Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • asteriskkk

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Kadett 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua!

Am tot citit peste tot dar nu gasesc problema mea sau o solutie. Am un Opel Kadett 2.0 16V din 1989 si intrerupe cand se incalzeste. I-am schimbat capacul de la delco, distribuitorul, bujiile, sonda lambda si senzorul de turatie si tot intrerupe! Cand este rece motorul, merge impecabil. Cum se incalzeste si accelerez brusc de la 900 RPM intrerupe. Daca accelerez incet si constant, nu intrerupe. NU inteleg de ce face numai cand se incalzeste... Am observat ca face numai daca accelerez de la 900 RPM, daca o tin la 2000 si accelerez brusc merge corespunzator. De cand am cumparat masina intrerupea de la 1800 pana la 2000 RPM dar acuma face rau de tot (se aude ca un oltcit). S-a mai intalnit cineva cu aceasta problema? Nu stiu ce sa mai schimb si ce sa mai fac. Va rog sa ma ajutati.

MULTUMESC !
  • xmary

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut
asa ma patit si eu.am crezut ca este din calculator ,eram disperat si cautam sa cumpar altul.iar la o pregatire de iarna am schimbat bujii, fise,ulei filtre si am luat un spray pt curatat contacte.
am desfacut toate mufele de la motor si le-am curatat ,de atunci nu am mai avut probleme.
asta acum 3 ani si merge si acum
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
ai verificat si bobina din delcou?
  • Justin2605

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Acelasi simptom am avut la vectra b 2.0 16v.
Problema a fost o fisa care intreruprea.
Ca sa verifici, ridica noaptea capota si la intuneric o sa vezi scantei la fisa buclucasa. Sau cu multimetru masoara fisele; ar trebui sa nu aiba valori mai mari de 12-13 kilo-ohmi.
  • asteriskkk

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Kadett 1989
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
AM REZOLVAT ! Am schimbat fisele si merge impecabil! MULTUMESC MULT PENTRU AJUTOR!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR