Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • dndanyel_1107

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2010

  • Mesaj Privat
salutare tuturor. am o problema cu bordul in partea dreapta,in coltul parbrizului e desprins de acolo,slabit din vre`un surub ceva,habar nu am,la gropi trepideaza urat si se potoleste doar dak imping cu mana de bord spre parbriz. vroiam sa cer un sfat la cum sa rezolv si eu problema asta,sa dau tot bordul jos?are vre-un sistem anume de prindere?ma dispera...multumesc
  • viorelxxx

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
daca tragi de grila prin care iese aerul spre parbriz ( care este prinsa prin presare in cleme ) ai sa observi ca bordul este prins in ambele colturi de cate un surub pe fiecare parte , scotand grila ai sa ai acces la acele suruburi pentru a le strange ,si eu sunt patit , am suportat ceva zornaiala deorece surubul are si o saiba si aceasta se "plimba" de colo colo facand un zgomot destul de enervant dar s-a rezolvat !
  • dndanyel_1107

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2010

  • Mesaj Privat
multumesc mult, raman dator Wink...pe mine unu m-a disperat,in weekend ma iau de el Twisted Evil
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
viorelxxx a scris:daca tragi de grila prin care iese aerul spre parbriz ( care este prinsa prin presare in cleme ) ai sa observi ca bordul este prins in ambele colturi de cate un surub pe fiecare parte , scotand grila ai sa ai acces la acele suruburi pentru a le strange ,si eu sunt patit , am suportat ceva zornaiala deorece surubul are si o saiba si aceasta se "plimba" de colo colo facand un zgomot destul de enervant dar s-a rezolvat !

Hmmm, la mine zornaie doar iarna si doar la relanti. Se aude ca un zgomot de saiba care parca loveste marunt-marunt in parbriz. Super enervant, e foarte ciudat ca se aude doar iarna, in primavara zgomotul inceteaza complet. Si da, pare ca se aude de undeva in zona din jurul coltului parbrizului la baza stalpului pe partea stanga.

La tine tot asa se auzea ?
  • viorelxxx

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
da aceleasi simptome din punct de vedere al sunetului , surubul din colt dreapta era desfacut cam 1 cm si saiba se plimba cu ajutorul trepidatiilor scotand un sunet enervant , daca acceleram sunetul disparea sau daca impingea sotia de bord inspre geam , dar l-am strans (surubul ) si de 1 an de zile am scapat de greerasii din bord !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR