1 ,contraparagurile (partea din interior)a pragului este atacata de rugina si nu se vede la o prima vedere...in rest placuta la condus masina la vremea ei am avut si am fost foarte multumit de restul.
  • profes0rul

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1990 1.6i + GPL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Confirm cele spuse de userul mecaNIK : Vectra A = pasaje aripi spate ( Oala arcuri spate la Vectra A numai daca a carat serios sau a mers numai pe drumuri de tractoare ) Vectra B1 = contrapraguri ( Ce nu am inteles este cum naiba caroseria de Vectra A care mi-am adus-o din Austria { 300 euro } nu are are nici macar un punct de rugina pur si simplu e intacta )
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pentru ca Vectra a fost recunoscuta de producator ca avand problemele respective,multe masini nu au parte de un mod de exploatare corect,conditiile de clima,masini aduse din Olanda si nordul Europei ....iar eu am fost in situatia sa remediez la multe masini Vectra A problema asta mai ales capetele de lonjeroane spate sub oala de la arc acolo este o intaritura din mai multe straturi de tabla si este imposibil sa nu apara rugina datorita infiltrarii umezelii intre ele.Exista si cazuri mai fericite cand masina a provine dintr-o zona cu o clima mai putin agresiva cu tablaria,parcata corespunzator si exploatata deasemenea iar cei care au avut asemenea noroc scapa de cheltuieli neprevazute de aia e bine de verificat la cumparare si de ce nu si cei care le au,pentru ca se poate proteja mai bine cu un inhibator de rugina si ceva straturi de protectie.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR