Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • tenk

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salut tuturor si o primavara frumoasa !
Am tot vazut discutii si cereri de cumparare pt geam oglinda stanga, dar nu am gasit remedieri.
As dori sa stiu daca se mai poate lipi. Spre norocul meu geamul nu s-a spart si ma intreb daca exista vreo solutie cu care se poate lipi. Tin sa precizez ca oglinda e incalzita, iar in spate avea ca un fel de banda neagra termoconductoare.
Daca nu exista am sa dau comanda de geam cu tot cu partea din spate (cea din plastic), dar totusi astept un raspuns poate se poate rezolva si altfel pentru ca am vazut mai multe persoane care au reusit sa salveze geamul dar au decis sa cumpere geam + plastic.
Multumesc!
Skip ads

  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Aceeasi faza a patit-o un prieten de-al meu si din intamplare eram cu el in masina...A luat o groapa si s-a desprins sticla de pe dreapta .Noroc ca era geamul deschis pe dreapta si am prins-o repede.Am oprit amandoi la primul magazin si am luat un super glue si am lipit-o la loc.Da inainte sa o lipim am degresat un pic chestia aia neagra pe care vine lipita sticla cu un pic de benzina(avea el intr-o sticla in masina).Vad ca de anul trecut ii tine perfect si incalzirea la fel ii merge bine...
Oricum pe atunci eu nu aveam opel si ce am mai ras de el ca si-a luat caruta de masina la care ii cad piesele cand da in gropi... Laughing
  • tenk

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Am rezolvat si eu tot cu superglue. Am pus in 6 puncte pe margini. Acum sta ok vedem in timp. Sper sa mearga si incalzirea Smile)
  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
super glue tine o perioda dupa s ar putea sa cada iar. incercatii silicon sanitar care este mult mai rezistent la apa
Skip ads

  • aalex691

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Am patit anul trecut cu oglinda din stanga tot asa s-a desprins sticla si din ce imi amintesc am rezolvat-o cu niste prelandez, aplicat doar pe margini si in centru parca(merge incalzirea etc).
Sambata trecuta, am dat sa inchid oglinda de pe dreapta sa nu mi-o agate cineva in parcare, si poc sticla, tandari. Am dat comanda, 38 lei, a doua zi, montaj foarte simplu. Daca ai nevoie iti trimit pe pm datele de contact ale firmei unde am dat comanda, vad ca esti tot din Iasi.
  • tenk

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru informatii. Am rezolvat cu superglue, merge si incalzirea s-a dat pe ea si cu turbojet si vad ca se tine bine. Ramane de vazut cat va tine.
Superglue= adeziv metal, sticla, plastic DenBraven cu capac verde.
  • DB31FBY

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2012

  • Mesaj Privat
MIE MI S-A INTAMPLAT ACUM RECENT CHESTIA ACEASTA CU OGLINDA. REZOLVAREA ESTE SIMPLA DACA CUNOASTETI UN CIZMAR VA DUCETI LA EL VA DA PERLANEZ DALA MAI BUN NU CEL DIN COMERT APLICATI PE OGLINDA EVIDENT PE SPATE ASTEPTATI 2 MINUTE SI LIPITI NU MAI ARE MOARTE VOI VA INCALTATI CU INCALTAMINTE LIPITA CU PRELANDEZ DACA NU STIAT SI AVETI CEVA ANI DACA SUNT LIPITE BINE. LA MINE NU MAI ARE MOARTE STIU PE OMUL ACELA CE FELURI DE PRELADEZ ARE NICI CU CUTITUL NU POTI TAIA DUPA CE SE USUCA!

IDEEA ESTE CA NU V-A MAI CADEA NICIODATA LIPIT ETANSAT SI CORESPUNZATOR FIE CA OGLINDA ESTE INCALZITA SAU NU!

EDIT DACA VA PLOUA BANII IN BUZUNAR DUCETI-VA LA OPEL SI CUMPARATI BANDA DE TEFLON. 200 RON ROLA CAM 4 METRI!

INCA UN EDIT NU LIPITI NICIODATA NIMIC LA MASINA CU SUPERGLUE NU ESTE BUN DE NIMIC! VA CADEA IN TIMP SI NU REZISTA LA CALDURA!TESTAT DE MINE/.
  • tenk

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2011

  • Mesaj Privat
35 de lei un geam de oglinda... nu-i un capat de tara. Aici se discuta despre o solutie provizorie. Nu e necesar sa ne dai indicatii cu privire la solutii de 200 lei.
Eu am lipit cu denbraven o balama metalica la tamplarie pvc si are saraca 2 ani de zile de cand rezista, rezista, rezista.

Multumesc pt solutie.
Rog un moderator sa inchida topicul.

Multumesc anticipat!
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
DB31FBY a scris:MIE MI S-A INTAMPLAT ACUM RECENT CHESTIA ACEASTA CU OGLINDA. REZOLVAREA ESTE SIMPLA DACA CUNOASTETI UN CIZMAR VA DUCETI LA EL VA DA PERLANEZ DALA MAI BUN NU CEL DIN COMERT APLICATI PE OGLINDA EVIDENT PE SPATE ASTEPTATI 2 MINUTE SI LIPITI NU MAI ARE MOARTE VOI VA INCALTATI CU INCALTAMINTE LIPITA CU PRELANDEZ DACA NU STIAT SI AVETI CEVA ANI DACA SUNT LIPITE BINE. LA MINE NU MAI ARE MOARTE STIU PE OMUL ACELA CE FELURI DE PRELADEZ ARE NICI CU CUTITUL NU POTI TAIA DUPA CE SE USUCA!

IDEEA ESTE CA NU V-A MAI CADEA NICIODATA LIPIT ETANSAT SI CORESPUNZATOR FIE CA OGLINDA ESTE INCALZITA SAU NU!

EDIT DACA VA PLOUA BANII IN BUZUNAR DUCETI-VA LA OPEL SI CUMPARATI BANDA DE TEFLON. 200 RON ROLA CAM 4 METRI!

INCA UN EDIT NU LIPITI NICIODATA NIMIC LA MASINA CU SUPERGLUE NU ESTE BUN DE NIMIC! VA CADEA IN TIMP SI NU REZISTA LA CALDURA!TESTAT DE MINE/.


pentru informarea ta nu se numeste prelandez sau preladez cum scri tu ci se numeste "prenadez" si nu mai scrie cu litere mari ca se considera ca urlii si e deranjant atat vizual si s-ar putea sa se lege si moderatorii de tine ca nu ai citit si nu respecti regulamentul acestui site.
Cat despre solutia lipirii sticlei si eu tot cu prenadez am lipit-o de vreo 3 ani si inca tine si merge incalzirea bine...
  • ador13

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Pentru a pune oglinda la loc eu am folosit niste patratele dublu adezive (1cm x 1cm), pe care le aveam de la jaluzele (pentru lipire pe termopan).
Oglinda este inca la locul ei, dupa cateva luni.
Banda dublu adeziva cred ca se gaseste la orice magazin de piese auto.
  • mycky22

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2011

  • Mesaj Privat
eu mi-am cumparat una noua ptr k mi-a spart-o un coleg de trafic si m-a ajuns 35 lei.(e tot cu incalzire)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR