Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Cat adevar si cata minciuna este in acest clip? Puteti comenta aici.....


Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Eu am comentat cand a fost cazul. Acum, imi rezerv dreptul sa-mi rad in barba.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Eu am comentat cand a fost cazul. Acum, imi rezerv dreptul sa-mi rad in barba.

Atentie dodo ca nu se refera doar la actualii....treaba asta dureaza de 20 de ani si sunt si ai tai incriminati cu varf si indesat! Chiar doresc sa intelegi odata ca nu-s portocaliu! Am votat cu chiorul, doar pentru simplu motiv ca are in spate o caracatita de mafioti mai mica, comparativ cu monstruasa coalitie PSD-PNL-PC-UDMR si alti agarici gen Gigi Becali si Vadim Tudor! Acesta a fost rationamentul pentru care am decis sa pun stampila pe chior! Asta mi-as dori sa intelegi...este o mare diferenta intre unul care este activist sau sustinator si altul care la un moment a decis pe baza unui criteriu sa puna o stampila! Sau poate nu esti de acord ca in tara asta sunt 3 mari clanuri mafiote legiferate ca partide....
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Mai sunt cativa pasi pana sa ajungem in situatia Greciei.....putini, foarte putini. Sunt curios ce se va intampla atunci. Sunt curios cat va mai rezista romanul. Sunt curios sa vad cat de lasi suntem ca natie. Sunt curios sa vad cati din cei care se bat cu pumnul in piept pt o Romanie mai buna vor fi in strada.
Skip ads

  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Plec pe Marte....!
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@D_M_G - continui sa cred ca doar noi suntem in stare sa schimbam tara noastra.Si nu o sa reusim nimic atata vreme cat stam deoparte nepasatori cand unu sau altul e furat,cand un "animal" bate un caine,cand bagi mana in buzunar sa-i dai doctorului ceva ca sa-ti arunce macar o privire,cand nu o sa mai fim nepasatori cand arunca cineva o hartie pe jos in fata noastra,cand o sa stam la rand calumea la gara sau oriunde altundeva,unul cate unul,si nu ca oile lu' Beecaaaliii...
Si inca mai am exemple dar am sa ma opresc aici ca sa nu plictisesc...

@rastafarianul - romanul nu o sa iasa in strada.Sa nu-ti faci iluzii.Romanul duce greul asa cum l-a dus in secolele de subjugare fata de innalta poarta!

@89dam - pe Marte au taxa de prima inmatriculare mai mare decat la noi.Totusi am auzit(pe surse) ca cica daca ai masina verde nu platesti nimic Smile
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ma asteptam ca dupa 20 de ani, poporul sa aiba suficienta maturitate din punct de vedere electoral, incat sa distinga speciile de hoti care s-au format in acest timp. Daca pana acum stiam ca toti sunt hoti si alegeam unii dintre ei se pare ca de data asta 50% dintre votanti au gresit grav, hotii. Partea proasta este ca o mare parte dintre votantii lor inca mai cred in ei si acum, cand noi ceilalti de abia asteptam sa treaca mandatul acesta.
Vorbele-s de prisos.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
@rastafarianul
Pasii sunt multi si marunti pina ce romanii vor copia pe greci....acestia chiar daca traiesc mult mai bine decat noi, au iesit puhoi in strada sa le puna talpa in bot guvernantilor referitor la imprumutul FMI! Si sa nu uitam ca ei chiar si azi au resurse de plata a acestor imprumuturi! Numai daca ar vinde o parte din insule, sau din imensa flota maritima detinuta, ar scapa de acel deficit! Pe cand la noi....este jale si lacrimi...nu mai avem nici o resursa care se poate vinde! Toate au fost deja vandute de anumiti indivizi in numele poporului, catre austrieci, indieni, germani, americani si francezi...deja suntem ai altora!

@stocariu
Specii de hoti sunt in toate cohortele politico-mafiote (a se citi partide), iar noi nu avem alternativa! Suntem limitati (a se citi blestemati) sa alegem pe unu' de la PSD, PDL, sau PNL...deci rotirea la ciolan si furaciune a cadrelor!

@89dam
Mai ramai pe la noi dam-ule....acolo este posibil sa gasesti taxe pe aer si imponderabilitate!
Skip ads

  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Deja nu mai au ce sa fure... daca maresc taxele poate vor avea din nou ceva de furat.....

Si una dinte cele mai haioase fraze: "Nu fura! Guvernantii nu accepta concurenta..."
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Eu am comentat cand a fost cazul. Acum, imi rezerv dreptul sa-mi rad in barba.


Subscriu
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
calin1945 a scris:Deja nu mai au ce sa fure... daca maresc taxele poate vor avea din nou ceva de furat.....

Si una dinte cele mai haioase fraze: "Nu fura! Guvernantii nu accepta concurenta..."



Adevarat graiesti,am un cadou pentru tine. Wink
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Adevarul e ca meritam ce ni se intampla, atata vreme cat oameni care au iesit de sub comunism isi trimit copii sub alt tiran pentru 2 pungi de faina ... de ce zic tiran ? pentru ca este ! actualul presedinte este un tiran, iar fatada asta cu "o caracatita mai mica" se pare ca prinde ... daca vreti sa vedeti cine ne va conduce si dupa ce mandatul dansului va lua sfarsit, uitati-va la Rusia Wink va spune ceva numele Vladimir Putin ?
Deci, parerea mea : nu avem niciun fel de scapare, mi-am pierdut orice fel de speranta in dreapta gandire a romanului, chiar si cea de pe urma, plec, ma duc sa sperii maimute in Congo si sa indrept banane la schimbul de noapte, nu mai pot si nu mai vreau sa fiu mintit si scuipat intre ochi in timp ce mi se baga mana in buzunar fara a avea dreptul de a riposta ...
Skip ads

  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu regret nici o clipa ca am plecat din Romania, sind aproape opt ani in care tot am sperat si inca mai sper ca ma voi intoarce dar se pare ca este din ce in ce mai rau. Adevarul e ca la ultimele alegeri nu aveai cu cine sa votezi, toti o apa si un pamint, spuneau ceva in seara asta nu am inteles prea bine sa ia 25% din salarii si 15% din pensii asa ca sa mai cumpere niste ceasiri aurite in Bucuresti si niste palmieri in Galati risul lumii
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
daniel30 a scris:
...spuneau ceva in seara asta nu am inteles prea bine sa ia 25% din salarii si 15% din pensii asa ca sa mai cumpere niste ceasiri aurite in Bucuresti si niste palmieri in Galati risul lumii


Ai inteles foarte bine. Salariile bugetarilor scad cu 25%, iar pensiile cu 15%. O conducere atat de ticalosita, cinica si de scarboasa n-a avut Romania niciodata.
Marinarul ala chior, semianalfabet si alcoolist n-are limite: bea cu ghiolbanii prin carciumi "ministeriabile" dupa care conduce masina proletara, bate cu palma-n podea "dansand" cu tiganii dupa care-o face pe una "tiganca-mputita", fura telefoane de la ziariste pe care le numeste "pasarici", "pastoreste" achizitionarea de super-masini (peste 70000-80000 E/buc) din banii NOSTRI, bate copii la mitinguri electorale, lupta pentru mentinerea in functie a unui premier-marioneta cu limbaj de lemn, care joaca asa cum ii canta el si-l pupa-n c**r pana-l scapa de hemoroizi.
Fratilor, Ceausescu a fost copil. Hitler, Stalin, Fidel, Mobutu se zvarcolesc in morminte, ofticati ca a aparut un dictator mai ceva ca ei.
El e de vina? Nici vorba! NOI suntem. Ne meritam soarta.
Ceea ce face acum este GENOCID. Cand te gandesti ca pentru genocid a fost impuscat Ceausescu. Pe vremea aluia nu se murea de foame, nu se sinucidea nimeni pentru ca nu mai avea ce pune pe masa.
La o pensie de 600 lei, 15% reprezinta 90 de lei! Sunt curios cati pensionari se vor sinucide, si nu numai.
Mi-e scarba si rusine de neputinta romanilor de a lua atitudine.
Mi-e scarba si rusine ca sunt roman.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Si sa nu ne imbatam cu apa rece! Acesta este doar inceputul! FMI a acceptat doar temporar aceste masuri si in termen de cateva luni va veni sa vada daca ele s-au concretizat! Daca nu...si asa va fi sigur, urmatoarele masuri pe linga cele anuntate in aceasta seara, vor fi cresterea impozitelor! Chiorul are o vina imensa, tinand in guvern agarici gen Boc, Berceanu, Vladescu dar sa nu-i uitam si pe liberali si psd-isti care au contribuit vartos la haosul concretizat in acest an! Chiar am devenit sadic de curios cat mai joaca romanul de rand rolul caprei cu fustita pusa in cap!
L.E. Va mai amintiti de anul 1996, cand a fost abrogata Legea 18 ce stipula controlul averilor ilicite, care functioneaza perfect si acum in majoritatea tarilor UE, si punerea in opera de catre Brucan a Legii 15 care a trecut toata averea facuta de mana romanilor in patrimoniul statului, cu puteri depline de privatizare a acesteia de catre anumiti ordinari? Poate unii dintre voi sunteti tineri sa puteti sti....E, de atunci a inceput adevaratul masacru impotriva romanilor! Din ce in ce mai persistent si acutizat pina azi! Puneti-va intrebarea de ce voi sau parintii vostrii nu au acumulat sute de hectare de teren, vile nesimtite la munte , la mare si in Bucuresti, conturi babane si masini de lux...precum cei din clasa politica! Raspunsul este simplu....doar cei care au "privatizat" (devalizat) IAS uri, SMT uri, uzine, combinate, subsolul Romaniei, subsolul Marii Negre, etc...au putut face aceste averi ! Ii cunoasteti? Sigur ca da....
Multi spun ca poporul este de vina....NU ! Indiferent de cine cu cine a votat, cei din popor au pus stampila cu credinta certa ca va fi mai bine pentru ei! De vina sunt toti din clasa politica, care le-au inselat credinta, acestia avand obligatia sacra sa aduca prosperitate, stipulata in constitutie si prin juramant! Nu poporul este vinovat....
Si sa nu credeti ca am deschis acest topic ca sunt frustat sau afectat in vreun fel! Personal am destule resurse sa nu ma vait! Mai repar cate un aparat electronic, mai vand o salata, o rosie sau vanata, mai umblu pe la conturi...toate facute cu sudoare intr-o viata de om.....poate chiar ma hotarasc sa vand si apartamentul si sa plec la cealalta resedinta de la tara.....deci sunt la adapost! Mai greu poate fi de unii care rad pe aici....


Ultima modificare facuta de D_M_G la Vin 07 Mai, 2010 12:09 am, modificat de 4 ori in total
  • Me & Astra

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2000 x 20 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Eu am comentat cand a fost cazul. Acum, imi rezerv dreptul sa-mi rad in barba.

Subscriu si eu Smile.
Si daca la discursul "primului ministru " numai zambeam, am ras de-a binelea cand am citit pe un forum urmatoarele: "Dragi romani va astept la referendum pentru modificarea constitutiei!Vom avea maxim 300 de parlamentari iar numarul mandatelor pentru presedinte va creste de la 2 la 5!Primii 1000 de romani care vor vota modificarea constitutiei vor primi un kilogram de faina si unul de zahar! Va astept la vot sa-i ardem pe coruptii comunisti!".
Dintre toate promisiunile cu care , vorba lui Badea "i-a prostit pe prosti", asta cu starpirea comunismului ramane totusi cap de afis. Si s-a facut vrerea lui, nu mai e comunism. Eu ma bucur enorm, voi nu? Smile
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Slick a scris:
dodo_13 a scris:Eu am comentat cand a fost cazul. Acum, imi rezerv dreptul sa-mi rad in barba.


Subscriu


Idem .
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Poate gresesc in ceea ce spun,deja am baut 2-3 beri, dar sincer sunt foarte curios unde se va ajunge? Oare mai avem un pic si iesim in strada? Mie lucrurile pe care le fac "astia" din conducere mi se par gandite de niste retardati mintal. Si un copil care are macar 4 clase ar rezolva problema crizei mai bine ca cei din conducere.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
@gogo_y17dt
Pai la noi pun pariu ca nu vom vedea lupte de strada ca in Grecia! Si guvernantii fosti si actuali stiu asta foarte bine...adica faptul ca romanii au devenit mielusei in timp si spatiu! De ce crezi ca serviciile si aparatul represiv au marite salariile cu 40%...nu ca sa-si faca treaba bine? Deja la toate jandarmeriile din tara se prelucreaza scenariul asta! Si sa nu ne facem iluzii ca in folosul multimii....
  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Sunt foarte constient ca ROMANII nu vor iesi in strada dar totusi vreau sa cred ca mai putem inca sa ne ridicam impotriva tiranilor. Smile
Chestia cu salariile ii afecteaza si pe jandarmi si pe politisti dar nu cred ca se va ajunge la o confruntare deoarece suntem in UE si nu se va lasa sa ajungem iar la o revolutie.
Oricum daca va mai ramane conducerea asta mult timp in loc de ROMANIA pe harta va scrie R.I.P.(rest in pieces)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR