Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • sabyn alyn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2011

  • Mesaj Privat
mc...frumos interior....
Skip ads

  • dumiter

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2011

  • Mesaj Privat
salutare!

ai o masina beton si este si una din masinile mele preferete.
daca as fi in locul tau as schimba grila fata cu una fara insigna mi se pare ca arata mult mai cool dar asta este parerea mea.
multi km fara incidente si sa o stapanesti sanatos!
  • sabyn alyn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2011

  • Mesaj Privat

  • sabyn alyn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2011

  • Mesaj Privat
jante pe 18.....urmeaza bara fata si spate modificate .... pareri?
Skip ads

  • krydoo

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
arata foarte bine! da-ne te rog un feedback asupra tinutei de drum, confort, consum...
  • sabyn alyn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sall.....consum 6,5,e foarte stabila si confortabil....sg dezavantaj sunt gaurile din carosabil
si de unde pot sa fac si eu rost de ornamente cromate maner usa?o poza te rog?
  • krydoo

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
eu le-am luat de aici : http://cromtuning.ro/
  • sabyn alyn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sall...multumesc
Skip ads

  • sabyn alyn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2011

  • Mesaj Privat
vreau sa modific si eu bara fata-spate ..pareri?multumesc anticipat Question
  • sabyn alyn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2011

  • Mesaj Privat

cum pot sa fac o deschidere la usa ca in imagine?st cineva? Idea Question
  • addy2002

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
eeee...lambo doors Cool
exista balamale speciale. si din ce stiu eu sunt de 2 feluri: unele doar pt masini de show care nu sunt foarte rezistente la deschiderile succesive de zi cu zi si unele mai robuste, dar mai scumpe.
  • sabyn alyn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sall..multumesc pt informatie...eu zic ca merita pretz 400-550euro p net Idea
dupa bara fata-spate asta urmeaza ....pareri?
Skip ads

  • lcf_156

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Sistemul de lambo-doors este ok pe masini in doua usi(coupe-cabrio). Parerea mea personala este ca pe Vectra nu va arata bine. Este o investitie destul de mare care nu prea isi are rostul la o berlina. Mai bine de banii aia modifici altceva. Eu in locul tau cu cei 500euro mi-as lua o suspensie sport(arcuri si amortizoare). Masina va arata mult mai bine cu suspensia sport si va fi super stabila, este devarat ca vei perde un pic din confort, dar... Si in legatura cu farurile, cred ca s-au matuit si au prins tenta aia de galbui, poate ar trebui sa te gandesti sa le faci un polish. Isi vor recapata transparenta si vor fi ca noi.
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
sigur este o investitie proasta la o masina in 4 usi.o sa rada lumea de tine daca iti pui asa ceva,o sa fi catalogat "ASA NU".asculta la ce iti zice si colegul lcf_156.am vazut ieri pe un golf 5 gti in 4 usi arata ca dracu,masina era aproape stoc la ex,avea jante oz spitate,4 tevi esapament "2cu2" cred ca e stocul de la gti si vopsea neagra din fabrica,bari fabrica si stopuri transparente.daca era ceva in 2 usi se merita investitia,ex o calibra un astra bertone.la cei 500 de euro dar cred ca ajunge la 2500 de mil nu doar 500 e,mai adaugi si tu un 15 mil si iti faci bari fata-spate custom.daca chiar vrei sa iesi in evidenta vospeste masina roz.
  • sabyn alyn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sall..farurile sunt polisate luni ...e o poza mai veche ....mc pt parere
  • sabyn alyn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sall azz..un model de bara fata -spate poze....st un baiat care o face din fibra imi tr poza si el o face...c zici?un model
  • lcf_156

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Nu ti-as recomanda fibra din 2 motive: 1-finisajele nu sunt asa de bune si se va vedea ca este facuta aftermarket(va parea ieftina) 2-nu este rezistenta, se va sparge la cel mai mic soc. Cauta bari de GTS. Dupa cum am mai spus si mai sus, cred ca daca ai avea o suspensie sport masina ar arata trasnet, nici nu ti-ar mai trebui alte bari. Va fi mai joasa cu 3-5cm si va parea cu totul alta masina. Uite aici doua Vectra c identice, una stock si alta cu suspensie sport
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
lcf.in primul rand nu sunt nici pro nici contra fibra de sticla.tot ce gasesti in tara,majoritatea sunt facute din fibra(cap-coada)a fost
un logan in slatina pe taxi,2 saptamani avea bara pe fata 2 saptamani statea fara pt ca era la reparat.nu sunt bune barile after market sau fibra.eu cu bara de vectra b1 din fabrica am luat un miel la 70-80 la ora.fac poze.nu a avut bara nimic.proiectorul a supravietuit,singurul lucru afectat a fost radiatorul de ac care era stramb vai mama lui.cand am cumparat masina acum 1 an nu avea freon deci nu stiu daca era functional radiatorul si nici acum nu stiu daca mai e bun sau daca sa crapat/spart.
varianta de bara custom se face peste ce ai tu actual.pt ca este greu sa faci suporti de prindere,nu zic ca este mai rezistenta dar logic ca nu este ca cea fibra cap coada.carbon la noi in tara este?suntem in urma cu mult nu am cautat dar slabe sanse.o sa coste o gramada de bani barile carbon,facand bara custom iti faci ceea ce vrei tu gasesti un model sau ai ceva in cap X face asta posibil "x fiind orice om care lucreaza in fibra"in alta ordine de idei suspensia schimba aspectul la masina dar te risti la noi in tara?sti bine ce drumuri avem,suspensia sport iti limiteaza drumurile plus ca iti scade din comfort dar creste agilitatea masini doar daca este o suspensie de firma gen eibach sau care ar mai fi,daca iei o chinezarie gen ce au pe 4tuning la 200e nu stiu ce sportivitate o sa iti ofere suspensiile alea si ca durata aceeasi problema(garantie 1 an)merita 200euro pe an?mai bine lasi masina asa cum e Smile) toate lucrurile de le pui pe masina tot ce nu este stok are avantaje si dezavantaje.sabyn baiatul care mi-a trimes fibra este din craiova,eu slatina,nimereala se face ca tot vectra c are si el.o sa vb in seara asta daca il prind si o sa ii cer niste poze sa iti faci o idee.tu tragi concluzii de la ce zic baieti aici pe forum dar sa tragi concluzii bune
  • sabyn alyn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sall lcf...p fata vr o bara de gts si p spate o prelungire la bara ei dar nu foarte jos pt ca masina circula in romania
si in legatura cu suspensia sport prefer mai bine confort... nu sunt vitezoman
  • sabyn alyn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2011

  • Mesaj Privat
sall azz....suspenie sport ?eu prefer mai bine confort
si din fibra vr prelungire bara spate pt ca masina e dotata cu evacuare si p dreapta si p stnga originala borla e fc in germania si eu cred ca arata mult mai bine cu o prelungire si in fata o bara d gts poate cu o prelungire dar foarte mica e p 4tuning in jur de 50euro .....dar p spate nu stiu ce prelungire sa fac Question Question
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR