Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • w1sh

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salutare...as dori sa schimb si eu boxele pe fata cu care a venit masina echipata cu acest model adica http://www.be-loud.ro/produ...dthunder/RTS-652/
Intrebarea mea este:...oare imi rezista cd-playerul( http://www.be-loud.ro/produ...oneer/DEH-2020MP/ )?sau trebuie ceva amplificator? ....ca din cate am citit, suporta doar 4x50w...
Pe spate am tot un sistem mtx adica http://www.be-loud.ro/produ...dthunder/RTS-502/
Skip ads

  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
CD playerul n-are cum sa nu reziste pentru ca el scoate puterea. Boxele trebuie sa poata face fata la cat scoate CD playerul. Daca tu crezi ca acum se aude prea incet la ce ai si vrei mai mult, indiferent ce boxe (eventual subwoofer) pui, o sa iti trebuiasca amplificator.
  • w1sh

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
tannu a scris:CD playerul n-are cum sa nu reziste pentru ca el scoate puterea. Boxele trebuie sa poata face fata la cat scoate CD playerul. Daca tu crezi ca acum se aude prea incet la ce ai si vrei mai mult, indiferent ce boxe (eventual subwoofer) pui, o sa iti trebuiasca amplificator.


doresc sa le schimb ca atunci cand le-am avut doar pe cele din fata le-am fortat si acum cand dau mai tare volumu am probleme cu sunetu...din cauza lor:)
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salut!

Cu siguranta rezista playerul la boxe. Invers ar fi fost o problema. Eu am un player original de opel, 441 xed, si pe fata am boxe sistem mac audio. Totul merge brici.
Ce iti recomand, totusi: pentru o calitate superioara a sunetului, i-ati si un amplificator pentru boxele fata/spate. Chiar merita!
Skip ads

  • w1sh

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
adware_man a scris:Salut!

Cu siguranta rezista playerul la boxe. Invers ar fi fost o problema. Eu am un player original de opel, 441 xed, si pe fata am boxe sistem mac audio. Totul merge brici.
Ce iti recomand, totusi: pentru o calitate superioara a sunetului, i-ati si un amplificator pentru boxele fata/spate. Chiar merita!


dupa ce imi pun si acest sistem am sa revin zilele astea cu detalii...poate si cu un amplificator:P
  • bogdan25c

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2008

  • Mesaj Privat
w1sh a scris:
tannu a scris:CD playerul n-are cum sa nu reziste pentru ca el scoate puterea. Boxele trebuie sa poata face fata la cat scoate CD playerul. Daca tu crezi ca acum se aude prea incet la ce ai si vrei mai mult, indiferent ce boxe (eventual subwoofer) pui, o sa iti trebuiasca amplificator.


doresc sa le schimb ca atunci cand le-am avut doar pe cele din fata le-am fortat si acum cand dau mai tare volumu am probleme cu sunetu...din cauza lor:)




Nu vad cum le-ai fortat!? In mod normal orice cd player are iesiri pt fiecare boxa in parte...daca nu ai avut boxe pe spate nu inseamna ca le fortezi pe cele de pe fata!
  • aditz6

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ma gandesc ca le-a fortat cu volumu, adica a dat discoteca in masina Smile)
  • w1sh

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
aditz6 a scris:ma gandesc ca le-a fortat cu volumu, adica a dat discoteca in masina Smile)


eram si eu "obsedat" de muzica la inceput...de abia luasem masina...si vroiam sa ascult muzica tare:)))
Skip ads

  • INTER

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
daca boxele sunt mai puternice decat casetofonul atunci o sa ai probleme legate de fidelitatea sunetului si o sa ai nevoie de ampificator. daca tot vrei sa faci o treaba buna atunci recomand fara discutii un amplificator...
  • w1sh

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
INTER a scris:daca boxele sunt mai puternice decat casetofonul atunci o sa ai probleme legate de fidelitatea sunetului si o sa ai nevoie de ampificator. daca tot vrei sa faci o treaba buna atunci recomand fara discutii un amplificator...


am montat acel sistem pe fata...se observa diferenta fata de cele standard...pe la volum dat la 30% apar problemele legate de sunet
Acum sa vad cum le marit pe alea standard:))
  • INTER

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
apar probleme legate de sunet...dar amplificator nu ai pus?
  • w1sh

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
INTER a scris:apar probleme legate de sunet...dar amplificator nu ai pus?


momentan nu am pus...am sa pun luna viitoare pt ca cei de la service mi-au spus ca nu o sa am probleme legate de sunet..."merg domne fara nici o problema"
Skip ads

  • w1sh

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
w1sh a scris:
INTER a scris:apar probleme legate de sunet...dar amplificator nu ai pus?


momentan nu am pus...am sa pun luna viitoare pt ca cei de la service mi-au spus ca nu o sa am probleme legate de sunet..."merg domne fara nici o problema"


modelul asta oare e bun? http://www.tornadoshop.ro/a...tor-mtx-x502.html ...nu prea ma pricep la amplificatoare..
  • INTER

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
iti trebuie un amplificator pe 4 canale. cel prezentat de tine este pe 2 canale si astfel amplifici doar boxele fata sau spate. cu cel pe 4 canale amplifici atat boxele fata cat si pe cele de pe spate si astfel cresti fidelitatea sunetului la volum ridicat. deasemenea puterea rms a amplificatorului trebuie sa fie cel putin egala cu cea maxima a boxelor (60W daca am vzt eu bine in linkurile postate de tine). din pacate nu stiu daca o putere rms mai mare decat cea a boxelor afecteaza sau nu sistemul, aici intrebi tu cand il cumperi.
am observat ca boxele pe care le pui pe fata au 50W iar pt cele de pe spate discutam de 60W...indicat era sa pui boxe egale astfel incat sa functioneze liniar la aceeasi valoare, asa insa vor functiona la valoarea cea mai mica, 50W...impedanta boxelor e iarasi importanta, adica sa nu fie mai mica decat cea a amplificatorului.
  • w1sh

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2010

  • Mesaj Privat
INTER a scris:iti trebuie un amplificator pe 4 canale. cel prezentat de tine este pe 2 canale si astfel amplifici doar boxele fata sau spate. cu cel pe 4 canale amplifici atat boxele fata cat si pe cele de pe spate si astfel cresti fidelitatea sunetului la volum ridicat. deasemenea puterea rms a amplificatorului trebuie sa fie cel putin egala cu cea maxima a boxelor (60W daca am vzt eu bine in linkurile postate de tine). din pacate nu stiu daca o putere rms mai mare decat cea a boxelor afecteaza sau nu sistemul, aici intrebi tu cand il cumperi.
am observat ca boxele pe care le pui pe fata au 50W iar pt cele de pe spate discutam de 60W...indicat era sa pui boxe egale astfel incat sa functioneze liniar la aceeasi valoare, asa insa vor functiona la valoarea cea mai mica, 50W...impedanta boxelor e iarasi importanta, adica sa nu fie mai mica decat cea a amplificatorului.



am inteles...mersi mult pentru sfat:P...am vrut sa pun tot acelasi model "RTS" si pe fata cum aveam si pe spate.Pe fata boxele au 60w si pe spate au 50w
  • INTER

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
sper sa te ajute. succes
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR