Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
http://www.realitatea.net/r...chere_936930.html
cred ca aceasta e stirea care a marit preturile la vouchere....
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Noh, se pare ca am ramas iar cu rablele in curte Cool . Poate la anul.
  • aiss

  • Mesaje scrise: 641
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Da, intr-adevar preturile urca pe zi ce trece....astazi am vandut voucherul cu 2300 lei, la prima strigare ( nici n-am iesit pe usa sediului si m-a acostat un nene...) !
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Valeu. Eu am dat 2 rable cu 1200 respectiv 1300 ron .
Skip ads

  • hatchback

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Daca poti aranja sa iei rabla din curte de la mine eu ti-o pot da cu un pret corect. Nu prea am timp sa umblu dupa acte.
Asta e diferenta, intermediarul are timp.
Intermediarul mi-a oferit 4500 lei pe pachet de 3 rable. Insa se ocupa el de tot.


daca as fi avut timp as fi luat rable...dar....
  • LsMei

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Le-am luat de la dealer cu 2100 bucata la inceputul programului. Am inteles (tot de la dealer) ca le-au dat si cu 2700 si ca acum nu prea se mai gasesc.
  • adriandaco

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
In momentul de fata care ar fi pretul corect pt. un tichet? Mi-a cerut cineva 2000 lei pe bucata. Este ok pretul?
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pretul corect este cel care te avantajeaza.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Anul asta cam scump ca programul a fost 'subtire' . Unii viseaza suplimentare, vise ca astia nu au bani la pensii.
  • coachd

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Am inteles ca de la 1 iulie se deblocheaza restul de bani pentru tichetele pe 2012. Oricum, oamenii cer pe net niste preturi ametitoare si vor ajunge sa le dea prin octombrie noiembrie cu 7/10 milioane ca anii trecuti. Nerealismul este arta in Romania.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Foarte interesant ... Si cam cu cat ati vrea voi sa le dea? Un milion? Poate doua? Sunt ei de vina ca cer cat cer? Pana la urma valoarea unui vaucer este de 38. Au cerut mai mult de 38? Nu cred. Tot ce este sub 38 e un pret corect.
Trebuia sa se dea direct banii, fara nici un vaucer, ca in definitiv scopul este sa se scoata din circulatie niste "rable" nu sa fie inlocuite cu altele. Sau poate cineva vrea sa fie "eco" si cu vaucerul sa-si ia biciclete, sau scuter, sau in cazul unor pensionari orice altceva ar avea nevoie ... un frigider sau un aragaz sau medicamente.
  • M4V3RiCK

  • Mesaje scrise: 229
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Mai e valabil programul?Ca din ce am citit, s-a cam sistat.
Am si eu o rabla...pe cine intereseaza!
Skip ads

  • coachd

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2012

  • Mesaj Privat
@M4V3RiCK: s-a dat drumul din nou. 30.000 de tichete. Preturile samsarilor au inceput sa scartaie. Sa vedem acum daca si 7 milioane e un pret corect, ca doar e sub 38, nu stelea?!?
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
@coachd, ai vreo problema?
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
stelea a scris:Foarte interesant ... Si cam cu cat ati vrea voi sa le dea? Un milion? Poate doua? Sunt ei de vina ca cer cat cer? Pana la urma valoarea unui vaucer este de 38. Au cerut mai mult de 38? Nu cred. Tot ce este sub 38 e un pret corect.
Trebuia sa se dea direct banii, fara nici un vaucer, ca in definitiv scopul este sa se scoata din circulatie niste "rable" nu sa fie inlocuite cu altele. Sau poate cineva vrea sa fie "eco" si cu vaucerul sa-si ia biciclete, sau scuter, sau in cazul unor pensionari orice altceva ar avea nevoie ... un frigider sau un aragaz sau medicamente.


Prin faptul ca avem uzinele Dacia (Renault ) in tara avem cam 300.000 locuri de munca legate de acea industrie si este normal ca statul sa protejeze si sa ajute cum poate . Ideea este sa se vanda masini ( in special Dacia ca ele sunt mai accesibile) si faptul ca au scos voucher-ele la inaintare este un avantaj . Primesti 38 de milioane pe un jaf care nu face mai mult de 10-15 milioane si de asta nu prea este corect sa ceri de ex 35 de milioane pentru ca tinde catre prostie . Daca nu doresti sa iti cumperi o masina si doar sa scoti ceva bani undeva aproape de jumatate este un pret corect . Am avut unu si l-am dat la 1700 ron de pe o Dacia din 1978 pe care nu scoteam mai mult de 800 ron la fier vechi si eu am fost multumit si cumparatorul pentru ca economosit ceva bani la masina noua cumparata . Scopul nu este sa se scoata rablele ci sa se vanda masini noi si daca dadeau bani le sarea in cap UE .
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Pai atunci sa nu mai aloce bani de la mediu. Nu doar locurile de munca din industria auto trebuiesc protejate. Sunt si alte locuri de munca care nu numai ca nu sunt protejate, dar statul prin masurile pe care le ia (sau nu le ia), le falimenteaza. Si atunci de ce pt. unii muma si pt. altii ciuma? Ce, industria auto e mai cu mot decat alte industrii?
Piata e libera, va functiona cererea si oferta si se va regla pretul vaucerelor. Ati uitat inainte de '89 ca o Dacie se vindea la suprapret? Si nu se mai ofusca nimeni, ba dimpotriva, se considera norocos cel ce reusea sa cumpere o inscriere si sa dea pe o Dacie 150.000 in loc de 70.000.
Si gresesti, pentru ca nu primesti 38 de milioane pe un jaf, ci primesti un vaucer. Daca se dadea bani, nu mai existau discutiilea astea deschise de amatori de chilipiruri.
Si inca ceva: nu e prost cel care cere ci cel care da.
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu cred ca asa se pune problema in cazul de fata " nu e prost cel care cere ci cel care da" mai mult catre un mic profit la achizitionarea unei masini noi. Majoritatea au avut o "rabla" prin curte au mai facut rost de 2 tichete sa zicem cu 30 de milioane si au facut o economie de 38 + 18 + 18 = 74 de milioane suma destul de frumusica . Vanzarea in general este o arta trebuie sa stii cand sa vinzi si mai ales cand sa ceri un pret sau altul .
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Daca e sa fim fair-play, corect ar fi jumi-juma, adica 19 milioane.
  • luci_t

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2011

  • Mesaj Privat
anul trecut, dupa paste, mi-am dat la rabla vechiul audi 80 din '82 (si acum plang dupa el Crying or Very sad ) Masina era in stare destul de buna si am incercat sa o vand de prin iunie 2009 cand am bagat-o la garaj. Nu am gasit un cumparator care sa stiu ca circula cu ea desi as fi vandut-o cu 200-250€. Am dus-o la remat si in doua zile am avut tichetul. Cei de la remat mi-au dat 100ron valoarea de fier vechi a masinii cu care mi-am platit trailerul, iar tichetul l-am vandut la un vanzator de masini cu 1350Ron in ziua in care l-am ridicat de la remat.
Deci am iesit cu peste 100 € fata de cat as fi vandut masina la altcineva. Personal am fost multumit
  • coachd

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Saptamana viitoare imi ajunge masinuta (Insignia) si inca nu am reusit sa gasesc cele trei tichete rabla. As avea prin vecini doua masini de dat dar centrele pe care le stiu si la care am acces au primit putine tichete si le-au epuizat inainte sa imi mobilizez oamenii sa faca actele.

Pe scurt, ma poate ajuta cineva fie sa cumpar 3 tichete la un pret rezonabil, fie sa ma indrume spre un centru care inca primeste masini?

mii de multumiri
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR