Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • dj77nio

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 **
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2011

  • Mesaj Privat
mi-e akm cateva saptamani mi-a luat-o pe ulei turbo si mi-a facut paguba .. dute cat mai repede la service
in legatura cu Turbo eu l-am trimis la bucuresti la o firma care e specializata in asa ceva , la mine a fost axu din turbo rupt .. ma costat cu curier cu tot 15, mil aproximativ. AM UITAT SA SPECIFIC CA AM GARANIE LA TURBO 2 ANI

uite mai multe informati in topicu meu cu problema ce am patit si cat ma costat de la o problema ne reparata la timp
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=96139
  • dj77nio

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 **
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Sad
  • mariusD

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
ce am vazut eu in post-ul tau cu problema asemanatoare e nasjpa tare... la mine inca merge masina, nu bate , pierde putin ulei pe la senzorul rpm am observat cred ca e dusa garnitura, iar cu turbo , il astept marti sa imi ajunga , imi arunca ulei dar nu asa mult si doar cand e in sarcina maxxima, am testat scotand furtunul care duce de la turbo la intercooler. eu inca merg cu masina da merg babeste, schimbat treptele pana-n 1800ture sa nu intre turbo in functiune. si toate astea din cauza ca uleiul nu mai avea presiune din cauza unui filtru de ulei rupt (de catre marele mecanic). in fine. sper sa rezolv saptamana viitoare cand ajunge turbo sa-l montez si sa curat cam toate (egr, intercoler) de uleiul aruncat pana acum.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR