Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • Hao111

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2009

  • Mesaj Privat
A avut cineva de-a face cu asiguratorul City insurance pentru RCA? Este o firma noua dupa cate vad si are prime de asigurare foarte mici.
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
nu e chiar foarte noua si nici "foarte mici" nu-s preturile practicate... eu cel putin, n-am auzit sa fie probleme cu ei... sau cel putin nu ca si in cazul carpatica si/sau euroins...
  • aurelio1

  • Mesaje scrise: 344
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996 X1,8XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Am facut eu on-line. M-a costat 310 lei, mult mai ieftin fata de Carpatica sau Euroins la care ma costa 420 lei.
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
E divizia de asigurari auto a CityBank.
Cel putin la mine erau mai ieftini decat Astra pt. RCA dar cum n-am putut afla ceva istoric, nu m-am riscat.
Skip ads

  • aurelio1

  • Mesaje scrise: 344
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996 X1,8XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Sincer... nu m-a interesat decat pretul. Era diferenta de un milion.
  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
aurelio1 a scris:Sincer... nu m-a interesat decat pretul. Era diferenta de un milion.

normal ca pretul sa primeze, dar daca-Doamne fereste- lovesti pe cineva, te-ai gandit ca -dupa ce ca esti vinovat- il mai si f... cu un RCA de doi lei.....in sensul ca stii unde fac inspectorii lor constatari? au decontare cu service-ul? etc etc
Sper din suflet sa nu fie nevoie sa apelezi la acest RCA, astfel milionul economisit de tine va fi ffff amar ptr cel pe care il lovesti!
Eu cand aleg un RCA aleg de la o firma care e cunoscuta(tot cu pretul ca prima alegere), daca tot il lovesc pe om si il pun pe drumuri macar sa nu intampine greutati cu reparatul msinii.
  • aurelio1

  • Mesaje scrise: 344
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996 X1,8XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
De unde stii tu toate astea? Eu unul am auzit de firme mai serioase care sunt cam scartari... Pana la urma sa-i scoata de pe piata daca nu sunt seriosi...
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Probabil s-a referit in comparatie....sa zicem la carpatica 99% sunt jegosi Smile)(stiu personal) mai sunt si la restul dar in proportie mult mai mica.. adica un caz la mai multe, nu mereu si cerinte mai mai sa il cobori pe Dumnezeu...Daca ar fi asa o clasificare, clar CARP si EUROI sunt pe ultimul loc. Si omeneste gandind, pentru 100-150 lei nustiu daca se merita, sa fi injurat/blestemat etk...

Daca nu ma insel CARP este in insolventa sau mai are putin Smile), deci o sa dispara cat de curand...pentru ca am vazut preturi din ce in ce mai mici la ei. Cand am facut asigurarea acum 2-3 luni parca era la mine cu antecedente 280 pe tot anul...deci foarte putin si inainte cu 6 luni a costat 350 parca..
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
in principal conteaza 95% si inspectorul care-ti face constatarea... daca-i trezit sub pat... nu prea mai conteaza de la ce firma e...
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
@off-topic
Mai era un topic de genul asta, parca "unde ti-ai facut asigurarea", asa ca nu vad de ce o luam de la capat.

@on-topic
Nu cred ca City Insurance face parte din Citi Group. Singura chestie care o au in comun e ca City are cont bancar la Citi.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR