Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • allecs_lungu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Braila
  • Masina: Omega 1997 x2.0xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Salut ma confrunt cu o problema. am un opel omega x2.0xev an fabricatie 1996 . si vreu si eu sa stiu ce consum aveti si voi cei cu astfel de motorizari.
La mine in oras (Braila) am un consum de 15-17 , iar in afara la un mers de 90-100 cu tempomat un 7,9 -8,2 cu clima oprita. si un mers destul de batranesc

Este normal un astfel de consum ?
  • RAULGSXR

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2012

  • Mesaj Privat
allecs_lungu a scris:Salut ma confrunt cu o problema. am un opel omega x2.0xev an fabricatie 1996 . si vreu si eu sa stiu ce consum aveti si voi cei cu astfel de motorizari.
La mine in oras (Braila) am un consum de 15-17 , iar in afara la un mers de 90-100 cu tempomat un 7,9 -8,2 cu clima oprita. si un mers destul de batranesc

Este normal un astfel de consum ?



Mie in Bucuresti acelasi motor imi consuma cca 12-13.........retine.....Bucuresti...........dar conteaza foarte mult si stilul de mers.....adica pe la ce turatii schimbi treptele.........
  • mmc666

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 1995 xv20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2011

  • Mesaj Privat
eu am un omega b 95 si in oras imi iai cam mult la mers lejer numai in 2500 si 2000 de turatii imi ia cam vreo 13 si 14 nu mai zic sa o turez se duce mult consumu si inafara vre 8.5 ii un motor de 2.0 8 valve linie singura probleme e debitmetru cik de la el imi merge masina in sucuri cate odata dar daca ii scot mufa de la el im merge bn dar consuma ar puta fi asta sau altceva si cu cat miar reduce consum care cunoasteti daca schimb debitmetru sa aleg nou sau dezmembrari
  • mirac

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2009

  • Mesaj Privat
salut.omega 95-x20xev-consum oras 15(bucuresti-mentionez ca am serviciu aproape si nu se incalzeste motoru),iar in afara 8-9 pana 140-150
  • allecs_lungu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Braila
  • Masina: Omega 1997 x2.0xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Mentionez sa spun ca nu am catalizator si senzorul de axe cu came nu este. sptamana asta le voi pune s avedem daca scade consumul.bujiile sunt caramizii dar sunt cu 4 picioruse incerc sale shimb si pe acestea s avedem ce si cumscade consumul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR