Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • adifin

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Vectra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Se poate schimba cheia la vectra c cu alta cheie tip briceag împreuna cu contactul si imobilizatorul.....multumesc
Skip ads

  • kalim7s

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Ce model detii pentru ca dupa cum vezi ai postat la vectra C si acest model are cheie tip briceag sau daca nu ai cumperi o carcasa cu tip briceag si bag in ea ce ai in cealalta cheie si ar trebuii sa mearga.
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut!
Nu prea am inteles exact ce vrea initiatorul topicului, dar daca schimbi cheia nu tre sa schimbi si contactul si immo. Daca masina nu a avut cheie briceag de fabrica, electronica din cheia normala nu se poate pune intr-o carcasa briceag. Cel mai simplu pentru cei care vor cheie briceag la vectra C este sa comande o carcasa cu lama si cu chip blank.


Adi G.
  • cont-sters-14856

  • Mesaje scrise: 394
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Este un topic pe forum despre cheie. Daca iei carcasa briceag cu chip blank, o sa coste taierea lamei (nu f mult) si scrierea chipului, pt care ai nevoie de car pass (asta costa mai mult). Cred ca cel mai bine iesi daca cumpari o carcasa cu tot cu placuta cu integrate din interior second hand si mergi la un electronist bun care sa iti mute chipul de pe placuta veche pe placuta de la carcasa briceag. Nu se poate pune pur si simplu placuta din o carcasa in alta pt ca evident nu au aceeasi forma si nu se potrivesc
Skip ads

  • relu1406

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Se poate comanda cheie briceag chiar daca masina nu a avut asa ceva. Eu am primit una cu trei butoane, inclusiv pentru portbagaj
  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Buna, am si eu o probleme , poate ma puteti ajuta...am la vectra c cheie cu 3 butoane, si una dintre ele nu mai functioneaza,pe deschis..ce solutie am pt a remedia problema?am scos interiosul cheii si am apasat direct pe microswitch-uri..si tot asa face..Multumesc anticipat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR