Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • cris89sm

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Vectra 2003 2.2 gts
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2010

  • Mesaj Privat
trebuie sa schimb amandoua oglinzile vreau sa precizez ca ele nu sunt rabatabile,si am vazut ca nu e mare diferenta de pret intre cele rabatabile electric si cele nerabatabile.stie cineva daca pot sa pun oglinzile rabatabile si daca mai am nevoie si de altceva ca ele sa functioneze?masina: vectra c,gts,2.2l 2003
Skip ads

  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
cris89sm a scris:trebuie sa schimb amandoua oglinzile vreau sa precizez ca ele nu sunt rabatabile,si am vazut ca nu e mare diferenta de pret intre cele rabatabile electric si cele nerabatabile.stie cineva daca pot sa pun oglinzile rabatabile si daca mai am nevoie si de altceva ca ele sa functioneze?masina: vectra c,gts,2.2l 2003

trebuie sa ai si modulul cu butonul de actionare in rest nu cred ca mai ai nevoie de ceva
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut!

La oglinzi pliabile electric ma gandeam si eu pentru a mea acum ceva timp. @CristianTM si-a pus pe a lui, el te poate lamuri mai bine. Am impresia ca trebuiesc si alti suporti, ma refer la aia de pe usa.

Adi G.
  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
cand iti iei oglinzi rabatabile electric....se dau cu tot cu suport nuiei numai oglinda....logic nu...
Skip ads

  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca trebuie mai mlult decat modulul de pe usa. Mai trebuie si cablajul, plus ca daca vrei sa faca acelasi lucru ca cele din fabrica ai nevoie si de modificat/schimbata inchiderea centralizata. La cele din fabrica se rabateaza cand se blocheaza usile din telecomanda.
  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
daniel_aoe a scris:Cred ca trebuie mai mlult decat modulul de pe usa. Mai trebuie si cablajul, plus ca daca vrei sa faca acelasi lucru ca cele din fabrica ai nevoie si de modificat/schimbata inchiderea centralizata. La cele din fabrica se rabateaza cand se blocheaza usile din telecomanda.


cablajul este unul si acelasi daca are oglinzi electrice si incalzite deja pe masina si isi pune si rabatabil electric....
rabatatul la inchiderea masinii din telecomanda cred ca este o problema de soft....nu am vazut pana acum opel astra h sau vectra c sau zafira b cu rabatarea oglinzilor cand inchizi din telecomanda masina....
si am tot condus astfel de opeluri care mai dotata decat alta si ca optiuni si ca soft
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Masina din semnatura are asa ceva fara a se face un upgrade la soft.
Daca @CristianTM a facut aceasta modificare inseamna ca se poate.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
insignia a scris:
daniel_aoe a scris:Cred ca trebuie mai mlult decat modulul de pe usa. Mai trebuie si cablajul, plus ca daca vrei sa faca acelasi lucru ca cele din fabrica ai nevoie si de modificat/schimbata inchiderea centralizata. La cele din fabrica se rabateaza cand se blocheaza usile din telecomanda.


cablajul este unul si acelasi daca are oglinzi electrice si incalzite deja pe masina si isi pune si rabatabil electric....
rabatatul la inchiderea masinii din telecomanda cred ca este o problema de soft....nu am vazut pana acum opel astra h sau vectra c sau zafira b cu rabatarea oglinzilor cand inchizi din telecomanda masina....
si am tot condus astfel de opeluri care mai dotata decat alta si ca optiuni si ca soft
Eu am Vectra C si are rabatare electrica la oglinzi si functioneaza tocmai din telecomanda sau atunci cind sunt in masina daca apas pe comanda reglare oglinzi din interior
Skip ads

  • deleted-23844

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2008

  • Mesaj Privat
insignia a scris:
daniel_aoe a scris:Cred ca trebuie mai mlult decat modulul de pe usa. Mai trebuie si cablajul, plus ca daca vrei sa faca acelasi lucru ca cele din fabrica ai nevoie si de modificat/schimbata inchiderea centralizata. La cele din fabrica se rabateaza cand se blocheaza usile din telecomanda.


cablajul este unul si acelasi daca are oglinzi electrice si incalzite deja pe masina si isi pune si rabatabil electric....
rabatatul la inchiderea masinii din telecomanda cred ca este o problema de soft....nu am vazut pana acum opel astra h sau vectra c sau zafira b cu rabatarea oglinzilor cand inchizi din telecomanda masina....
si am tot condus astfel de opeluri care mai dotata decat alta si ca optiuni si ca soft


Mai citeste pe la "Stiati ca..."
Daca tii apasat pe butonul de inchidere de pe telecomanda, in functie de ce setari/dotari ai pe masina, ti se ridica geamurile si se pliaza oglinzile.
  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
gmaxx a scris:
insignia a scris:
daniel_aoe a scris:Cred ca trebuie mai mlult decat modulul de pe usa. Mai trebuie si cablajul, plus ca daca vrei sa faca acelasi lucru ca cele din fabrica ai nevoie si de modificat/schimbata inchiderea centralizata. La cele din fabrica se rabateaza cand se blocheaza usile din telecomanda.


cablajul este unul si acelasi daca are oglinzi electrice si incalzite deja pe masina si isi pune si rabatabil electric....
rabatatul la inchiderea masinii din telecomanda cred ca este o problema de soft....nu am vazut pana acum opel astra h sau vectra c sau zafira b cu rabatarea oglinzilor cand inchizi din telecomanda masina....
si am tot condus astfel de opeluri care mai dotata decat alta si ca optiuni si ca soft


Mai citeste pe la "Stiati ca..."
Daca tii apasat pe butonul de inchidere de pe telecomanda, in functie de ce setari/dotari ai pe masina, ti se ridica geamurile si se pliaza oglinzile.


de geamuri stiam treaba si chiar mergea dar oglinzile nu....opelul (2009)era f bine dotat clima, piele etc
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu am oglinzi pliabile elctric la Vectra mea din semnatura si ,confirm ca se inchide si din telecomanda (cheia masinii) si din masina de pe panoul de la usa sofer , a mea asa a venit din fabrica .
  • cris89sm

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Vectra 2003 2.2 gts
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2010

  • Mesaj Privat
deci pe usa am butonul pentru reglarea oglinzilor,pe cheie este vreun buton separat pt rabatarea oglinzilor?sau se pliaza cu inchidera masinii?ci cum pot sa dau de @CristianTM ?
Skip ads

  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Nu este pe cheie buton separat , cand apesi pe inchis de pe cheie , mai tii cateva secunde in plus apasat pe inchis si se pliaza si oglinzile .
Pe Cristian TM il gasesti aici! , salut .
  • cris89sm

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Vectra 2003 2.2 gts
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2010

  • Mesaj Privat
merci tuturor pt ajutor..am sa incerc sa iau legatura cu cristian
  • DanX

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sall
cris89sm , n-ai mai dat nici un semn, ai reusit cu oglinzile? Cat te-a costat, inclusiv manopera?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Pe Vectra-C 2002-2004 (half Can Bus) nu cred ca se pot pune oglinzile rabatabil electric, instalatia, modulele, softul nu are asa ceva. Poate ma insel, dar sa confirme cei care au si ce an are masina lor, a mea 2005 (full can bus).

CristianTM.
  • DanX

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Cristian, Mathilda mea e din 2006, cu GID. (priveste-mi garajul Smile )
Cam cat m-ar costa piese (SH), si cat manopera ? Chiar cred ca ar fi utile oglinzile pliabile in traficul si inghesuiala din parcarile noastre..
Chiar, pt a-si modifica pozitia atunci cand bag in marsalier (mars-allier), ce setari trebuiesc ?
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2007

  • Mesaj Privat
A mea e 2006 si are oglinzile pliabile electric si din telecomanda si din panoul de usa sofer
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
DanX a scris:Cristian, Mathilda mea e din 2006, cu GID. (priveste-mi garajul Smile )
Cam cat m-ar costa piese (SH), si cat manopera ? Chiar cred ca ar fi utile oglinzile pliabile in traficul si inghesuiala din parcarile noastre..
Chiar, pt a-si modifica pozitia atunci cand bag in marsalier (mars-allier), ce setari trebuiesc ?

Nu stiu cat ar costa montajul si piesele, eu sunt din TM tu din Buc Very Happy ce stiu este ca pt ca pozitia oglinzilor sa se modifice cand bagi in marsalier ai nevoie de scaune reglabil electric sau modulul de comanda al lor !

CristianTM.
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut,
La Vectra mea din semnatura am doar ridicarea geamurilor din cheie, dar nu si oglinzi rabatabile, din pacate! Ramane un gand pt viitorul apropiat sa imi montez si oglinzile.
Cu respect,
Gabriel
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR