Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • crazy_of_love

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salutare de curand am facut un mic accident din care sa indoit si putin radiatoru de clima (ondulat)
Masina este acum la service pentru reparatie pe asigure
Cineva mi-a recomandat sa nu mai fie indreptat daca merge si nici schimbat pentru ca o sa pierd des freonu
Acum nu stiu ce sa fac sa il schimb sa pun altu nou sau sa il las asa neindreptat
Astept sfaturi
O zi buna
Skip ads

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Pai daca se repara masina pe asigurare nu-i normal sa iti schimbe si radiatorul?Ce D-zeu sa faci cu evantailul ala?
  • crazy_of_love

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
pai ei au zis ca il indreapta si daca cedeaza atuci o sa il schimbe
Deci ar trebui schimbat sau sa il tin pe cel original
Fratele meu a avut un astra la care i-a schimbat radiatoru de clima pentru ca a dat intr-un caine si de atunci trebuia mereu sa bage feon eu ma gandesc ca nu a fost bun meseriasu nu i la sudat bine
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
N-am inteles. I-a schimbat radiatorul cu ce? cu unul spart, pe care l-a sudat? Sau ce a sudat meseriasul la radiatorul cel nou al fratelui tau?
Legat de al tau, il indreapta, il testeaza, daca s-a fisurat, il schimba cu unul nou. Despre ce discutam aici? Radiatorul tau a fost indoit, cum sa il lasi asa? Esti sigur ca in urma indoirii nu a aparut o microfisura?
Skip ads

  • crazy_of_love

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Radiatorul meu de ac a fost indoit dar nu spar iar baieti de la service mi-au zis ca o sa incerce sa il indrepte iar daca cedeaza l-a indreptat il schimba si o sa imi dea si o garantie iar intrebarea mea a fost daca sa il tin pe cel original sau sa fac presiuni pe baieti sa mi-l schimbe si sa nu accept oricum se schimba pe asigurare.Eu m-am gandit ca un radiator original ar fi mult mai bun. Cat despre fratele meu acesta a avut si el un accident si dupa ce a schimbat radiatorul pierdea freonu probabil sudura proasta si deasta mi-a recomandat el sa tin radiatorul original

O zi buna
  • Nummereen

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut,

Daca iti schimba radiatorul va trebuii sa iti incarce si instalatia cu freon tot pe asigurare. Nu vad nici un motiv sa nu il schimbi, din moment ce al tau este indoit, se poate sparge oricand.
Cat despre radiatorul fratelui tau daca spui ca este nou, freon poate pierde prin multe alte parti(conducte fisurate, garnituri slabe etc) poate afla pe unde are pierderile cu o substanta de contrast, cand montezi un radiator nu sudezi nimic.

seara buna,
  • Leparda Petrica

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2008 Z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Schimba - l pentru ca ar trebui sa ai garantie pe reparatia respectiva. Daca ceva nu merge ai cu cine sa te certi, daca nu - l schimbi si cedeaza or sa spuna ca ei te - au sfatuit sa - l schimbi.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR