Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Gavriil

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
doru_a a scris:eu zic sa ne dai un nr. de telefon de la PBN la care sa sunam sa-ti dea odata masina aia ( pe drept meritata); poate dupa vreo 50-60 de apeluri zilnice o sa sa faca ceva.


Buna idee!

Hai kegpr da-ne un nr. de tel de la " p***frici " !!!!
Skip ads

  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Mi s-a facut scarba de tot ... Sad ... nici nu pot sa ma bucur si eu, trebuie sa fiu tzigan si sa fac scandal ca sa fiu bagat in seama. Nu le mai dau nici un telefon, astept sa sune ei.
In ceea ce-i priveste pe forumistii vw, nu toti au fost de acord cu moderatorii. Pana la urma, e vorba de problema unui om, posesor de lastun opel bentley ( nu conteaza ) . Si am dat-o in isterie nu din cauza obiectului in sine, ci din cauza ideii .... adica dupa ce ca isi bat joc, ar tb sa fiu si civilizat ?!
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Omule du-te cu OPC ul peste ei. sau si mai bine du-te si vorbeste cu dir general de la ei fa scandal mare. Trebuie sa te duci cand e multa lume acolo si sa faci scandal in gura mare ca sa ii faci de kko in fata posibililor clienti. Este dreptul tau, nu conteaza ca ai cumparat sau ai castigat masina aia, trebuie sa ti-o dea intr-un timp anume. Cauta in regulamentul concursului sa vezi daca scrie undeva pana la ce data se inmaneaza premiile si daca au depasit termenul ii poti da si in judecata. Bombardeaza-i cu mailuri pe toti mai ales reprezentanta WV south-east europe ca trebuie sa existe si la ei....

Ideea e ca daca nu faci un scandal monstru nu se vor misca.

Succes.
  • OPC2006

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z28net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Omule du-te cu OPC ul peste ei.


adica cu mine ?!?!?
Skip ads

  • musicall

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2006 4 Uºi 1.7 DTL (80 cp)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
LOL... Oficiul pentru Protectia Consumatorului ! Very Happy
  • Florin_

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 1.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2006

  • Mesaj Privat
OPC2006: "adica cu mine ?!?!?"



^^^ hahahah....am ras foarte bine

Scuze...da no, noi sa fim sanatosi Very Happy
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Din pacate ideea este urmatoarea: romanul cumpara VW (si derivati) si Renault si poate si alte marci din inertie. Atata timp cat stereotipul asta de c...t cu VW masina buna, si Skoda-"acuma e VW dom'le ce mai" va rezista in constiinta colectiva, ei vor vinde in draci iar VAG nu va guita nimic de frica sa nu-i scada vanzarile. De altfel daca sapati atent, veti descoperi ca PBN este sucursala Porsche nu-stiu-cum din Austria, avand ca patroni pe unul sau niste cetateni austrieci, foarte bine adaptati la romanika. Singura metoda de a-i pune cu botul pe labe ar fi scaderea vanzarilor-iar din motivele aratate mai sus+lipsa de educatie auto a romanului aceasta nu se va intampla.
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
S-a gandit cineva si la a n-spea putere in stat... PRESA... Question
Skip ads

  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
singura solutie este sa faci un scandal monstru si sa vb cu ei ca la usa cortului si sa tipi in gura mare chiar la ei in sediu.

@botosu: nu ai sanse pt ca nu ai puterea financiara a pbn

@OPC2006: da cu tine, nu de alta dar sa vada si ei cum arata o limuzina sport nu nenorocirea aia de octavie rs.... Smile

pbn este motivul pentru care nu voi cumpara niciodata o masina din grupul vag !!!!!!!

Peace.
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Gata. Azi am luat jucaria. Impresii luni, dupa un drum lung cu ea . IN oras iti rozi dintii daca treci o sina cu peste 15 km/h . Dar e super misto senzatiia de viteza , si sta ca un drac pe sosea ... nice, very nice. Data viitoare vin cu ea, s-o vedeti si voi. E nou-nouta, 7000 km, merge excelent, toate optionalele ok, amcarte de service la ea, totul e ok.

Asa s-a terminat acest frumos eveniment. Pana nu m-am "porschit" si eu, nu s-a intamplat nimic Sad

Pacat.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Sa o stapinesti sanatos si cit mai multe curse cistigate cu amindoua ! Cool
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Multumeeeeeeeeeeeeeeesc !
Skip ads

  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sa o stapanesti sanatos.
ramane de vazut ce faci cu ea,o pastrezi sau o vinzi,ca si asa ai vectra aia belea,care cred ca e mai buna decat seat-ul.
sau vb cuiva le vinzi pe ambele si iei altceva mai bun.sa ne spui si noua ce ai de gand
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Cred ca vreo 2 luni le tin pe amandoua, sa am un termen de comparatie. Am venit cu ea azi dimineata la serviciu ... nu stiu ce sa zic. Are si plusuri si minusuri fata de vectra. Consumul e mai mic ( dar nu cu mult 11% vs 13% ) , insa si puterea e mult mai mare la vectra. si confortul. si look-ul. doar sound-ul nu e mai misto, dar nici nu vreau sa ma gandesc ce-ar insemna o finala Borla pe motorul ala Razz. Nu stiu ... o sa dau o tura pana la munte cu ibiza, sa vedem ce zice la drum lung.
Un sfat foarte bun mi-l poate da OPC2006, e cel putin la fel de rigida ca a lui Smile ... merita s-o tin ca unica masina, sau sa pastrez vectra. Eu am avut marele noroc ca am gasit vectra aia cu km reali si carte de service in tara, 100.000 pt V6-le de pe ea inseamna f putin. Si o stiti si voi, nu pot sa zic domne', are 5 ani si e un junk. E impecabila. Ma cam doare sufletul cand ma gandesc s-o dau ... Sad
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
kegpr a scris:E impecabila. Ma cam doare sufletul cand ma gandesc s-o dau ... Sad


Sper ca nu ai inebunit!!! Cum sa dai vectra si sa tii nenorocirea aia? baga-ti mintile-n cap te rog frumos.....!!!!
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Embarassed
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Eu zic sa te gandesti doar la chestia ca daca o pastrezi, va trebui sa treci pe la PBN foarte des....daca doamne fereste asa ca ...... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Eu zic ca cu banii de pe Seat iti faci Vectra masina de formula 1 (amortizoare, arcuri, cip, evacuare, filtru sport, ...) plus ca ai bani de revizii si benzina pe vreo 5 ani.
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Stati sa o si vedeti in carne si oase ( adica suruburi si piulite ) ... v-am zis, decizia nu o iau acum.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Asteptam sa ne zici diferentze mai concrete, intretinere si fiabilitate dak se poate face o comparatie in sensul asta.( masina sh / masina noua) - Mie imi place mult Leon.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR