Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Octav

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salut forumisti! As vrea sa-mi montez la masina mea (opel astra 17dti) un suport de ceasuri pe stalpul din stanga. Am nevoie de un voltmetru si as mai monta si un indicator de presiune a uleiului. Stiti cumva se poate monta asa ceva la diesel. Si cum anume? vreo sonda ceva?
Multumesc!
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Asta da problema tehnica...
Te rog sa citesti regulamentul forumului.
Mutat la Opel Astra
  • Octav

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2006

  • Mesaj Privat
scuze! Embarassed
  • Octav

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2006

  • Mesaj Privat
chiar nu stie nimeni? Crying or Very sad va rog mult sa am ajutati. nu e vb de fite. vreu sa montez un ceas indicator pentru incarcare (pentru ca acum am masina desfacuta pt a schimba releul regulator), adica pentru a monitoriza daca incarcarea se face in parametrii.
In al doilea rand un indicator cu presiunea la ulei pentru ca odata si nu demult am schimbat 2 bujii incandescente. Pe o singura bujie (prima din dreapta masinii) am sesizat o pelicula grasa, ca de ulei. Am intrebat ce ar putea sa fie si am primit raspunsul cum ca ar putea sa fie segmentii pistonului respectiv uzati. Mi-au recomandat o verificare a compresiei, fapt pt care cred ca ar fi necesar aparatul cu pricina. Si cum ducem lipsa de spatii pentru asa ceva m-am decis sa montez asa ceva pe stalp. cu voltmetru o rezolv usor (in paralel cu bateria), dar cu indicatorul de pres ulei? unde as putea sa montez o sonda pt masurarea presiunii uleiului?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR