Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • razvancma

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 z1.4xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2011

  • Mesaj Privat
cum se schimba filtru de polen si unde este
Skip ads

  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut, filtrul de polen este in spatele torpedoului. Greu de schimbat nu este.. dupa cum am vazut la revizie sunt 4 sau 6 suruburi de desfacut si se trage torpedoul. Cert e ca suruburile le gasesti cum deschizi usa torpedoului pe marginile lui.
  • nini_dintras

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2011 16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salut
a facut cineva un tutorial? M-ar interesa ceva poze la operatiunea asta pentru ca masina e in garantie si la prima revizie cand mi-au spus ca filtrul de polen e 200 RON mi-a stat ceasul. Cum naiba sa dau pe un filtru 200 de lei?
Nu e de ajuns ca am platit 550 de lei pe prima revizie?
  • bamo

  • Mesaje scrise: 417
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Si ai dat 200 pentru asta? Cel mai ieftin fitru de polen pe care l-am gasit e undeva la 35-40 de lei. Deci e hotie pura. Oricum, e necesar sa-l schimbi, cel putin in Bucuresti, unde se face negru dupa cateva mii de kilometri.
Skip ads

  • negru2004

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Filtrul de polen se schimba anual, la fiecare revizie....nu e un capat de tara, e doar 54 RON cel simplu(http://www.revizieopel.ro/Filtru-polen-Opel-Astra-J,p-23135.html) si 113 RON cel cu carbon activ(http://www.revizieopel.ro/Filtru-polen-carbon-activ-Opel-Astra-J,p-23136.html). Eu am cu carbon activ.
  • nini_dintras

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2011 16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Chiar mi-au cerut 200 de lei pe filtrul de polen. E mai mult decat hotie!
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
fa galagie si arata-le un print cu paginile de mai sus... vezi ca sunt intalniri in Sibiu in fiecare miercuri de la ora 19. cauta topic-ul dedicat acestei intalniri si discutiilor pe care le avem colegii din Sibiu.
P.S. cred ca poti sa faci reviziile si cu filtrele si uleiul tau si ei sa faca doar manopera si le cumperi pe original iti spun eu de unde si iesi mai ieftin...
  • nini_dintras

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2011 16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salut
mersi de informatie. Spune-mi atunci de unde sa-mi iau un filtru de polen la un pret mediu (nici cel mai scump si nici cel mai ieftin) si o sa le cer sa mi-l schimbe.
Dar oare eu as putea sa-l schimb desi masina e in garantie? Oare se vede? Oare isi dau seama ca sincer sa fiu ma doare sufletul cand il vad pe "Dorel "ca se apuca de masina . La prima revizie nu au fost in stare sa-mi stranga bine suruburile de la filtrul de aer.
  • Turb0

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012 A20DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Dupa ce s-au desfacut prima data suruburile nu isi mai poate da seama Dorel ca ai umblat si ai schimbat filtru; binenteles avand filtrul oem.Daca vrei ceva mai bun il schimbi inainte sa mergi la revizie...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR