Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • blughost

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 1.2 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2008

  • Mesaj Privat
De-a lungul timpului pot spune ca m-am perindat prin destul de multe service-uri prin Bucuresti, insa pana la urma m-am hotarat clar asupra singurului service capabil sa imi rezolve orice problema am avut, indiferent de masina cu care m-am dus si de complexitatea problemei...
Va pot spune clar ca sunt foarte ok din toate punctele de vedere: amabilitatea personalului, promptitudinea si profesionalismul cu care lucreaza, dar cred ca foarte important pentru toti...preturile mai mult decat decente atat la piese cat si la manopera.
Detalii mai multe despre locatie, promotii, date de contact si cereri de oferta gasiti la ei pe site Dexcar Service Bucuresti si pe pagina de facebook Dexcar Facebook Page

Sper din tot sufletul sa nu se considere reclama, ci pur si simplu o incercare de ajutor pentru colegii de forum care au probleme cu masinile sau pur si simplu, la fel ca si mine, sunt in cautarea unui service bun
  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut.

Poti da detalii despre ce ai reparat la masina, cat a costat, cat a durat cum s-au comportat cu tine si cu masina?

Multumesc.
  • blughost

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 1.2 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pai la un Opel Corsa C 1.2 16v Easytronic m-a costat cam 15mil schimbatul kit-ului de ambreiaj, asta incluzand disc, placa si rulment pe original Valeo + manopera de schimbat (kit-ul este destul de scump fiind easytronic, cu rulment hidraulic si este si destul de mult de demontat ca sa faci schimbul + aerisirea ambreiajului)

Ceea ce m-a impresionat a fost urmatorul lucru: la demontare, unul din cele trei suruburi ale rulmentului de presiune s-a rupt la fata in cutie ceea ce in mod normal este destul de greu de remediat, carcasa cutiei fiind din aluminiu. Insa nu a fost nici o problema pentru baietii de acolo. Insusi seful serviceului, Dragos Mares il cheama, a venit imediat si s-a apucat personal de remedierea problemei. Solutia a fost mai mult decat eleganta: cu un burghiu de cobalt a intrat peste surubul ramas in cutie, dupa aia a facut filet mai mare cu un tarod, a bagat un surub forjat de la o cutie de VW cu multa pasta blocanta, l-a taiat la fata si a a dat alt filet in el ca sa poata prinde rulmentul cu surubul original. Daca nu ai un ochi format nici nu vezi ca a fost facuta reparatia aia si de un an de zile, aproximativ 20k km, merg cu ea si nu am nici cea mai mica problema.

Alta lucrare care m-a uimit a fost la BMW-ul pe care l-am avut inainte de corsa. Am avut un accident in sensul ca a intrat un logan in mine direct in fund cu vreo 60 la ora (din spusele politiei care a facut masuratori and stuff)...in urma accidentului masina a iesit destul de sifonata si am incercat sa o fac la un service de pe Sos.Fundeni, nu dau nume, unde mi-au luat 1000e si a iesit ca un ra**t masina si plina de chit, porbagajul nu prea se inchidea decat cu multa munca de convingere etc. Nemultumit fiind de treaba asta m-am dus la cei de la Dexcar, asa i-am si cunoscut practic si baietii mi-ai facut-o cu 700e atat de bine incat daca nu stiai masina de dinainte nu ai fi zis ca a fost lovita in halul in care a fost....

Restul de lucrari nu mai are sens sa le mentionez...mai bine bagati un ochi la ei pe site sau pe facebook si o sa gasiti am vazut si niste oferte concrete de pret pentru masinile cele mai uzuale de la noi, insa in cazul in care masina voastra nu apare le puteti da un telefon sau o cerere de oferta la ei pe site.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR