Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Am incercat sa ma joc cu "Cautare" dar se pare ca nimeni nu a mai avut problema asta... Magazia de cd-uri mi s-a blocat - pur si simplu nu mai iese afara. Apas pe buton, fata culiseaza in jos, se aude zgomotul de eliberare specific... dar nu mai sare afara.

Are cineva vreo idee ?

Multumesc anticipat.
Skip ads

  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
a mea nu mai vroia sa primeasca magazia cu cele 4 cd-uri, o impingeam in interior si o dadea afara, am demontat-o am pus-o la loc si si-a revenit. ideea e ca poti si tu s-o demontezi (nu e greu deloc) si sa vezi ce-o blocheaza. trebuie sa ai codul ei daca o decontectezi de la curent.
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
ktapet a scris:a mea nu mai vroia sa primeasca magazia cu cele 4 cd-uri, o impingeam in interior si o dadea afara, am demontat-o am pus-o la loc si si-a revenit. ideea e ca poti si tu s-o demontezi (nu e greu deloc) si sa vezi ce-o blocheaza. trebuie sa ai codul ei daca o decontectezi de la curent.


Detalii te rog... Cum se desface ? (eu am vazut doar 4 suruburi foarte mici pe fata).. si codul... e cumva cel care e pe plasticul atasat cheii de rezerva? Altul nu am...
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Sa scoti magazia afara este relativ simplu insa nu cred ca vei rezolva mare lucru, iti trimit un PM cu nr de tel al unui baiat in care am incredere.
Skip ads

  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
m-am uitat la tine in garaj, cumva magazia ta de cd-uri este cea care se vede pe consola centrala sub casetofon? daca da atunci se schimba treaba pentru ca la mine magazia este in torpedou si eu ii dadeam torpedoul jos (6 suruburi) si astfel reuseam s-o demontez.
cele 4 suruburi pe care le vezi in fata sunt mai mult de design (asa este casetofon) trebuie sa le scoti si prin gaurile care raman bagi 2 "cheite" cu cate 2 craci fiecare care deblocheaza casetofonul/magazia si apoi il tragi afara.eu n-am acele "cheite" si mi-aduc aminte ca m-am chinuit (destul de mult) ca sa scot casetofonul. de aceea prefer cand umblu la magazie sa desfac torpedoul.
un lucru e clar: daca n-ai codul magaziei e naspa pt ca trebuie sa ajungi la meseriasi sa ti-o decodeze.
la mine codul de la casetofon este diferit de cel de la magazie si cred ca asa este si la tine. mai scrie si altceva pe plasticul ala?
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
@ktapet - magazia de cd-uri este in torpedou. Ce se vede in poza e doar un suport de cd-uri.

pe plasticul de la cheia de rezerva scrie LH-S si apoi 4 cifre... nu cred ca e codul de la cass... Dar oricu, nu ma intereseaza asa de tare ca ma costa 20 de euro sa fac rost de toate codurile de la reprezentanta.

deci tu zici ca mai bine dau torpedoul jos. Ok, o sa incerc si asta. Sad
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
da este mai usor asa si poate reusesti s-o deblochezi fara sa-i scoti alimentarea. firele de alimentare au ceva lungime. deci nu te grabi sa-i scoti alimentarea cand ai demontat torpedoul. nu mai imi aduc aminte daca am tras magazia in fata sau am impins-o in spate,totusi parca am tras-o in fata. eu zic asa: o tragi usor in fata cat iti permite alimentarea pana ii vezi mecanismele si pe urma o pui in functiune sa vezi ce se intampla. daca vrei sa te asist suna-ma si ne vedem: 0745345590
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Astazi dimineata m-am intalnit cu ktapet - baiat de nota 10 - cu manutzele lui de aur si sculele potrivite a reusit sa demonteze magazia, am desfacut-o si am extras suportul de cd-uri dinauntru... Dupa remontare partea meacanica a mers cum trebuie (intra si iesea fara probleme) dar la citire afisa: Check CD 4" si ramanea asa... Dupa ce m-am despartit de ktapet am mai facut o incercare pe drum spre casa... si surpriza: CDC error - nu o mai vede deloc si nici nu o mai scoate afara Mad Deci cu toata bunavointa noastra nu am rezolvat nimic.

Intrebare: are cineva o magazie Philips defecta sau macar piese dintr-una.. sa o cumpar si sa incerc sa fac una functionala ?!? (modelul e CDC3, cred)

Multumesc anticipat, voi posta si la sectiunea vanzari.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR