Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Asigurarea casco se va scumpi cu 30% anul acesta.
Casco va ajunge pana in 1000 euro pe an. Confused
Cei care au masini noi in leasing pe 5 ani. vor plati apropae 33% din valoare masini in 5 ani. Nu stiu ce sa zic. Nu stiu daca merita o asemene investitie pentru cei care sunt disciplinati in trafic.
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Hai sa va arat eu o faza tare ... despre cei ce spun ca nu merita casco:
Ieri m-am dus cu cativa prieteni intr-o terasa sa vedem meciul (steaua - galati). Am parcat masina frumos langa bordura. Nu era nici prima nici ultima masina dintre cele parcate.
Cand s-a terminat meciul ma duc spre masina dar observ un lucru ciudat. Oglinda mea era data "peste cap". M-am apropiat mai mult de masina si vad ca oglinda era cam bucati.
Am gasit-o 2 masini mai jos (atat partea de sticla cat si carcasa) langa o alta bucata de carcasa neagra.
Daca nu aveam casco cat trebuia sa platesc ?



  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
3 milioane
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
si de cand se scumpeste Casco? se aplica si contractelor in vigoare?
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pufulet, scumpirea nu se poate aplica contractelor in vigoare, ar trebui modificate clauzele contractuale, si asta se poate face doar de comun acord. Ori:
- clientul nu va fi de acord
- firma nu is va permite sa il forteze sau sa rezilieze contractul (chiar daca ar avea avocati bazati si ar avea sanse de castig, si-ar sifona imaginea rau de tot)

Gandeste-te la Connex Cent (abonamentul ala cu 200 minute/luna la 1 cent/minut). L-au scos din oferta ca le facea praf reteaua si alea alea, dar nu au putut anula abonamentele vechi... in consecinta, cei care si le-auplatit la timp si etc, le mai au.
  • sandumrs

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Va salut. Pot sustine ce a spus colegul mai sus, cam toate societatile de asigurari vor creste cotele la Casco. Daca va grabiti un pic prindeti vechile tarife de casco.

Eu lucrez in asigurari si astept sa va fac oferte, ma puteti contacta pe adresa de mail sandumrs@yahoo.com.

Tot acolo si detaliile necesare.

Treaba cu scumpirea e 100% valabila oricum.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu zic ca se poate scumpi si contractul vechi; cel putin cazul meu, situatia sta astfel (la Asirom, prin broker); la fiecare an implinit se incheie un nou contract - intr-adevar, beneficiez de reduceri&stuff, dar contractul e nou, asa ca nu vad ce i-ar impiedica sa il scumpeasca. Evil or Very Mad
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
eu am contract de asigurare pe toata perioada leasing-ului, adica 5 ani - ce sanse ar fi ca el sa fie modificat, tinand cont ca masina e totusi in leasing si (inca) nu e proprietate personala?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ticodriver a scris:Eu zic ca se poate scumpi si contractul vechi; cel putin cazul meu, situatia sta astfel (la Asirom, prin broker); la fiecare an implinit se incheie un nou contract - ....


pai te contrazici singur Smile
Din nou: contractele existente, in vigoare, nu se vor scumpi. Clar ca in momentul in care expira, si tu inchei un contract nou, se vor aplica noile tarife, si eventual procentele de fidelizare. Dar daca tu ai casco pana in septembrie, si firmele modifica tarifele din aprilie, tu pana in septembrie stai pe contractul vechi, si, implicit, pe vechile tarife.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Asta stiu; de fapt zicem amandoi acelasi lucru, dar ne contrazicem Embarassed ; oricum, contractul actual expira in iunie; sper sa nu le scumpeasca pana atunci, ca sa mai prind un an la tariful actual Cool
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:3 milioane


1.700.000 (170 ron) lei
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR