Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • Preotzelul

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Salut,
am un Opel Vectra B din 96,motor de 1.8 benzina, cutie automata.Recent am fost cu el in service sa ii schimb distributia si sa vad dc nu-mi merg acele la bord,akolo mi s-a constatat o eroare la senzorul de turatie de la axa cu came...l-am inlocuit si acum turometrul si kilometrajul tot nu functioneaza,mecanicul spunandu-mi k acul de kilometraj este stricat si ca tre sa merg sa cumpar ceasurile de bord cu totul.Am gasit la dezmembrari un panou de bord cu ceasurile dar este de pe un vectra b tot cu motor de 18 ca al meu numai k este fabricat in 2001 si a mea este in 1996.Credeti k mi se potriveste?Multumesc anticipat...
  • Preotzelul

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Salutare din nou...nu am primit nici un raspuns de la voi pt problema mea.Sa inteleg K si pe voi va depaseste asa cum s-a intamplat cu toti mecanicii la care am fost?Ajutati-ma macar cu un sfat daca nu cu o rezolvare...
  • Doru Lucian

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2011

  • Mesaj Privat
ceasurile sunt la fel.iar problema ta ...avind in vedere ca la cele cu cutie manuala turometrul il citeste din ecu motor si Km-trajul din modulul de ABS,iar a ta ,fiind cutie automata,mai citeste ceva si din ecu cutiei(traction control)posibilitatile de defect pot fi,cel mai probabill ceasurile ,dar nu e exclus sa ai eventuale probleme la instalatia electrica ,fire intrerupte etc etc ,sau la modulele enumerate mai sus .pune testerul si pe modulul ABS,pe modulul cutiei,vezi daca ai ceva erori,si din cite-mi amintesc ....nu mai stiu sigur dar e posibil ca un tester bun sa poata face teste pe instrumentele de bord.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR