Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • kskdoru

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Salut.

De cand am luat masina (ianuarie anul asta) am o problema pe care eu o suspectez si ma sacaie in contiunuare.
Este vorba de accelerare in trepte, la fel ca si frana de motor...pe care o simt tot in trepte, mai exact daca accelerez foarte usor, mai ales in treapta a 2-a, apoi o las, apoi accelerez din nou, simt ca motorul nu accelereaza constant, ci in trepte.
Am fost la Maiandrei, a pus testerul, totul a iesit in parametrii, a dat o tura, a condus cum i-am spus eu, dar nu stiu...la el nu se mai simtea nimic Sad.
Zilele astea am schimbat ulei, filtre, distributie, antigel, buji, dar nu s-a schimbat comportamentul masinii.

Nu stiu ce sa zic, poate asa trebuie sa mearga, din cauza asta apelez la vreun coleg, care are acest motor (Z 18XER), eventual sa ne intalnim, sa faca o tura cu a mea, si sa vedem ce parere are.

Multam fain.
  • andrei_alik

  • Mesaje scrise: 1,082
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
pai eu zic ca mai rar se inseala maiandrei, sau poate a facut ca pacientul la medic ( masina)
  • kskdoru

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Exact! Smile)) pai asa am spus si eu...la el mergea cum trebuie Smile)
Poate e ceva doar in imaginatia mea...din cauza asta vreau sa ma intalnesc cu cineva cu acelasi motor.
Am condus tot un GTC...dar 16XER...si la el nu am simtit nimic.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR