Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ath2202

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Desi am cautat pe google si pe forum, nu am gasit nici o informatie legata de schimbarea sunetului de avertizare la semnatizare/avarie si nici despre cresterea sau schimbarea numarului de impulsuri la semnatizarea onetouch. In OP-COM am observat ca la testele de sunet sunt disponibile 5 variante de atentionare sonora (cea de semnalizare, cea de uitat faruri aprinse si inca vreo 3 pe care nu le-am auzit inca pe masina; probabil centura si altele).
In comparatie, la skoda octavia poti modifica cu vag-com- ul numarul de impulsuri de semnalizare prin onetouch de la 3 default la maxim 6, iar la astra al meu am 4 impulsuri si as vrea sa le maresc la 6.
Stie cineva daca se pot modifica cele 2 optiuni in vre-un fel? Am OP-COM, dar cat am sapat pe-acolo n-am gasit nimic.
Skip ads

  • ath2202

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Se pare ca nimeni nu si-a pus aceasta problema sau nu a gasit vreo solutie. Deja mi-am pierdut speranta ca se poate face ceva in acest sens. Sad
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Numarul de impulsuri se poate seta cu Tech2, despre sunet, nu stiu / n-am auzit.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Da' ce, vrei sa iti cante Guta cand depasesti? Smile
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,089
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
@jE - cred ca de acum voi citi posturile tale, sunt mai tari decat cele de la "Sa ne descretim fruntile"! Mai e si ala cu avertizarea... Very Happy
Scuze de OF dar...
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
amu no, daca nu glumim o sa murim incruntati Very Happy
  • marka

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut, reinvii acest topic pentru a întreba dacă a reușit cineva ceea ce căuta băiatul de sus deoarece este interesant, cel puțin faza cu mărirea numărului de impulsuri. Și ca să răspund pentru ce este nevoie voi spune că atunci când depășești un biciclist sau un vehicul lent este perfect deoarece cum este acum la prima treaptă la semnalizare se oprește pe la jumătatea depășirii și trebuie să mai dai o dată.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am studiat si eu nitel problema acum ceva vreme, insa concluzia la care am ajuns la momentul respectiv a fost ca nu se poate modifica setarea - nici din combinatie de butoane, nici cu unterfata AM (opcom, opel scanner) si nici cu tech2.
Adica ramanem la "ata ete, asa functioneaza" - daca dai maneta de semnalizare pana la jumatate, o sa iti climeasca semnalizarea de 3 ori si gata. Daca vrei sa clipeasca mai mult, dai maneta pana la capat, si tii minte dupa ce termini manevra sa o dai in partea ailalta, ca sa opreasca "clipitul"
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR