Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
am cateva (4) puncte pe capota (exact deasupra grilei cu sigla), unde mi'a sarit griblura. am remedait imediat cu o picatura de vopsea sa nu inceapa sa rugineasca, dar nu sunt deloc multumit cum arata si ma gandesc sa vopsesc toata capota. intrebarea mea este, daca cineva site un atelier de vopsitorie profi unde sa'mi scota capota exact la culoarea masinii. a mai vopsit cineva bucati din masina si a fost multumit de rezultat?
Skip ads

  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
La Opel pentru vopsire componente se ia in considerare codul culorii care se gaseste undeva pe caroserie. Eu sunt programat la Opel Dibas in 22.12.2004 pentru vopsire aripa spate. Daca mai ai rabdare iti spun eu cum a iesit.
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
sarumana. am rabdare... abia la vara ma gandeam sa fac operatia. astept sa vad cum iti iese. ce culoare e a ta? cat te costa?
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Abia am vopsit eu capota la service-ul COM NICO SERV din Militari (langa METRO Militari). A iesit super, sunt ff multumit. Pret, relativ ok, dar daca vrei calitate...
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
ce culoare??...e metalizata?..ce e relativ ok?...spune pretul.
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Masina e visiniu metalizat (o vezi la "Ai un opel... - vectra mea").
"RELATIV OK" - ma refeream la pret, adica nu e chiar ieftin, dar cum am mai spus, daca vrei calitate...

Un pret exact nu pot sa-ti spun pt ca eu am mai facut cate ceva la service-ul asta si mi-au facut factura pe tot la un loc. Eu cred ca ce te intereseaza pe tine = in jur de 3 mil. lei (cu vopseaua lor)
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Daca vrei iti dau un nr de tel sa te interesezi exact. Vorbesti direct cu seful sectiei.
  • Adi B

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2004

  • Mesaj Privat
In timi, am vopsit o aripa stg fata si ma costat cu tot cu indreptare ... 2 mil. Recunosc ca nu era tare botita ... Smile la un tip particular ... ce pot spune, tipul a lucrat fff bine, nici nu-ti dai seama de lovitura. ... cat despre vopsea, a iesit destul de bine, numai ca exista o mica diferenta, deh, restul vopselii a cam stat la soare, ploaia si praful au avut cate un cuvant de spus ... asa ca foarte putin tot se va cunoaste ..., oricat de mult ai incerca sa combini si sa descompui culorile ... A mea e alba ...
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Mikki a scris:iti spun eu cum a iesit.


ai terminat'o? esti multumit?
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Sad din pacate nu am rezolvat inca problema. Pe 22.12 cei de la service mi-au spus ca sunt foarte ocupati si ca nu pot face treaba in 2 zile asa cum mi s-a spus la inceput. M-am reprogramat pentru 14.01.2005. O sa vad atunci cum a iesit si voi posta si aici impresiile mele.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
eu am vopsit o aripa zgiriata de un binevoitor si capota portbagaj (am pus una noua) si au iesit perfect. aripa pe timisoara si capota la service-ul din sfera (razoare). capota au facut-o peste noapte (am lasat masina seara si am luat-o a doua zi dimineata - au cuptor si nu trebuie lasata la uscat)

codul vopselei se gaseste pe placuta din compartimentul motor (cea care precizeaza si masa, tipul motorului, puterea etc. - la mine e chiar deasupra radiatorului)
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Azi am luat masina inapoi de la service. A fost vopsita aripa spate. Sunt multumit, a iesit foarte bine, nu se cunoaste ca a fost vopsita si nu exista diferente de nuanta cu restul masinii.
Skip ads

  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
In Timisoara, am vopsit o aripa stinga fata si ma costat cu tot cu indreptare (nu foarte mult) 50E la un tip particular. Ce pot spune, tipul a lucrat foaret bine iar masina sunt mutumit cum a iestit (masina este un Astra F din 93 - negru metalizat)
Exista o mica diferenta fata de restul vopselii, diferenta pe care eu o consider normala, codul de vopse e identic dar o pare a sta la sore, plaie, praf ... si una nu. Diferenta a fost foarte puti vizibile la inceput dar dupa un polish abia se mai cunostea diferenta (adica am mai intrebat ceva prieteni care e partea vopsita nou si mai mult de jumatate nu au recunoscut Question Question ) ...astea se intimplau acum 1.5 ani, iar cam dupa 3 luni culorile sunt identice, eu nu mai sesize nici o diferenta.
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
@Thanatos : problema ta se poate rezolva fara sa te coste deloc mult si fara sa vopsesti toata capota.
Am un vopsitor de la Mercedes care este pur si simplu geniu si lucreaza la niste preturi fff mici.
Acele puncte de rugina se pot rezolva doar printr-un retus, fara sa vopsesti toata capota, este inutil sa o incarci cu straturi suplimentare de vopsea.
Eu am avut la VW retus la o aripa, practic a vopsit 10% din ea => puteai sa te uiti pe soare puternic ore in sir la ea si nu iti dai seama ca a fost facut retus acolo.
  • dragos_itd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alexandria
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2004

  • Mesaj Privat
si nu ne dai si noua detalii despre acel vopsitor? un numar de telefon, ceva ...
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
...da-i si tu un search pe forum, am mai postat in vreo 2 locuri, nu mai tin minte exact unde.
  • Florin c

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Thanatos! Daca esti din Ct. du-te in spate la R.A.R. la B.L.C. si te rezolva baietii de acolo. Din start iti spun ca ce vei vopsi va fi mai lucios, doar atat(un polish rezolva diferentele). A mea este Aruba Blue(nemetalizata dar prtentioasa) si a iesit perfect, ce-i drept nu este metalizata! Ca pret, bara fatza si aripa a fost cam 6.500.000 lei, dar a fost pe asigurare, dar cred ca o sa scoti mai putin... Cuptor, tot ce trebuie...
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Omule thanatos este din alta CT un pic mai departe... nu de pe litorralul marii Negre
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
foarte apreciat sfatul. ma intereseaza pt la vara cand o sa fiu in constanta. poate imi arati si mie cum a iesit si imi explici cum ajung acolo. fac cinste.
  • Florin c

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2004

  • Mesaj Privat
OK Hombre, se rezolva! Bafta.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR