Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • devils

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Tg. Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sal'tare!
A mai desfacut cineva pompa de injectie?
Mie imi curge pe la capacul pompei. Ma intereseza ce grosime are garnitura dintre capac si pompa..sau daca are cineva niste imagini... tutoriale sau niste schite cu componentele pompei as fi recunoscator.
Numai bine
  • gula

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: deva
  • Masina: Kadett 1987 1,3nb
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2006

  • Mesaj Privat
daca nu ai desfacuto anca Arrow atunci ati dau niste indici
-antre capac si pompa este o garnitura inelara serpuita dupa forma capacului (daca curge pe acolo ati trebuie un kit de garnituri)
-daca curge pe la acsul acceleratiei trebuie sa dai capacul jos (e tare dificil daca nu ai mai facut pentru ca are arcul de debit si cel de la acceleratie) [anainte de a da jos capacul sa desfaci arcul si piulita de la accelertie si sa scoti pargia siarcul ] dar daca te ancumeti ATENTIE mare cand ridici capacul , dupa ce lai dat jos scoti acsul si vei gasi pe el niste oringuri sa bati afara si bucsa de alama din capac si sa faci alta la strung BAFTA Shocked
  • devils

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Tg. Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am cumparat setul de garnituri. Da..imi curge intre capac si corp, dar nu pot sa desfac unul din suruburi..este intepenit.
  • gula

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: deva
  • Masina: Kadett 1987 1,3nb
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2006

  • Mesaj Privat
trebuie sa ciocanesti usor pe latelaru carcasei prin care trece surubul(pe colt) probabil a oxidat si sa dai cu spray degripant
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR