Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat de la http://www.huse.ro/. Sunt cumparate din 2008, s-au mentinut foarte bine pana acum. Montarea si demontarea se face destul de usor. Husele se construiesc dupa modelul masinii, ai posibilitatea de a opta pentru o gama variata de culori. Se pot comanda si cu buzunare scaune spate, au decupari pentru airbagurile din spate si ce este cel mai important se aseaza perfect pe scaunele masinii, nu sunt universale. Anul trecut am cumparat tot de la ei si pentru Focus si am fost placut surprins sa constat ca materialele folosite acum sunt mai calitative decat cele luate in 2008 pt Mondeo si chiar o sa comand un set nou pt balena.
Simplu de comandat, modelele si culorile le configurezi direct pe site, se trimit si prin curier cu plata ramburs. Le primesti in 7 - 10 zile de la lansarea comenzii.
Nu fac reclama firmei, eu am fost multumit de serviciile firmei si atat.
Skip ads

  • cont-sters-81149

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salutare.

Intrebarea mea e putin pe langa subiect dar poate ma puteti ajuta. Am un opel Astra in 5 usi care are spatarul banchetei spate fractionat in 2/3. As vrea sa scot sezutul banchetei pentru ca fiica mea a scapat acolo niste bomboane si as vrea sa fac curatenie sub bancheta. Aveti idee daca poate fi scos sezutul banchetei si in ce mod?

Multumesc anticipat de sfaturi!
  • Sorin_cta

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2010

  • Mesaj Privat
In partea din fata este prins in doua cleme , iar in partea din spate este prins in doua carlige care nu il lasa sa vina in fata sau sa se ridice . Bagi mana sub el in partea din fata in dreptul fiecarei cleme si tragi ferm in sus. Clemele se afla in apropierea celor doua cusaturi de pe centru. Dupa ce s-a eliberat din cleme, impingi de el si il ridici si din spate. Este important sa tragi de sezut exact in dreptul clemelor deoarece acolo punctul de rezistenta este cel mai mare. In rest este facut dintr-un fel de spuma poliuretanica si risti sa il deformezi.
  • cont-sters-81149

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspuns.

Nu am gasit cele 2 cleme si locul exact de unde sa trag. Se simte ceva la mana cand introduci mana pe sub sezut? Este o clema la scaunul din stanga si una la scaunul din dreapta?

Multumesc.
Skip ads

  • Sorin_cta

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu ajungi cu mana la cleme. Sunt aproximativ in dreptul cusaturilor, in dreapta si stanga de locul din centru.
Trage usor de bancheta si o sa vezi ca tine in doua locuri.
In acele zone sunt clemele. In locurile acelea apuci de marginea banchetei si tragi ferm in sus.
  • cont-sters-81149

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Poate am eu vreun model la care totusi nu se scoate sezutul . Am incercat sa trag dar nu se intampla nimic si nici nu imi vine sa insist foarte mult ptr ca imi este frica sa nu rup ceva. Speram sa aiba un sistem mai ok cum e cel de rabatare a banchetei.
Multumesc oricum de sfat!
  • DRD
  • **
  • 98 mesaje
  • din 22 Mar 2007
  • Grandland X 2018 1.2
  • Bucuresti
  • DRD

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salut

Am incercat sa demontez tetierele de pe fata (Astra J, fara tetiere active) si n-am reusit, se pot demonta? La Corsa D era foarte simplu, aici ...
Am incercat sa pun niste huse si n-am reusit.

Multumesc anticipat
  • cosmin65397

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Cauta huse maieu(se gasesc peste tot) pentru scaunele din fata daca nu poti da jos tetierele!
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
catalinnik a scris:sal poate te ajut eu , aduc pe comanda huse de opel , daca mai esti interesat da-mi un mesaj



sal,
m-a intereseaza daca ai huse pentru opel astra j
email: costi_bmv@yahoo.com
  • costi_bmv

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2013

  • Mesaj Privat
salut,


m-a intereseaza huse pentru opel astra j 2010 benzina.

costi_bmv@yahoo.com 0766727198


catalinnik a scris:sal poate te ajut eu , aduc pe comanda huse de opel , daca mai esti interesat da-mi un mesaj

  • dedey3

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Salut, as fi interesat de un set huse pt o astra j 2011 break. Cat este pretul? Multumesc.

catalinnik a scris:sal poate te ajut eu , aduc pe comanda huse de opel , daca mai esti interesat da-mi un mesaj

  • OSacarea

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2017

  • Mesaj Privat
catalinnik a scris:sal poate te ajut eu , aduc pe comanda huse de opel , daca mai esti interesat da-mi un mesaj

Salut
Aș dori și eu huse pentru Opel astra j sports tourer 2011-2012,model cosmo. ÃŽmi poți da mai multe detalii pe email ovi.tinutz@gmail.com
Merci mult
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR