Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Stie cineva vreun service Opel de calitate care sa nu te jupoaie sau sa-ti schimbe o piesa pentru un defect minor sau sa diagnosticheze gresit masina ?

Cu Opel Di-Bas m-am lamurit... Nu mai calc pe-acolo... Nu vreau sa incep despre ei si altii de genul lor...
Eu sunt din Ploiesti dar pot ajunge si in Bucuresti pentru a-mi service-ui masina daca stiu ca serviciile oferite sunt de calitate si se mai baga sa si repare nu numai sa schimbe...

Voi ce parere aveti de reprezentantele Opel sau alte "Service-uri" ?
Skip ads

  • klax187

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1994 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eu m-am lamurit cu Gold&Platin (repr Opel din Iasi), dar nu cred ca are rost sa injuram acum serviceurile ... merg acum la un service normal deoarece masina care o am (vectra A) este destul de raspandita cam toti mecanicii se pricep in mare si preturile sunt OK. Eu cred ca mi-as duce masina la reprezentanta doar in cazul unei defectiuni majore.
  • Darkness

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Targu Mures, RO
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Eu am noroc ca am garantie la masina inca aprox 1an si orice se intampla schimba baietii pe gratis Smile lucra repede, bine. nu ma plang. asta la noi in TG MURES ... reprez OPEL "VICTORIA TOTAL"
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Eu m-am lamurit cu Ecomax. Am calcat o data si nu mai calc pe acolo.

Un service foarte bun e Opel West (Oradea). Sunt foarte corecti, iti explica cum sta treaba, te lasa sa te uiti la ei in timp ce lucreaza, iti arata problema, test drive....preturile sunt foarte bune si sa vede ca mizeaza pe calitate, pe relatia vanzator/client.


Opel Arad-Timisoara e tot cam asa.
Skip ads

  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Of eu sunt in Ploiesti... pana la Oradea mai e drum lung... Vreunu mai aproape aveti ? Smile
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
La Bv ai increcat ?
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
la BV sunt mult mai amabili ca la Buc dar tot nu te lasa sa te uiti ce fac masinii tale si nici nu iti explica ce era defect sau altceva...
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Cam naspa faza sa nu te lase sa vezi ca iti fac la masina. Ce circ as face cu ei Evil or Very Mad
In Craiova e un service Opel si sunt si baieti si baieti la mijloc. E unu care e incepator ma feresc de el ca de draq (mi-a uitat in motor 2 chei).

Mai e faza aia: ma duc la ei schimbati aia, cu piese cu tot. Pe factura prima chestie care apare "diagnosticare", ca si le-am spus ce diagnosticare imi face ma ca eu iti spusei tot, veni la voi sa nu ma murdaresc, ca va spun ce si cum face tot (banuiesc ca stiti sa strangeti niste piulite?)

Inca o chestie mai bine ma duc la cineva pe care cunosc daca e o problema pur mecanica...
si numai daca sunt nevoit ma duc la Opel.

Ahaa, anul trecut era o campania, cu publicitate (radio+tv) in care spunea sa vii cu Opel-ul tau la service ca iti fac pregatirea de iarna gratuit. Am trecut pe acolo cu alta treaba si cand il intreb pe ala de la vanzari - nu stie nimic. L-am prins la inghesuiala si l-am mai intrebat cate ceva strict tehnic de o Corsa de acolo, pana la urma m-a expediat in service la baieti ca poate stiu mai multe Shocked
Skip ads

  • g_poturlu

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Salutare!

Slick, la Opel Di-Bas am fost si eu si nu mai calc pe-acolo.
Cali...nV6, despre Opel West (Oradea) am auzit si eu numai lucruri bune, dar este cam departe.
Eu acum atunci cand am o problema si nu pot sa mi-o rezolv singur merg la service-ul Augsburg International de langa Carrefour Militari.

Toate cele bune,

Gabi
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Baieti vreau sa va cer si eu parerea in legatura cu cel mai bun service din Ro. Ma duc oriunde in tara daca mi-o rezolva si ma lasa sa ma uit la ei... Am auzit ca cei de la Oradea sunt foarte de treaba iti si spun despre ce e vorba si te si lasa sa stai langa ei cand lucreaza... Este FOARTE departe dar sunt dispus sa merg pana acolo daca e asa. Va mai rog sa-mi spuneti cei care ati mai fost pe la serviceuri cum platesc diagnoza... Testerul costa cam 500.000 dar in rest ? au un tarif / ora la diagnosticarea unei probleme? Eu nu am prea multi bani la ora actuala (in jur de vreo $500) si vreau sa stiu daca simpla diagnosticare a problemei mele m-ar costa mai mult... Daca stiti alte serviceuri care indeplinesc acele criterii va rog sa-mi spuneti. Eu nu am fost decat la Di-Bas (Buc) si Victoria (BV) dar nu ma lasa sa ma uit ce fac la masina... si cei de la Di-Bas au fost super magari cand mi-au spus ca e de la cheie inainte sa mi-o iau...
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Hai la BV si te duc in Zarnesti la AdCiel, e un service f.f. bun mai ales pt Opel. Am numai cuvinte bune despre ei de la multi forumisti din BV. Si eu am fost odata si e singurul service despre care sunt multumit

Preturile sunt f. mici. Diagnosticarea costa 300.000, si se rezolva si cu TVA-ul daca vorbesti cu ei.

Dezavantaj - nu e in BV. Dar daca oricum vrei sa stai sa te uiti, e bine. (te lasa)
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pai da... excelent dar vreau sa se si priceapa la problema mea... ca daca nu prea au experienta pe masini... pot sa stea 10 ore pentru o treaba la care un service experimentat o rezolva in 1 ora... Eu am stat o gramada de timp la problema si nu i-am dat de cap... Incep sa banuiesc pompa de injectie...
Skip ads

  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pai ti-am zis ca sunt meseriasi.

Dar inainte iti trebuie programare (cam cu ~3 zile inainte)

Suna-i la 0268222234, cere cu d-nul Adam (el e sefu), explica-i ce problema ai si te programeaza.
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Ok mersi. Mai asptept poate mai recomanda si altii alte service-uri si daca decid ca asta e cel mai avantajos o sa-i sun.
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pai avand in vedere locatia ta, nu vad ce alte variante ar putea fi mai bune. Eventual Cluj....
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Deocamdata asta e cea mai buna oferta. Mai astept... cine stie... Daca e fac programare saptamana viitoare si sambata ma duc la ei.
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Am facut programare la AdCiel pentru maine la 3... Daca imi poate cineva spune cum sa ajung acolo ar fi excelent Smile
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Sad... 4EST mersi ... super de treaba baietii dar... nu prea se pricep... Mi-au facut ce stiam si eu sa fac daca aveam echipamentul lor (mufa de diagnoza) adica resetat airbagu` ca se aprindea si mi-au gasit cica debimetrul de aer defect... arata o valoare de 300 de nustuce si la relanti si turata ca toti dracii si cica e vro 200 euro... Dup-aia i-am spus lu` tipu` care se ocupa de mine toata povestea... si cica "pai da... daca ai incercat aia si aia... nu stiu ce poate sa fie"... ca sa-i pun furtunele transparente sa vad daca e aer... dar ca el nu prea crede si cica sa ma duc la reprezentata BOSCH sa imi testeze pompa de injectie... Am fost si acolo... aia repede cum am ajuns... cica "mda... e VP" le zic eu "e VP44" aia :"mda... nu se face nimic aici... doar in Bucuresti in Romania daca nu in alta tara..." l-am intrebat cat costa testarea pompei si cica" in jur de 200 euro"... In concluzie... n-am rezolvat nimic...
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Mai....sorry ca n-ai rezolvat nimic. Oricum, eu zic ca se pricep mai bine decat alte service-uri. Acum daca tu ti-ai studiat bine masina, e normal sa stii mai multe decat orice service Smile

In concluzie esti in impas, nu? Sad
  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Cam da... nu stiu ce sa mai fac... daca nici cei de la service nu se pricep...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR