Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • b_67_dec

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2006

  • Mesaj Privat
salut am mai scris tot in acest forum acest mesaj dar nu-l mai gasesc asa ca incep sa-l scrii din nou si ii rog pe cei responsabili daca mai gaseste acest mesaj duplicat sa-l stearga; deci am urmatoarea problema motorasul meu de geam electric de pe stanga spate s-a ars l-am dat la cineva acum 6 luni sa-l repare si dus a fost nu mai dau de el probleme e ca nu mai gasesc motorase de spate nicaieri si ma gandeam ca poate pot lua unul de pe stinga fata adica de la sofer ca se mai gasesc si sa-l pun in spate in locul celuilalt so potrivi? ca usa e la fel pozitionata voi ce ziceti ati mai facut asa ceve? sau bat campii? sau teoretic ar trebui sa mearga orice motoras daca firele sunt legate cum trebuie chiar daca nu se potriveste in lacasul de usa ma gandeam ca izolat bine si pus undeva in usa sa nu incomodeze ar merge ce ziceti?
Skip ads

  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,

Problema nu este de fire .Problema este in modul cum actioneaza . Sincer nu mai tin minte daca motorasul se poate da jos de pe macaraua fata sau spate si ar arata la fel ca si mod de prindere si actionare de macara .Daca coincid , mai e problema de cursa pe care o face pe inchis is deschis . In afara de asta , nu ar trebui sa ai alte probleme.
Practic nu am auzit pe nimeni sa faca asa ceva si cu siguranta cred ca s-a gandit cineva . Concluzia este ca exista totusi o problema .

Bafta ,
  • valeriu_48

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 y 17 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Intereseazate daca merge de la zafira ca am eu, la astra g motorasul stiu ca merge de la zafira.Masina este aceea din semnatura.Motorasele se demonteaza la macaralele din spate
  • b_67_dec

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2006

  • Mesaj Privat
I-ti multumesc tare mult [INTERZIS]
Skip ads

  • Adrian12

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2009

  • Mesaj Privat
daca nu ai gasit am eu original de stanga spate.daca vrei putem discuta.eu l-am avut pe masina dar mi s-a rupt cablu de ridicare coborare si l-am schimbat cu totul.multe salutari
  • b_67_dec

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2006

  • Mesaj Privat
salut da sunt interesat, de fapt am nevoie doar de invertorul de curent este o chestie care are 2 suruburi si este atasat de macara linga motoras am o poza o sa fac o decupare sa-ti dai seama exact care este eu am nevoie doar de partea care este desenata cu rosu daca desfaci alea 2 suruburi se ccoate o placa cu circuite electrice eu doar de partea aia am nevoie [INTERZIS]
  • Adrian12

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2009

  • Mesaj Privat
salut,da este de stanga spate,opelul meu este din 2000 astra sedan,al tau am vazut ca este scurt,aici nu stiu daca se potrivesc,in rest eu til dau cu tot cu motoras nu are rost sa-l mai desfac,iar in ceea ce priveste pretul astept o oferta din partea ta.astept raspunsul tau si dupa asta o sa te sun.multe salutari
  • b_67_dec

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2006

  • Mesaj Privat
pai nu stiu man ,zii u un pret ca sincer habar nu am cat sa-ti dau pe el si nici nu stiu daca merge daca se potriveste nu stiu zii u un pret si daca i-mi convine asta e i-l iau asa cu riscurile aferente, stima
  • Adrian12

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2009

  • Mesaj Privat
salut,scuze ptr intarziere dar am fost ocupat si nu am putut sa-ti raspund.habar nu am cat sa-ti zic de pret oricum nu pretind marea cu sarea un pret modest.cat despre piesa respectiva eu nu am indoieli,daca tu esti sigur ca aia e defecta nu trebuie sa-ti faci nici un fel de probleme.salutari
  • b_67_dec

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2006

  • Mesaj Privat
sal hai suna-ma la 0763431866 si vb la tel sa stabilim detaliile
  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Macaralele sunt aceleasi pentru hatch, caravan sau sedan, chiar daca partea de sus a usii(cu geamul) este diferita.
Nu stiu daca merg de pe bertone, desi nu cred.
  • adrian1996

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2013

  • Mesaj Privat
salut am si eu o problema cu geamul de la sofer care este electric nu mai ridica macaraua deloc, mi sa blocat geamul la jumatate.mentionez ca cel din dreapta merge
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR