Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • ellyas

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Tg-Mures
  • Masina: Calibra C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Stie careva la motorul c20ne cablu de frana cum arata din 2 bucati? azi m-am uitat la o calibra 4x4 si era dintr-o singura bucata cica si la vectre e din 2 oare se potriveste de la vectra?
  • SAW

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2005

  • Mesaj Privat
din cate stiu la calibra si la vectra e cam acelasi sistem, la 4X4 e mai ciudat pentru ca difera mult podeaua. Cand l-am schimbat pe al meu, era din mai multe bucati: prima parte de la maneta se termina cu un fel de T din tabla din care pleaca 2 cabluri stanga/dreapta. Nou eu am dat 80 RON. Nu cred ca se merita sa-ti pui SH avand in vedere ca trebuie sa circule destul de usor prin imbracamintea lui, altfel se cam rupe.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
La astra...si corsa e din 2 bucati: prima de la maneta de frana pana sub puintea din spate, unde se termina cu un fel de T, prin aripile caruia trece al doilea cablu, legat la capete de sistemele de parghii din butucii ambelor roti spate. Am aceeasi parere ca Saw...nu se merita sh...pt ca in timp mansoanele in care culiseaza isi pierd permeabilitatea la capete (unde au un fel de semeringuri)..intra apa, mizerie...ruginesc cablurile...sau mai rau...se blocheaza iarna, exact cand te grabesti sau ai nevoie urgenta de masina.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR