Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • BObOc

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
salutare ! vreau o parere de la voi . la viraj indiferent in ce directie , stanga sau dreapta, se aude un sunet ca un scartait dar, nu e metalic ! problema asta apare si in mers si cand masina sta pe loc si virez ! acum 2 luni am schimbat rulmentii de sarcina si bieletele antiroliu(sper ca am scris bine) pentru ca mi s-a spus ca ele sunt devina , defapt nu erau aceste piese, desi trebuiau oricum schimbate . mecanicul a zis ca este un cauciu sau un fel de protectie care se prinde cu cleme in oala aia de la rulmentul de sarcina si cica cleme alea sunt roase , nu fac prinderea buna si tot scapa . el a uns acolo cu vaselina si nu a mai scartait dar , cum a venit frigul acesta turbat cum din nou suna ! ziceti si voi ce parere aveti sau poate ati avut problema asemanatoare si ati rezolvat-o altfel
Skip ads

  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ulei servo?
  • flavy16

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2000 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Sau rulmentii de la flanse.
  • Cipicao

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
sa nu fie oare de la planetara?
Skip ads

  • crisu rcd

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Asa mi se aude si mie cum i se aude lui boboc,cica cineva mi-a zis ca ar fii carbunii la alternator fac asa cand intra in sarcina sau pompa servo, doar cand e frig de freo 4 zile nu mai mi-a facut. Shocked nu pot sa-mi dau seama ce e dar daca aflii anuntama si pe mine,ms
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
La bobocel problema se cam stie de unde provine de indata ce "nea caisa",mecanicul,a pus vaselina acolo si nu mai facea . Ce dovada de unde provine zgomotul mai doreste daca s-a umblat acolo si nu mai facea Neutral .
  • BObOc

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
exact cum a zis casspy. ala a facut acolo ceva ghidusie , dar cum a dat frigul cum a revenit sunetul.astazi o sa incerc altceva ce am vazut tot aici in forum pe undeva ... sa pui ulei de motor pe acolo pe sus , unde sunt rulmentii de sarcina , exact sub capota.oricum pana la urma o rezolv ca ma scoate din minti si o sa va supun ce si cum . oricum tind sa il cred pe mecanicul ala pt ca e un scartait "cauciucat" ca sa zic asa !
  • BObOc

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
am revenit cu un update ! am luat capacelele alea jos am pus ulei si surprinzator s-a ameliorat sunetul . ATENTIE s-a ameliorat nu a disparut . cum a stat putin si a venit noaptea si frigul iara suna , nu asa tare dar suna .
  • costy_psy2007

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Am o problema cu un opel vectra a 18i ,
de cateva zile in mers cand virez stanga sau dreapta doar cand e in cuplaj(in viteza si motorul trage) se aud pocnituri constante cand e pe liber si merge din inertie... nu se aude nimic si tocmai am scozs masina din service ;internata tot pentru aceeasi problema ; si vre-o 30 km nu mi-a mai facut, insa pe masura ce merge pocniturile sunt tort mai puternice se simt si in volan trage stanga de rupe si tremura serios volanul cand virez catusi de putin .... Mecanicul la care am fost mi-a schimbat un capat de bara pe stanga
si cap de planetara pe dreapta.. in rest cica a controlat si nu mai e nimic uzat .... Ce sa fie oare !? a.. are si servo Ma puteti ajuta ?!
Multumesc !
  • costy_psy2007

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2012

  • Mesaj Privat
maine ma duc din nou la mec. sa vad e are
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR