Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Mai bine cumperi unul nou decat unul sh uzat. Pretul e pana in 150 lei. Poti incerca si rasucirea lui intr-o prima faza.
Skip ads

  • Kodatu Sep

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2004 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Salut, cine e din București sa ma ajute și pe mine cu rotirea ansamblului? Si eu am aceasta pocnitura, și mi-ar plãcea sa nu o mai aud.
Mi-e frica sa nu îl scap jos în ușa și sa ma apuc sa desfac toatã ușa sa îl scot, asa ca ar fi mai indicat sa fac cu cineva care a mai fãcut aceasta operațiune.

Va mulțumesc.

PS: bere din partea casei
  • mirel_ch

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Colegule, te ajut eu. Poti veni maine la Agip
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut, Scuze pt off. dar... imi poate spune cineva cum ajung la difuzoarele din portierele de pe fata? trebuie scoasa toata fata portierei ? ..sau doar carcasa unde e protectia metalica unde e difuzorul? Imi vibreaza ceva la unul din ele si as vea sa il consult.
Cu respect,
Gabriel
Skip ads

  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
CapellaCt a scris:@TwinsFather in poza de mai jos se explica cum se face reglajul:

Salurare...are cineva idee daca reglajul acesta este valabil si pentru astra h? La viteza se aude un fasait,iar daca trag de usa in timp ce merg nu se mai aude acel fasait.problema asta am remarcat-o de cand a venit frigul,probabil ca din cauza chederului care nu se mai muleaza perfect.astept raspuns in legatura cu reglajul pentru astra h.
  • svg_gabriel10

  • Mesaje scrise: 395
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2012

  • Mesaj Privat
@florin, salut! Nu stiu sa iti raspund daca e valabil reglajul si la Astra H. E cel mai probabil chederul care nu se mai muleaza bine. La temperaturi mici devine mai rigid. Daca e si vechi.... poti sa incerci sa il schimbi.
Varianta tzaraneasca: Poti sa cumperi un tub de mastic negru si...daca te pricepi, poti sa ii aplici un strat uniform de 1-2mm pe suprafata de contact.
Cu respect!
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
as prefera sa il schimb,doar ca imi e teama ca nu se va mai aseza la fel ca cel din fabrica.cred ca o sa incerc in prima faza sa dau cu glicerina boraxata pe chedere si sper sa se inmoaie,astfel incat sa nu mai am probleme cu zgomotul.
  • marian jonny

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2011 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2008

  • Mesaj Privat
va salut .am o problema si eu cu usa pasagerului in sensu ca are joc mare in bolturile de la balamale.nu stiti daca aceste bolturi se pot schimba sau trebuie schimbate balamale cu totul si daca se pot care ar fi procedeu .mersi
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Schimbi bolturile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR